anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mimo zobowiązania się sprzedający nie wymienia mi towaru

MAMY ROZWIĄZANIE!
lechbe1
#7 Wielbiciel#

Witam zakupiłem na allegro trzy rzeczy przyszły do mnie 22VI22r . Okazało się że jedna rzecz jest inna niż zamówiona a druga już używana. 24VI22r brakującą rzecz sprzedawca mi dosłał , a na drugą w dyskusji przez allegro złożyłem reklamację potwierdzoną zdjęciami . Na moją propozycję sprzedawca zobowiązał się wymienić mi tą używaną rzecz na nową kurierem na swój koszt , minęło już 10 dni i sprzedawca do tej pory mi tej rzeczy nie wymienił . W dyskusji pod kontrolą allegro sprzedawca cały czas każe mi czekać , nawet ponaglenie przez allegro nic nie zmienia . Co robić . Druga sprawa na zwrot towaru mam 14 dni , czy termin ten biegnie o dostawy 22VI czy uzupełnienia dostawy 24VI . Czy jeżeli sprzedający zobowiązał się wymienić mi używaną rzecz na nową to czy po dalszej jego zwłoce  po upływie tych 14 dni od dostawy nadal mogę ją zwrócić ?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
LEW433
#21 Demiurg#

Masz dyskusję i czekaj na efekt, nie odeśle(wymieni) to po 14dniach możesz złożyć wniosek do POK.  A zwrot przysługuje ci 14dni od daty otrzymania towaru. Masz zawsze reklamacje i jest ważniejsza od zwrotu.

oznacz moderatorów
lechbe1
#7 Wielbiciel#

 

Mam wrażenie że celowo przeciąga żeby termin 14 dni na zwrot upłynął , od daty dostawy 22VI termin mija w środę 6VII ,a od dosłania brakującej rzeczy 24VI w piątek 8VII jest to jedna aukcja . Czekam na zamianę i boję się że po tych terminach już nie będę mógł jej zwrócić

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie rozumiesz że to nie ma znaczenia, jeżeli nie chcesz to zrób teraz zwrot i już a po co ci wymiana skoro już myślisz o zwrocie.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@lechbe1 sprawdziłam dyskusję, sprzedający poinformował, że wrócił dziś do pracy i będzie się tym zajmował. Jeśli jutro nie otrzymasz numeru przesyłki to poproś nas o pomoc w dyskusji. 
Jeśli chodzi o drugą sprawę to nie jest to zwrot tylko reklamacja i w takiej sytuacji jeśli ten nowy produkt nie będzie spełniał Twoich oczekiwań to możesz odstąpić od umowy i sprzedający nie może już zaproponować wymiany lub naprawy. Czas na reklamację z tytułu rękojmi to dwa lata. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
lechbe1
#7 Wielbiciel#

Dziękuję bardzo za informację

oznacz moderatorów