anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niezgodność tytułu aukcji z opisem towaru

odowscy
#7 Wielbiciel#

Co zrobić gdy w tytule aukcji jest inna nazwa przedmiotu niż w opisie? Konkretnie, w tytule jest pompa AQUA NOVA NJP-25000l/h (kosztująca zwykle 700-800zł ) i cena 372zł, następnie jest opisana jako AQUA NOVA NM-6500, a w opisie na dole  AQUA NOVA POMPA NM-3500.  Sprzedawca twierdzi, że błędu nie ma i aukcja dotyczy tego ostatniego modelu, ale poprzednie dwa ewidentnie wprowadzają w błąd. Jak widzę droższy model w cenie tańszego to klikam na aukcję, a tam rozczarowanie. Gdzie takie przypadki zgłaszać? Czy ktoś tym się zajmuje?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

komis-bell
#14 Krzewiciel#

@odowscy Podaj link do oferty.
Najprawdopodobniej ALLEGRO połączyło błędnie produkt z katalogu do oferty sprzedającego i nie ma w tym jego winy.

oznacz moderatorów

odowscy
#7 Wielbiciel#

w magiczny sposób wszystkie dane zostały poprawione, czyżby sprzedawca w końcu przestał iść w zaparte ? w drugiej aukcji sprzedawca poprawił bezpośrednio po zwróceniu uwago. Wydaje mi się, że niektórzy sprzedawcy robią to celowo, czasem może to być pomyłka. Szkoda, że nie ma mechanizmu pozwalającego na bezpośrednie zgłaszanie "pomyłek". Kiedyś chyba coś takiego było.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@odowscy Prawda jest taka że winę ponosi przede wszystkim Allegro ale zdarzają się sprzedający którzy nie wiedzą jak to poprawić i źle połączą.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@odowscy allegro zmienia tytuły i źle kataloguje zerknij na te kwiatki https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/inne-oferty-tego-produktu-%C5%BAle-po%C5%8...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@odowscy w ofertach połączonych z katalogiem allegro pierwszy jest tytuł katalogu allegro a potem właściwy tytuł sprzedawcy

To widok na komputerze

pomysł 001pomysł 001

 

 

A to widok na smartfonie

pomysł 002pomysł 002

oznacz moderatorów

mwmonety
#20 Guru#

Zwykle to nie sprzedawca wprowadza w błąd tylko twór allegro zwany produktyzacja i błędnie połączone przez Allegro produkty w ich katalogu . Kieruj się tym co mówi sprzedawca ,tu tylko on najlepiej wie co sprzedaje.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

A allegro twierdzi na odwrót, że to sprzedawca błędnie podpina swoje produkty pod ich katalog 😀😅

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

No niestety, od samego początku wprowadzenia produktyzacji sprzedający walczą z tym bublem. Allegro już dało ciała po całości od kiedy zaczęli wyświetlać w ofercie sprzedającego automatycznie tworzony tytuł na podstawie parametrów.

Tutaj problem polega na tym, że jeżeli produkt zawiera błąd i ktoś zgłosi parametry do poprawy, to dane w produkcie się zmienią (w tym tytuł), ale w ofercie parametry nie ulegną zmianie dopóki ktoś nie wejdzie w edycję, a w efekcie mamy zmieniony tytuł produktu, który będzie widoczny u innych sprzedających.

Najgorsze są warianty produktów a kategoriach, gdzie te produkty są tworzone i łączone po kodzie producenta, a czasami jest on identyczny dla wariantów, więc Allegro może sprzedającym połączyć jeden produkt z wieloma ofertami. Jest to rzadkość, ale takie są fakty 😞

Produktyzacja jest skomplikowanym projektem, nad którym chyba już samo Allegro nie panuje, a do tego ten projekt oparty jest na Machine Learning, więc nie ma szans, żeby nie zawierał on błędów. Ile razy mieliśmy już na forum zgłoszenia o łączeniu ofert z produktami całkowicie niezwiązanymi ze sprzedawanym towarem...

Cóż, może za 5 lat fazy testowe zostaną zakończone

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#14 Krzewiciel#

Zgłoś allegro błąd w katalogu. Jak będziesz miał farta to naprawią tu i przy okazji popsują gdzie indziej xD.

oznacz moderatorów