anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie mogę dokonać płatności przelewem na konto sprzedajacego

ivek69
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Ziolko39
#21 Demiurg#

@ivek69 A po chcesz płacić na konto sprzedawcy ? Płatności na Allegro dokonuje się przez PayU albo P24

oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Bo Allegro nie udostępnia już takiej możliwości.

Nawet jak "wyszperasz" gdzieś nr konta sprzedającego - to nie będzie on mógł Ci zaadresować żadnej przesyłki typu "Allegro". 

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Taa allegro uważa że nie masz prawa zapłacić przelewem. W sumie to chyba kolejne łamanie naszych praw jak z mailami czy numerami telefonu. Bo przecież allegro jest pośrednikiem a nie stroną transakcji. I nie powinno mu nic być do sposobu płatności o ile transakcja jest oznaczona jako zapłacona, towar wysłany, a numer przesyłki dodany w terminie. A allegro takie transakcje uznaje za nie byłe. Tak samo jest z blikiem na telefon. Klient który już coś brał i się nie boi chce móc po prostu zapłacić na numer telefonu sprzedawcy. W sumie śmieszna rzecz. Kiedyś jak się łapało klienta w jakimś innym miejscu i bał się zapłacić samym przelewem to prosił o wystawienie aukcji na allegro. Obecnie o dziwo klienci nie chcą żeby im wystawiać na allegro tylko u konkurencji... Ciekawe xD Generalnie allegro wpadło w paranoję blokowania wszystkiego co mogłoby skończyć się uniknięciem płacenia prowizji. Specjalistką nie jestem ale moim zdaniem strzelili sobie w stopę, bo nieraz właśnie tracą prowizję przez te swoje absurdy. Przykład lokalne - klient płaci przelewem. Allegro anuluje transakcje jako nie byłą. Nie ma się co dziwić ze sprzedający chce sprzedać, a klient ma prawo płacić jak chce. Allegro samo się tej prowizji pozbawia. Blokowanie numerów - ludzie rezygnują z zakupów jak nie dostają szybko odpowiedzi (i wymuszanie automatycznych odpowiedzi tego nie zmieni), człowiek nie robot, nie przyklei tyłka do krzesła ale telefon przy tyłku nosi...

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@kaliszaneczka-x  Ale jednak płatność przez AF daje spore zabezpieczenie kupującemu. To ważny aspekt!

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Zabezpieczenie daje mu zakup przez serwis. Ja jako sprzedający też wolę sprzedawać przez serwis w razie czego i od prowizji się wcale nie wykręcam. Sama zachęcam do płatności przez allegro, po to żeby uniknąć potem straszenia klienta anulowaniem opłaconej aukcji. Jednak nie widzę powodu by zakup przez allegro nie mógł być opłacony przez zwykły przelew czy blika na numer. To są dwie różne sprawy. Dawniej ludzie płacili na konto jak tak chcieli i z tego powodu nikt ich zakupu nie anulowywał, a allegro swoją prowizje miało nadal.  Prowizje i tak mogą sobie naliczyć. Nie wspominając o drobnym szczególe czyli ciągłych postach gdzie wpłaty tradycyjne zwyczajnie nie docierają. A na konto byle numer był prawidłowy takiego problemu nie ma...

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kaliszaneczka-x  a ja widze kilka takich powodów

1) przy dużej ilości przesyłek nie bardzo mam czas na siedzenie i logowanie sie do banku - kto wpłacił a kto nie

2) Jeżeli klient popełni bład przy pelewie to nie ma potrzeby aby sprzedawca - sprawdzał, dyskutował i tłumaczył klientowi ze nie otrzymał wpłaty

3) nie mam czasu udowadniac allegro do zwrotu prowizji tego że zwóciłem wpłate po zwrocie - wole to zrobic przez AF i mireć sprawny zwrot prowizji i zakonczona transakcje

4) klient płacąc poza AF nie ma smarta a spotkałem kilku kupujących którzy o tym nie wiedzieli i prosili o numer rachunku oraz wysyłke smart

Miedzy innymi z tych powodów nawet jeżeli kupujący prosi o nr rachunku to wole załatwić wszystko za pomocą AF i numeru rachunku praktycznie nie udostepniam

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@_Likos_  Świetnie wypunktowane.

@kaliszaneczka-x Żeby nie było. Ja doskonale rozumiem co chciałaś przekazać. Zgadzam się że pewne działania Allegro wręcz uniemożliwiają dokonania transakcji na zasadach które ustalił sprzedawca z kupującym!

oznacz moderatorów