anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający nie oddał mi pieniędzy po anulowaniu zamówienia, co robić?

Deepspace69
#8 Zapaleniec#

Witam mam problem, mianowicie kupiłem konsolę ps4 za prawie tysiąc złoty płatnością z góry. A właściwie to kupiłem powietrze, bo jak się później okazało konsola nigdy nie miała do trafić. Transakcja dokonana była 8 czerwca, BLIKiem, 10 czerwca gdy status oferty wciąż się nie zmienił postanowiłem napisać do sprzedającego który nagle stwierdził że ktoś dosłownie 10 minut przed moim zakupem kupił stacjonarnie konsole. Magia. Dodam tylko że sprzedający liczył na to że nigdy się nie upomnę o tą konsolę, bo nawet nie raczył do mnie napisać o tym zbiegu okoliczności że ktoś kupił tą konsolę przedemną, a mimo to wciąż była na allegro. Kontakt ze sprzedającym czarna magia, zablokował już mój numer i musiałem kontaktować się z innego. Jak zapewniał już kilkukrotnie zrobił zwrot pieniędzy, a ja wciąż nie dostałem  nawet e-maila który by o tym wspomniał. Pisałem już do allegro zgłoszenie, raz konsultant pisze mi że sprzedający PODJĄŁ PRÓBĘ zwrotu pieniędzy, potem zaś dostaję odpowiedź że wcale tego nie zrobił. I tak w kółko. Ani towaru, ani gotówki,  ani informacji czy w końcu zrobił ten zwrot czy nie, a cwaniak na innych platformach bezczelnie robi dokładnie to samo. Nr oferty: 10731993652.  Nr płatności  30765031-c86e-11eb-a570-d59a66e56d60.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

mwmonety
#21 Demiurg#

Otwórz dyskusję ze sprzedawcą przez formularz allegro będzie miał 24 h na odpowiedź. Jeśli to był zakup na AL to na przyszłość radzę kupować na normalnym allegro ,jest bezpieczniej i łatwiej dochodzić swoich racji.

oznacz moderatorów

Deepspace69
#8 Zapaleniec#

To był zakup na zwykłym allegro, jeśli chodzi o dyskusję to nie wiem czy to ma sens ze względu na to że sprawa zaszła już dosyć daleko, jest zgłoszone do allegro, i sprzedający ma 14 dni na zwrot..

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Nie dzwoń, tylko otwórz na Allegro dyskusję ze sprzedawcą. opisz sytuację, poproś pracownika Allegro o pomoc. Sprawa nabierze tempa.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Deepspace69 Otwórz Dyskusję, w niej domagaj się zwrotu wpłaty i poproś tam o pomoc pracownika Allegro. Dyskusja na Allegro; https://allegro.pl/dyskusje/nowa Dyskusja na Allegro Lokalnie; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE Jeżeli sprawa się będzie przeciągała i sprzedawca mimo to nie odda wpłaty, zamknij Dyskusję po 14 dniach jako NIEROZWIĄZANĄ i złóż wniosek o zwrot środków z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.

oznacz moderatorów

Deepspace69
#8 Zapaleniec#

Właśnie to jest o tyle zawiła sprawa że samo allegro powoli się gubi. Raz dostaję wiadomość że sprzedający miał czas do wczoraj na wyjaśnienie sprawy i kontakt ze mną (czego oczywiście nie zrobił), potem zaś sprzedający ma czas 14 dni na zwrot i temat jest zamknięty. Najlepsze jest to jak sprzedający kłamie że zlecił zwrot, i to już parokrotnie, po czym allegro pisze że do próby nie doszło, następnie że podjął próbę, i potem znowu że nic w tym kierunku nie zrobił. I tak w kółko, ani towaru, ani pieniędzy ani informacji, a sprzedający cwaniak zadowolony że łatwo zarobił tysiąc złoty. Gdybym chociaż wiedział od allegro co z tym zwrotem, czy ostatecznie go zlecił czy nie..

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Dyskusja, potem POK, jak wyżej. Żadnych innych przepychanek.

oznacz moderatorów

Deepspace69
#8 Zapaleniec#

Nie mogę zacząć dyskusji bo musiałem anulować zakup żeby ruszyć sprawę ze zwrotem pieniędzy. Więc pozostaje mi czekać 14 dni, a potem POK na to wychodzi.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli anulowałeś zakup nie otworzysz Dyskusji. Mimo to sprzedawca musi Ci oddać pieniądze. Nie zwlekaj, tylko po 14 dniach od zakupu złóż wniosek do POK. To postawi na baczność sprzedawcę, który natychmiast zwróci pieniądze lub zwróci Ci je Allegro. Sprzedawca jest informowany o Twoim wniosku i wie, jakie może ponieść konsekwencje.

oznacz moderatorów

Deepspace69
#8 Zapaleniec#

Ostatnie pytanie, czy składając wniosek POK będę musiał dostarczyć ksero zgłoszenia sprawy na policję? Ktoś wie może jak to wygląda w praktyce? Czytałem inne tematy i niestety ludzie nie chwalą POK, większość z nich nie odzyskała pieniędzy 😞

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

W większości przypadków Allegro nie wymaga zgłoszenia na policję. Złóż wniosek i poczekaj na decyzję. Wnioski są rozpatrywane średnio w 7 dni.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Deepspace69 Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy, skąd takie wiadomości że ludzie nie chwalą POK? z tego co tu piszą i czytamy to chwalą, nie jest wymagane zgłoszenie na Policję, ale może się tak zdarzyć że trzeba będzie zgłosić to.😁

oznacz moderatorów

Deepspace69
#8 Zapaleniec#

Jeśli trzeba będzie zgłosić to z mojej strony nie będzie problemu, kwota dosyć spora bo prawie tysiąc złoty, a krnąbrny sprzedawca oznajmił że nie ma zamiaru robić zwrotu i mu nic nie grozi bo jest "Super Sprzedawcą"  więc i zrzuty ekranu z rozmów posłużą jako dowód. Dziękuję Państwu za poświęcony czas na odpisywanie  🙂

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Deepspace69, będziemy mogli zainterweniować w tej sprawie, gdy minie 14 dni na zwrot wpłaty. Mimo to, czy mogę Cię prosić o wysłanie zrzutów ekranu z korespondencji ze Sprzedającym? Prześlij je na spolecznosc@allegro.pl - chciałabym się z nimi zapoznać.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Deepspace69
#8 Zapaleniec#

Dziękuję Państwu bardzo za pomoc, sprawa została zamknięta, przynajmniej dla mnie. Formularz POK rozpatrzony pozytywnie w przeciągu niecałych 24h, jestem bardzo bardzo zadowolony z pomocy ze strony Allegro, gdybym mógł to bym Państwu kupił bukiet kwiatów  :). A co do sprzedającego, jak się okazało nie byłem jedynym poszkodowanym z identycznymi "oszustwami" i chyba to zaważyło nad tak błyskawicznym rozpatrzeniem formularzu POK. Jeszcze raz dziękuję i chyba można zamknąć temat 🙂

oznacz moderatorów