anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odesłanie towaru

Client:108906580
#2 Obserwator#

Witam. Mam mały problem.

Ponad miesiąc temu kupiłem jeden przedmiot lampę samochodową. Po czym zamontowałem ją poświeciła z  2 tygodnie i przestała działać. Odesłałem lampe do elektromechanika razem z samochodem  elektromechanik po czym stwierdził że jest to wina lampy. Która świeci 5 minut i przestaje działać.

To odesłałem ją na reklamacje. Po ogledzinach tej lampy napisali mi że ta lampa działa normalnie. Ale jest problem w tym że ona tez z poczatku działała normalnie tylko po jakims czasie przestala działać. Co mogę z tym zrobić bo chcą mi odsyłać mi ta starą? Czy mogę sie domagać o nową albo o zwrot pieniędzy ? 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Pozostaje Ci uzyskanie opinii/ekspertyzy i ponowna reklamacja.

Staraj się o porządny dokument. Nie od pana józia ktory ma warsztat w szopie.

oznacz moderatorów

Client:108906580
#2 Obserwator#

Dziękuje za odpowiedź. Spokojnie ten warsztat zajmuje sie elektromechaniką samochodową ma swoja firme i wszystko co potrzeba. Nie dogadam sie z firmą która tą lampe mi   sprzedała udam sie jeszcze raz na ponowne sprawdzenie lampy które kosztuje już mnie osobiscie pieniądze i będę  walczyć dalej 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:108906580  To może być wina lampy, ale również wina złączy, styków  w samochodzie.

Ja raczej bym sam sprawdzał lampę, wymontowaną, na stole,  podłaczoną to innego zasilacza czy akumulatora. Wtedy byłaby pewność.

oznacz moderatorów

Client:108906580
#2 Obserwator#

Ale ona była tak podłączona u elektromechanika nie w samochodzie. Jakoś podłączył to na krótko jak mi to powiedział.  Powiedział ze poswieciła 5 minut po czym przestała świecić. Nie była podłaczana do samochodu bo jak pojechałem to już nie świeciła i przy kazdym odpaleniu nie świeciła. Dodam że wszystkie światła działały prócz stopu ledowego. Dodał że u mnie w samochodzie jest wszystko ok.

I zapytał sie gdzie kupowałem lampe i kazał na reklamacje oddać.

Dodam że odesłałem tą lampe i mam po prostu tą co wczesniej korzystałem tylko klosz był pęknięty i jezdzi do teraz i nic sie z nią nie dzieje. Więc problem leży po stronie statej lampy

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak masz prawo do składania reklamacji i za drugim razem żądać wymiany albo zwrotu środków, masz problem to najlepiej zrób to przez Allegro>dyskusja: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@LEW433  napisał(a):

za drugim razem żądać wymiany albo zwrotu środków,


Jeśli za pierwszym razem reklamacja była uznana. Jeśli była odrzucona, to liczy się jako pierwsza reklamacja.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Dlatego ja osobiście nie bawię się z montaż zamienników lub używanych części tylko wstawiam auto do warsztatu wymagam, naprawy biorę fakturę i 2 lata ma działać. Jak ponownie coś nie tak to reklamuję i mechanik odpowiada za całość i poprawia.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Client:108906580: masz prawo również starać się o zwrot kosztów montażu/demontażu. Szczególy znajdziesz w K.C. lub na stronie UOKIK

https://prokonsumencki.pl/blog/montaz-towaru-przez-klienta-a-reklamacja-kiedy-sprzedawca-nie-musi-po...

 

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

oznacz moderatorów