anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ocena produku / sprzedającego w zamówieniu poza Allegro

konradrejzmund
#8 Zapaleniec#

Witam,

Czy istnieje możliwość pozostawienia oceny produktu przed złożeniem zamówienia w panelu Allegro?

Zakupiłem basen ogrodowy za ponad 100 tyś PLN firmy [edycja] , który pękł przy pierwszym napełnianiu wodą ! Wprawdzie nie złożyłem zamówienia po przez samo Allegro lecz jedynie z reklam serwisu ale myślę , uprzedzić innych potencjalnych nabywców tych basenów w Ocenach , że serwis po sprzedażowy w tej firmie  jest pod wszelką krytykę . W [edycja] nie odbierają nawet telefonów .. ewentualnie rozpatrzą reklamację za około dwa tygodnie . W żaden sposób nie pomagają klientowi w sytuacji awarii . Po wniesieniu opłaty za basen komunikacja ze sprzedający robi się bardzo trudna ..

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

xyz96
#21 Demiurg#

Oceny na Allegro wystawiamy tylko po zakupach na Allegro.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@konradrejzmund Nie można, reklamacja trwa 14 dni nic z tym nie zrobisz, możesz wystawić opinię gdzie indziej 🙂  

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konradrejzmund
#8 Zapaleniec#

A gdzie proponujesz napisać przestrogę dla innych ?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@konradrejzmund Ze swojej strony proponuję dokonywać zakupów poprzez Allegro, ponieważ w takiej sytuacji moglibyśmy pomóc w nawiązaniu kontaktu ze Sprzedającym. Niestety tego nie zrobiłeś, więc nie jesteśmy w stanie nic poradzić w tej kwestii. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

konradrejzmund
#8 Zapaleniec#

Tak, mam nauczkę > W przyszłości zakupy będę robił po przez Allegro

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@konradrejzmund poczekaj na rozpatrzenie reklamacji, bo wady się zdarzają i oceń całość łącznie z procedurą reklamacyjną 🙂 A nie pod wpływem chwili i emocji, jak basen wpuszczany w ziemię może wina jest złego wpuszczenia ??? Zawsze zdążysz obsmarować sprzedawcę jak Cię oleje 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konradrejzmund
#8 Zapaleniec#

Jestem obiektywny - basen został zainstalowany prawidłowo . Jakość niecki basenu jest bardzo słaba . Grubość ścianki basenu 8m/4m/1.6m w miejscu pęknięcia ma zaledwie 1 cm grubości. Wątpliwe jest aby taka cienka ścianka mogła wytrzymać taki napór wody.

Nie ulegam emocją ale widzę jak sprzedawca podchodzi do klienta , który potrzebuje pomocy . Zero zainteresowania ! Nie odbierają telefonów a dzwonię do nich od kilku dni.. Formalnie reklamacją napisałem ale za dwa tygodnie pewnie otrzymam informacje , że winny jest wykonawca montażu . [edycja] daje gwarancję na nieckę basenu 100 lat ale sam nie świadczy usług montażowych więc zawsze będzie mógł zwalić winę za montażystę . Więc gwarancji ta firma na swoje produkty nie daje żadnej

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@konradrejzmund Nie decyduj się na zakupy poza Allegro, bo Allegro Ci tutaj nie pomoże, nawet jeżeli telefonicznie u kogoś zamówisz towar wystawiony na Allegro.

Nawet, jeżeli sprzedający proponowałby Ci rabat w wysokości prowizji, zamawiaj przez Allegro. Przy kwocie 100tys. płaci 6000zł prowizji w tej kategorii, więc lepiej nie ryzykować przy takich kwotach.

