anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niezgodność towaru z opisem i zacięty sprzedawca.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Awo7959
#12 Orędownik#

Nabyłem drogą kupna osłonę spawalniczą. Parametry ofertowe super: 4 sensory, zakres temp. -20 +65 C, ochrona uv/ir  16DIN. A dostałem 2 sensory zakr. temp. -5 +55 C, uv/ir 4DIN. Napisałem do sprzedawcy reklamację, początkowo ściemniał że dostałem to co zamawiałem. Odesłałem sprzedającego do specyfikacji produktu kolejno punktując przekłamania oferty. Pozmieniał parokrotnie (w trakcie dyskusji) ofertę, przerzucił odpowiedzialność na dostawcę produktu ale odmówił dostawy towaru zgodnego z ofertą uprzednią. Stwierdził że odda kasę i tyle. Sugerowałem aby wymienił moduł produktu, dostarczył produkt innego producenta etc. Zaporówa, "nie bo nie" i tak doszło do mojej prośby o pomoc Allegro. I co ? i nic. Cisza. Zatem czy Wam w Allegro nie starcza mocy przerobowych aby pomagać nam nieboraczkom "petencikom"? Czy zalewa Was mnogość tego typu spraw? Jakie konsekwencje wyciągacie wobec takich cwaniaczków co to cuda wianki obiecują bo może głupi jaki kupi i nic nie zajarzy? 

oznacz moderatorów
78 ODPOWIEDZI 78
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Taki owoc. Byle niedojrzały był, kwaśny i cierpki.

oznacz moderatorów
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@Awo7959  Jak dla mnie, na pierwszy rzut oka, za ostro.

Nie wiem jak wyglądała dyskusja, ale nie dopuszczasz możliwości zwykłej ludzkiej pomyłki? Jeśli zwróci Ci wszystkie koszty bez ociągania, to nie wiem czego oczekiwałeś, skoro nie ma takiego towaru.

W przypadku gdy Sprzedający nie jest w stanie zagwarantować produktu o wspomnianych parametrach, o czym napisał w dyskusji, może zwrócić środki.

 

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

Ok, może ostro ale czy kiedykolwiek patrzyłeś nieuzbrojonym okiem z dystansu ca 40 cm na łuk spawalniczy przez kilka minut?

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

Nie ma mowy o pomyłce skoro te same parametry osłon są 2.5 raza tańsze u innych. Poza tym mają w garści towar i specyfikację techn. choćby w instrukcji,

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

@Awo7959 Nie wiem, czy to pomyłka, czy ściema sprzedawcy. Ale wiem, że żaden sprzedawca, który chce tu handlować, nie będzie robił z siebie **piiip**y w taki sposób. To by było zbyt grubymi nićmi szyte.. A negatywy i kiepskie oceny wpływają bezpośrednio na wysokość sprzedaży. Dlatego to dla mnie co najmniej nielogiczne. Jest kilka innych możliwości, niż kant przecież. Być może sprzedający po prostu nie wie, co sprzedaje (pracownik, który dostał prikaz wystawiania i tyle), albo wystawił aukcję, opierając się na błędnych danych. To oczywiście go nie tłumaczy, jako że jest zobowiązany do przedstawienia prawidłowego opisu towaru. Ale niekoniecznie zrobił to ze złej woli. Ja nigdy z góry nie zakładam, że ktoś chce mnie oszwabić. a i kupuję i sprzedaję tutaj od wielu lat. I powiem Ci, że ostatnio próbowano wcisnąć mi kit z 10 lat temu. Dlatego też, jak przedmówca, uważam, że ciut za ostro podszedłęś do tematu. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Awo7959 ja czytam ze zrozumieniem, sprzedający chce zwrócić ci pieniądze, a ty upierasz się, żeby przysłał ci produkt, którego on nie ma.

