anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nowy produkt bez faktury.

iwikiwi24
#7 Wielbiciel#

Witam. 

Chciałem zakupić nowy wideorejestrator z tylną kamerą bo zestaw w dobrej cenie. Martwi mnie brak opcji wystawiania faktury. Czy jest tak jak pisze sprzedawca? Czy w razie awarii/usterki zostanę z tym sam? Do kogo później się zwrócić? Do sprzedawcy czy do allegro? Mam spore obawy i chyba sobie odpuszczę. 

Screenshot_20210409_103726_pl.allegro.jpg

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

iwikiwi24 w zakladce ,, o sprzedającym ,, lub ,,zwroty ,, sprawdź czy sprzedający jest przedsiębiorcą . Kupując w firmie masz prawo do odstąpienia od umowy oraz 2 letnie rękojmii . W przypadku problemów chroni cię również POK.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@iwikiwi24 Prywatny sprzedawca nie musi wystawić faktur, ale odpowiada za towar z rękojmi przez 2 lata. Nie tylko faktura upoważnia do skorzystania z uprawnień z rękojmi, wystarczy jakikolwiek dowód zakupu, na przykład potwierdzenie wpłaty. Z reklamacją zwracasz się do sprzedawcy.

Nie ma to nic wspólnego z gwarancją, która nie jest obowiązkowa.

 

oznacz moderatorów

Gordon_B_2009
#9 Pomysłodawca#

A który artykuł KC mówi o 2 letniej rękojmii? Pytam ponieważ prywatnego sprzedającego obowiązują zapisy KC, a nie ustawy konsumenckiej.

oznacz moderatorów

Gordon_B_2009
#9 Pomysłodawca#

OK. Już znalazłem.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Gordon_B_2009 Wstyd.

Art. 568. KC


Przedawnienie roszczeń z tytułu rękojmi

§ 1.
Sprzedawca odpowiada z tytułu rękojmi, jeżeli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat, a gdy chodzi o wady nieruchomości – przed upływem pięciu lat od dnia wydania rzeczy kupującemu. Jeżeli kupującym jest konsument a przedmiotem sprzedaży jest używana rzecz ruchoma, odpowiedzialność sprzedawcy może zostać ograniczona, nie mniej niż do roku od dnia wydania rzeczy kupującemu.
oznacz moderatorów