@_HolaOla_  Przy okazji, możesz zerknąć w jego oferty/dane o sprzedającym? Czy można dodawać info, że są dodatkowe koszty transportu? Ma niby odbiór osobisty 0zł, to nie wiem jak to działa 😄 no i ma logo w miniaturkach

oznacz moderatorów

konradrejzmund
#8 Zapaleniec#

racja , mam nauczkę 😞

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@DarkStoorM Dzięki, oferta została już usunięta. Zapisy, które wprowadzają kupujących w błąd, są niedozwolone.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

konradrejzmund
#8 Zapaleniec#

Nie bardzo rozumiem . Oferta Allegro sprzedającego [edycja] dalej jest aktywna i każdy może złożyć zamówienie [edycja] 

 

 

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konradrejzmund Serio kupiłeś basen (jak mniemam) poliestrowy za 100 klocków? Przecież za taką kwotę, to spokojnie można basen wybudować (i to taki konkretny).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konradrejzmund
#8 Zapaleniec#

Tak, taki szajs kupiłem [edycja]  łącznie z wyposażeniem oraz pokryciem to około 100 tyś PLN . Miał być wieczny :)) karbonowy , ze 100 letnią gwarancją ! Jedyny plus to , ze na budowę takiego basenu nie potrzeba zezwolenia , zaś w regionie w którym mam dom na zezwolenie trzeba czekać około rok czasu . Ogólnie wyszedł ogromny minus i ogromne łzy w oczach mojej córki . Basen pękł jak skorupka jajka już przy pierwszym napełnieniu zaś producent robi strusia i nawet do dzwonić się do tej firmy nie można ...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konradrejzmund A przypadkiem zezwolenie nie jest potrzebne dopiero w momencie, gdy basen przekracza jakąś konkretną powierzchnię?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konradrejzmund
#8 Zapaleniec#

na tę wielkość basenu w Grecji wymagane jest zezwolenie na budowę zaś taka konstrukcja uważana jest za konstrukcje przenośną

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konradrejzmund Ach, mowa o Grecji, a nie o Polsce.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie wiem ale ja mam podobny od 2 lat i nic się nie dzieje .Także wyprodukowany w Polsce.

oznacz moderatorów

konradrejzmund
#8 Zapaleniec#

to masz szczęście 🙂

oznacz moderatorów

konradrejzmund
#8 Zapaleniec#

Szanowny Moderatorze ,

W nawiązaniu do powyższych postów chcę poinformować , że w dniu dzisiejszym otrzymałem oficjalną odpowiedź na moją reklamację złożoną w firmie [edycja]

Piszą , jak przewidywałem, że nie przyjmują reklamacji ponieważ montaż basenu wykonany przez podwykonawcę nie był przeprowadzony prawidłowo. Dochodzą do takiego wniosku na podstawie kilku zdjęć , które przesłałem do [edycja] z procesu montażu basenu . W uzasadnieniu piszą , że reklamację odrzucają ponieważ jeden proces został przeprowadzony nieprawidłowo , a ja dokładnie na ten proces zdjęć im nie przesłałem , gdyż nie były w moim posiadaniu.

Reasumując . W firmie [edycja] zawsze mogą się wykręcić od reklamacji złożonej przez klienta uzasadniając odrzucenie reklamacji złym montażem wykonanym przez podwyknawce . Ich deklaracja , że dają 100 lat na swoje produkty w tym wypadku nie ma żadnego pokrycia . Ponad to firma [edycja] nie zapewnia żadnego serwisu po sprzedażowego. Nie otrzymałem z ich strony żadnej oferty pomocy w zaistniałej sytuacji . Płatnej bądź to bezpłatnej oferty naprawy basenu. W firmie [edycja] nie ma działu reklamacji . Dochodzę do takiego wniosku , gdyż pismo odmowy uwzględnienia reklamacji otrzymałem z ich kancelarii adwokackiej.

Sposób prowadzenia sprzedaży w [edycja] polega na sprzedaży produktu , a jak już coś się stanie i będzie reklamacja to zawsze będzie można ją odrzucić motywując złym montażem wykonanym przez podwykonawce ([edycja] sprzedaje baseny bez montażu i dostawy ) . Mając takie podejście do klientów to rzeczywiście dział reklamacji jest im nie potrzebny.

W najbliższych dniach podejmę kroki prawne przeciwko tej firmie oraz skieruję sprawę do UOKIK.

 

oznacz moderatorów