anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moja wiadomość do sprzedającego została zablokowana

Obalski
#8 Zapaleniec#

Moja wiadomość do sprzedającego została zablokowana, choć nie dotyczyła bezpośrednio wystawionej aukcji. Jakim prawem allegro czyta i analizuje maile m. użytkownikami portalu? Proszę o podanie podstawy prawnej a nie cytatu z regulaminu, bo w tej sytuacji nie ma on zastosowania.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

@Obalski Jest tylko podstawa regulaminowa. Jeśli się z nią nie zgadzasz, możesz wystąpić na drogę prawną. Allegro wie, że prawie na pewno tego nie zrobisz. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Weź adres mail i napisz bezpośrednio, allegro blokuje ponieważ chce żeby wszystkie transakcje odbywały się u nich, chodzi o kasę.😁

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Obalski, w trosce o wspólne bezpieczeństwo, mamy wewnętrzny mechanizm, który analizuje poprawność treści wiadomości oraz wyszukuje w nich nieprawidłowe zwroty. Nadawcy takiej wiadomości otrzymują odpowiedni komunikat. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Obalski
#8 Zapaleniec#

Wiem, że macie taki mechanizm, bo o nim piszę (czytaj ze zrozumieniem)- pytam o podstawę prawną takiego mechanizmu! O jakim bezpieczeństwie piszesz? Czy mogę czuć się bezpiecznie, jeśli moje prywatne wiadomości są kontrolowane i analizowane? Zamierzam zgłosić sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Obalski, regulamin Allegro jest podstawowym dokumentem regulującym prawa i obowiązki użytkowników serwisu. Zakładając konto w serwisie użytkownicy jednocześnie akceptują wszystkie postanowienia regulaminu, który jednoznacznie wskazuje na to, że:

13.5. Allegro.pl zastrzega sobie prawo do filtrowania i zatrzymywania wiadomości wysyłanych przez Użytkowników w ramach narzędzi udostępnionych w Allegro, w szczególności jeśli mają charakter spamu, zawierają treści naruszające niniejszy Regulamin lub w inny sposób zagrażają bezpieczeństwu Użytkowników. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mr_oma  ten system jest naprawde ciekawy.

Kiedyś napisałem klientowi że nie sprzedajemy poza allegro ( dokładnie tak to było sformułowane) to wiadomośc była analizowana około 40 minut 🙂

Chyba dopiero ktos ją"ręcznie" zaakceptował 🙂

Lecz z drugiej strony klient potrafił tak zręcznie sformulować pytanie że system tego nie wychwycił.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@_Likos_, wiadomo, że taki wewnętrzny mechanizm nie będzie działał idealnie, ale w znaczącej większości przypadków spełnia swoją rolę - dba o bezpieczeństwo użytkowników. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Obalski
#8 Zapaleniec#

Dalej nie rozumiem, w jaki sposób Allegro dba o moje bezpieczeństwo, analizując moją korespondencję? Powtarzam - moje zapytanie do sprzedającego, NIE DOTYCZYŁO ŻADNEJ AUKCJI ISTNIEJĄCEJ NA PORTALU!!

A dla Pani wiadomości- zakładałem konto na Allegro, kiedy jeszcze był to portal przyjazny wszystkim użytkownikom. Intuicyjny i prosty w obsłudze. Teraz to koszmar, potworek z mnóstwem zakładek w zakladkach, bzdurnych wymagań i z kosmicznymi prowizjami. Szkoda...

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Wszystkie wiadomości wysyłane przez serwis Allegro są inwiligowane, sprawdzane i monitorowane przez serwis Allegro. Np. napisz sprzedającemu, że chcesz kupić towar poza Allegro, a jeszcze niech sprzedający Ci złoży taką ofertę a ze stopki zapomni usunąć adres swojego sklepu internetowego - wiadomość nie zostanie dostarczona, a obie strony otrzymają ostrzeżenia. To jest tzw. "Wielki Brat" w wersji Allegro. 

Jedyny sposób na swobodną wymianę korespondencji - odszukaj adres e-mail do sprzedawcy lub podaj swój. 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów