anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie otrzymałem polskiej instrukcji z produktem, co mogę zrobić?

Client:91743853
#7 Wielbiciel#

"ZEGAR TERMOMETR LUSTRO Z PROJEKTOREM ALARM RADIO" ZEGAREK już mam jest spoko ale instrukcja obsługi nie jest po polsku!

Gdzie znajde instytucje obsługi po polsku???

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

mwmonety
#21 Demiurg#

Każdy legalnie sprzedawany towar w naszym kraju powinien mieć tłumaczenie instrukcji po polsku ,niech ci sprzedawca takową podeśle .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:91743853 Zwróć się z tym do sprzedawcy, musi Ci ją dostarczyć. Jeśli tego nie zrobi, daj tu znać.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:91743853 wpisz w google EAN z dopiskiem instukcja obsługi polski . 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:91743853 "zadaj pytanie sprzedającemu"

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:91743853 Możesz poszukać, ale zażądaj od sprzedawcy takiej instrukcji, musi Ci ją dostarczyć.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:91743853 obyś tak miejsca reklamacji nie szukał jak tej instrukcji 😉

Ale zgadzam się z innymi, Sprzedawca powinien Ci dostarczyć wraz z towarem i do niego powinieneś się zwrócić po instrukcję

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

A miałeś obiecane, że będzie pl instrukcja?

W necie szukałeś i nie ma?

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@exoryna ustawowo ma obiecane instrukcje i opis w języku Polskim, Chyba ze zakupił u Chińskiego sprzedawcy, to powinien teraz od allegro żądać tego polskiego opisu 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

@ZibiK30 sprzedaje swój używany sprzęt. Jakąś ustawa mi każe dawać instrukcje? 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@exoryna Jeśli używany to nie

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

No więc właśnie - nie wiemy nic konkretnego o tym zakupie. Zatem nie pisz, że należy mu się to czy tamto.

Nie piję tutaj konkretnie do ciebie, ale ten przykład pokazuje ile warte są te porady tutaj.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Zakup od chińskiej firmy, wystarczy wkleić tytuł aukcji do wyszukiwarki.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@Client:91743853 Zgodnie z Polskim prawem, sprzedawcą musi dołączyć instrukcję w j. polskim.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@vonNogay Domyślam się

To prawdopodobnie kolejny przykład problemu jaki tu opisałem i proponuje zmiany:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/zakup-i-dostawa-z-poza-unii-...

@exoryna Nie wiemy w 99% wszystkiego to co ktoś tu pisze, to nie powinniśmy odpisywać czy tylko niektórzy powinni? 🙂

" nie wiemy nic konkretnego o tym zakupie. Zatem nie pisz, że należy mu się to czy tamto."

Zakładam, ze nowe zakupił, przy używanych mało kto pyta czy powinna być instrukcja a w dodatku po Polsku 😉

Też nie "pije" do Twojej osoby, to dyskusja na argumenty, moje są takie 😉 Zgadzam się jednak, że wielu rzeczy tu nie wiemy i ze prawie nikt tu nie pisze wszystkiego od początku więc trzeba samemu dedukować i zakładać nieprawdopodobną wersje 😉

 

 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Tu każdy pisze co chce, każdy coś ukrywa, może zapomina, jak to  w życiu bywa. 😁

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@LEW433 Zauważyłem już, że często nie podaje się faktów mogących poważyć własną wersję zdarzeń 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Mnie też się wydaje że klient dostał przy zakupie nowego przedmiotu licytację w obcym języku bez polskiego tłumaczenia. Instrukcji do przedmiotu używanego to by się nie domagał bo sprzedawca nie musi takiej posiadać.

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

@ZibiK30 

Nie wiemy w 99% wszystkiego to co ktoś tu pisze, to nie powinniśmy odpisywać czy tylko niektórzy powinni?

Wg mnie powinno się ustalić wszystkie fakty potrzebne do udzielenia odpowiedzi. Inaczej taka porada może wprowadzać w błąd.

Od początku jestem na AG i nie wiem czemu ale odpowiadacze zakładają, że kupił konsument, jest rękojmia dostępna, itp.

 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@exoryna Zgadzam się z Tobą, ze nie wiemy wszystkiego, ale prawdę piszemy zgodnie z podstawą faktów o jakich piszemy. Każdy musi założyć coś i według tego pisze. Ja zakładam, że to nowy bo wątpię, by ktoś chciał instrukcje do używanych rzeczy a jeśli chce, to zapewne pyta przed zakupem wiedząc że taka mu będzie potrzebna 😉 Poza tym, do używanych szukałby sobie w internecie a nie oczekiwał od sprzedawcy, chyba, ze taką instrukcje oferował wraz z rzeczą sprzedawaną i nie poinformował o braku języka polskiego.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów