anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie odebralam oplaconej przesylki i wrociła do nadawcy

aniolczydiabel
#1 Nowicjusz#

Z powodu ciezkiej choroby nie bylam w  stanie odebrac z paczkomatu paczki (oplaconej z gory) i wrocilam do nadawcy. Nadawca od ponad 2 tygodni nie zwrocil mi pieniedzy. Uwazam ze powinnma otrzymac zwrot kwoty oczywiscie potracony o koszt przesylki zwrotnej, a sprzedawca chce wyslac do mnie paczke ponownie. Nie potzrebuje juz tej rzeczyL czajnik turytyczny zamowilam na wyjazd ktory z powodu choroby rowniez nie odbyl sie. Czy sprzedawca powinien zwrocic mi pieniadze czy moze zdecydowac aby wyslac paczke jeszcze raz , choc poinformowalam ze i tak dokonam zwrotu

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Client:44052296
#21 Demiurg#

@aniolczydiabel  odstąp od umowy kupna. Rezygnację wyślij przez allegro lub przez e-mail. Powinnien Ci wtedy zwrócić pieniądze. 

Możesz napisać że nie byłaś w stanie odebrać paczki z powodu choroby

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Jeśli minęło już dwa tygodnie od zawarcia umowy, to minął okres odstąpienia od umowy. Należało to zrobić wcześniej.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@TATLOK No i przyznam się że czytałem różne interpretacje. Bo ma 14 dni od ODEBRANIA ( a ona nie odebrała). Ktoś gdzieś napisał że de facto Sprzedajacy powinien trzymać tą paczkę aż do chwili kiedy nadawca zdecyduje co z nią zrobić ( za rok, dwa, pięć ?). Może ew. naliczać za składowanie. Natomiast nie wiem od którego momentu liczyć w takim wypadku datę na odstąpienie od umowy - podobno jest interpretacja że od chwili gdy ta wyruszy z powrotem do nadawcy.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nic nie minęło. 14 dni na odstąpienie liczy się od daty odebrania towaru, od objęcia rzeczy w posiadanie, a nie od zawarcia umowy - to są podstawy.

oznacz moderatorów

owady
#11 Animator#

@xyz96 a jak to jest sprzedawca prywatny?  🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@aniolczydiabel Jeżeli sprzedawca nie chce Ci oddać pieniędzy, otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś w nim o pomoc pracownika Allegro - wtedy szybko odda. Powrót paczki paczkomatem jest bezpłatny, sprzedawca nie może Ci więc niczego potrącać, musi oddać całą wpłatę, łącznie z kosztem wysyłki do Ciebie. Warunek - poinformuj go o rezygnacji z zakupu, jeśli już informowałaś, drugi raz nie musisz tego robić. Sprzedawca nie może Cię też zmuszać do ponownej wysyłki i odbioru czajnika.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@aniolczydiabel Nie odebrałaś, powód opisałaś, nie daj się sprzedawcy wkręcić w żadne odciągnięcia za zwrot, napisz mu rezygnację zakupu i otwórz dyskusję, tam Ci pomogą pracownicy All, odda szybko całość.

oznacz moderatorów