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

@konto zamknięte Widzisz tu nie idzie o pieniądze czy o towar. Pryncypia, istoto cielesna, pryncypia. Dlatego pisałem o czytaniu ze zrozumieniem tekstu.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Awo7959 nakręciłeś się na awanturę ze sprzedającym, przyszedłeś na forum szukać poklasku i znalazłeś. U jednej osoby, która ani nie sprzedaje, ani nie kupuje. Czego oczekujesz od sprzedawcy, chce oddać ci pieniądze, bo nie ma tego co chcesz kupić. Złe parametry podał? Może to wina produktyzacji Allegro, a może jego, nie wiem. Zawsze możesz to zgłosić, jest na to odpowiednie miejsce. Wystawiłeś negatywa, otworzyłeś dyskusję, dostałeś odpowiedź sprzedającego i pracownika Allegro. Czego jeszcze oczekujesz? Przydałby się bat na takich pieniaczy jak ty.🙂

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

@konto zamknięte  Zastanawiające jest co powoduje taką emocjonalność Twoich wypowiedzi? Czy to u Ciebie robiłem zakup? A może jednak @xyz96  ma rację że choć to miejsce dla kupujących to są tu przedstawiciele drugiej strony lady jako istotny element trollujący. Bo nie pojmuję Twojej ekscytacji moim postem. Jeszcze kilka takich agresywnych postów a zaproponuje Ci ktoś ortopedię, bo na inne specjalizacje to chyba za późno? 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Awo7959  tak, sprzedaje na Allegro, przeciwieństwie do @xyz96, i wiem, że ty już sam nie wiesz czego chcesz od tego sprzedawcy. Jeżeli gość oddaje ci pieniądze to weź i kup to co potrzebujesz gdzie indziej, u kogoś, kto sprzeda ci to czego potrzebujesz. Nawet pracownik Allegro cię spławił. O co bijesz tą pianę, o zasady. Czyje? 

Wrzuć link do oferty, zobaczymy, może masz rację i to jest zły sprzedawca.

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

Odpowiem ci (z premedytacją prosty człowieku  "ci" pisane z małej litery) tak jak na to zasługujesz. Prezentujesz agresywnie postawę strony w sporze który nie podnosi kwestii towaru, pieniędzy, czy oczekiwań czyichkolwiek. Jeśli jeszcze nie pojąłeś clou przedmiotu sprawy to nawet się nie lituję bo nie warto.  Może i masz jakieś wykształcenie, choć po formach zwrotnych prezentowanych w twoich postach tego nie widać, to przyjmij do wiadomości że nie ogarniasz podstaw tematu. Zatem daruj sobie i klawiaturze próżny wysiłek pokazania światu że istniejesz. Tlenu żal.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Nieodparcie kojarzysz mi się z pewnym użytkownikiem tego forum, aż dziwne, że nie zabrał tu głosu. On lubi takich kupujących jak ty. Z nim też byś się dogadał.

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

@konto zamknięte Łopatologicznie zatem przybliżę ci laiku kwestię. Praca jaką wykonuje każdy spawacz spawający elektrycznie naraża go na niezwykle wysokie emisje ir, uv oraz dość niskie emisje rtg. Na każde 3  min pracy powinien przerwać na 5-6 min. aby oczy mogły odpocząć ale po kilku godzinach pracy i tak ma ostro przygrzane. Nie jestem zawodowcem ale zanim wypowiem się w jakiejkolwiek kwestii zasięgam wiedzy u praktyków. Sam kiedyś popełniłem kretyński błąd i na szybko w kiepskiej osłonie pospawałem (tylko prądem ca 120 A) parę elementów. W konsekwencji przez trzy dni wyłem z bólu (oczy paliły mnie jakby ktoś pieprz w nie wcierał) a skóra z pyska złaziła mi płatami przez tydzień. Normalne widzenie odzyskałem po prawie tygodniu, zatem nie dziw się że kogoś kto zdrowia innych nie szanuje traktuję jak zbója. Pisałem kilka razy abyś czytał ze zrozumieniem tekstu ale czego oczekiwać od ignoranta? Nie masz zielonego pojęcia o kwestiach technicznych związanych z przedmiotowym tematem dlatego jazgoczesz ja ratlerek. Jeżeli ktoś bierze się za handel branżą BHP to powinien wykazać się nie tylko odpowiedzialnością ale i wiedzą i wolą jej pogłębiania. Ludzie myślą że myślą, ale to w większości niedouczeni durnie co dyskusja z tobą potwierdza.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Awo7959 no dobrze, nie mam pojęcia o kwestiach technicznych, a ty czego oczekujesz od Allegro? Chcesz zwrócić uwagę na to, że oferta jest niezgodna z opisem, co może powodować niebezpieczeństwo? Zgłosiłeś niezgodność parametrów w ofercie, może za kilka miesięcy ktoś z zespołu produktyzacji pochyli się nad twoim zgłoszeniem. W najlepszym przypadku usuną gościowi kod ean z oferty i produkt spadnie w wynikach wyszukiwania. Dopóki płaci co miesiąc fakturę na konto Allegro, nikt, nic mu nie zrobi. Jeżeli uważasz, że jego oferta zagraża zdrowiu, a nawet życiu, to powinieneś zgłosić to do odpowiednich instytucji. Allegro nic z tym nie zrobi. Bicie piany na forum nic nie da, sam widzisz, jedyne co tu dostałeś to link do POK😁Allegro ci chętnie wypłaci, bo uważa, że jak dostaniesz kasę, to będziesz szczęśliwy, że tak o ciebie dbają. I wrócisz, na kolejne "bezpieczne" zakupy. 

