anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odebrałam paczkę, której nie zamówiłam

Client:50940572
#7 Wielbiciel#
  • Otrzymałam paczkę której nie zamówiłam musiałam odebrać i zapłacić co mam zrobić mam tylko imię i nazwisko i adres nadawcy nie wiem czy mi zwróci koszty co mam zrobić 
oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

LEW433
#21 Demiurg#

A nadawcy nie ma? Napisz więc do odbiory, wie od kogo kupił i wyjaśnij, także kurier powinien więcej wiedzieć.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:50940572 odmowa przyjęcia , to jest odpowiedź na Twoje pytanie . Po co odbierałaś jeśli nie należała do Ciebie . Jeśli to paczka zlecona przez allegro na etykiecie musi być więcej danych . @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

sophie-bunny
#13 Ambasador#

@Client:50940572 

Musiałaś odebrać i zapłacić? A kto ci kazał? 😄

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:50940572, sprawdź, proszę, swoją skrzynkę mejlową - postaramy się pomóc. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Taaa... to może być sposób na zarabianie. Wyszukać adresy, najlepiej firmowe, bo rzadko tam sprawdzają co przysłali (no COD trudniej) i wysyłać, wysyłać 😁

Ktoś pomylił adresy,

lub popytaj w rodzinie, czy ktoś nie zamówił,

lub jak pisze mdrogeria : nie kupiłem, nie biorę.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ktoś inny zamawia, ktoś inny płaci i odbiera, może także miała przyjść paczka i w dobie szybkiego życia, odebrała a później "pomyślała", zdarza się.😁

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Nigdy nie kupowałem nic za pobraniem i kupować nie będę i innym też radzę omijać taką usługę tak kupującym jak i sprzedawcą.

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

Dużo kupuję za pobraniem i dalej będę tak robić. Polecam tę usługę tak kupującym, jak i sprzedawcom.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

A ja mam nadzieję że chociaż sprzedawcy zrozumieją bezsens tej formy wysyłki i przestaną ją udostępniać.

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

mwmonety Popieram. Pomijając inne wady, zbyt wiele paczek COD wraca z etykietą "odmowa przyjęcia". Dzwonisz, piszesz, nie odpowie i jeszcze ci wrypie negatywa.

Client:98572120

Niektórym kupującym być może się wydaje, że tak bezpieczniej.

Złudzenie.

Kurier nie pozwoli dotknąć paczki przed zapłatą i zapłaty po otwarciu paczki nie odda, choćby była pusta.

Obie strony obowiązują te same zasady, forma płatności jest tylko inna.

Nie wszyscy to wiedzą.

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

@DECO-MASTER 

Kurier nie pozwoli dotknąć paczki przed zapłatą i zapłaty po otwarciu paczki nie odda, choćby była pusta.

Nie wszyscy to wiedzą.

Nom, a chyba nikt z kupujących nie zna prawa przewozowego, bo przecież przepis jest:

https://arslege.pl/protokol-o-ubytku-lub-uszkodzeniu-przesylki/k139/a11735/

Przewoźnik wykonuje te czynności także na żądanie uprawnionego, jeżeli twierdzi on, że przesyłka jest naruszona.

Czyli  NIBY prawo pozwala mi na otwarcie paczki przed podpisaniem odbioru. Tylko weź się szarp z kurierem przed drzwiami...

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

exoryna kurier ma obowiązek udostępnić zweryfikowanie zawartości przesyłki jeśli 

- nosi zewnętrzne ślady uszkodzenia 

- nadawca dopłacił za opcję ,, weryfikacja zawartości w obecności doręczyciela ,,

W każdym innym przypadku przy odbiorze możesz sobie popatrzeć tylko na pudełko .

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria 

No to wklejam zatem ten artykuł. Jak rozumiesz ostatnie zdanie?

 

Art. 74. Protokół o ubytku lub uszkodzeniu przesyłki
Dz.U.2020.0.8 t.j. - Ustawa z dnia 15 listopada 1984 r. - Prawo przewozowe
1. Jeżeli przed wydaniem przesyłki okaże się, że doznała ona ubytku lub uszkodzenia, przewoźnik ustala niezwłocznie protokolarnie stan przesyłki oraz okoliczności powstania szkody. Przewoźnik wykonuje te czynności także na żądanie uprawnionego, jeżeli twierdzi on, że przesyłka jest naruszona.

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

exoryna czyli jak napisałem cyt,,- nosi zewnętrzne ślady uszkodzenia  ,,

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

exoryna

@mdrogeria  rozumie. Pytanie, czy Ty rozumiesz?😀

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

🙂

Koledzy@DECO-MASTER @mdrogeria - jak brzmi ostatnie zdanie tego przepisu co zapodałem?

 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@exoryna 

Chodzi Ci o to "jeżeli twierdzi on"?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

exoryna jeśli odbiorca czyli osoba uprawniona wskaże znamiona uszkodzenia lub ingerencji w zawartość paczki przez osoby inne niż uprawnione / tylko nadawca i odbiorca są osobami uprawnionymi / doręczyciel powinien udostępnić weryfikację zawartości . 

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

@serwis-texas - tak, to jest ostatnie zdanie.

@mdrogeria nie zgodze się. Przepis mówi o twierdzeniu odbiorcy o tym, że przesyłka jest naruszona. Nie o wskazaniu znamion uszkodzeń.

 

oznacz moderatorów