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

@konto zamknięte  Może jednak "Bicie piany na forum" coś da i ktoś dozna objawienia, zrezygnuje z nieodpowiedzialnej postawy i co nieco ogarnie się w produktach jakie oferuje. Handel to wbrew pozorom zajęcie poważne. Widzę że i Tobie się nasuwają jakieś refleksje, więc chyba to pozytywny objaw.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Awo7959 bicie piany nic nie da, jak sam widzisz, jedyne rady jakie dostałeś od naczelnej doradczyni forum, to dyskusja i POK, rady zgodne z linią działania Allegro, które uważa, zwrot pieniędzy załatwia wszystkie problemy😁 i tym przyciąga kupujących. I większość kupujących takie podejście zadowala.  Na Allegro można sprzedawać każde badziewie, byle tylko regularnie płacić rachunki. 

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

@konto zamknięte  "Kropla drąży skały" Nam też mówiono że komuna to system na wieki ale "Kropla drąży skały". Może z czasem i admini Allegro pojmą że należy piętnować niepoważnych sprzedawców. Kupujących da się zbanować czarną listą więc i sprzedających też da się ogarnąć. Jeśli chcesz wstawiać towar w Makro musisz zapłacić półkowe ale i ponosisz ryzyko że jak nie grasz fair to Cię wyciepią z sieci.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Awo7959 na Allegro nie jest tak prosto jak w Makro😁Jeśli chcesz wystawić towar, musisz określić jego parametry, które muszą być zgodne z parametrami w bazie produktów, którą tworzy Allegro. Tworzy tą bazę rękami sprzedających, baza jest pełna absurdów, Allegro tego nie weryfikuje. Sprzedawcy mają w swoich ofertach bzdurne parametry, bo bez nich produkt spadnie na liście wyszukiwania i nie będzie się  sprzedawał. Ja sama, przez ponad miesiąc "walczyłam" z Allegro o zmianę nieprawidłowych parametrów i ....poległam. Allegro zablokuje konto sprzedającego dopiero wtedy, kiedy uzna, że delikwent próbuje oszukać Allegro😁

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

@konto zamknięte  W pierwszych słowach mego postu pragnę Panią przeprosić za uprzednie formy zwrotne, (nie byłem świadomy iż kieruję je do niewiasty) ale rzecz w tym że polityka biznesowa Allegro to jedno a wspólny interes tak kupujących jak i sprzedawców to drugie. W interesie wszystkich powinna leżeć dbałość o wizerunek i rzetelność. Rozumiem podejście do problemów handlu obu stron. Dzisiaj jest prościej niż kiedyś a to niesie ze sobą ryzyko iż nieodpowiedzialność zdominuje nawet to miejsce. Aby tego uniknąć wspólnie powinniśmy wywrzeć presję na portal aby reagował adekwatnie do zgłaszanych przypadków negatywnych. A ponieważ jeden post (to niby nic) gdy ożywi dyskusję na forum wystarczająco mocno może jakiś moder czy admin puknie się w szare zwoje i podejmie jakieś formy działania lub też wyżej przedstawi problem? Cudów ponoć nie ma ale może........

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Awo7959 Nie można zakończyć tylko drążyć, rozwiązałeś swój problem, to przejdź już do codzienności, będzie dla wszystkich "zdrowiej".

oznacz moderatorów