anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odstąpienie od umowy, a zwrot kosztów wysyłki.

nicole1988
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry chciałabym dowiedzieć się czy  sprzedajacy może żądać ode mnie zwrotu kosztów przesyłki,  korzystalam z allegro smart, ale nie  zdążyłam odebrać przesyłki z paczkomatu. Po powrocie paczki do sprzedającego, odstąpiłam od umowy.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

xyz96
#21 Demiurg#

Moim zdaniem nie może żądać. Masz darmową dostawę i darmowy zwrot towaru.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

nicole1988 ZWROTY Z PACZKOMATÓW SĄ BEZPŁATNE . NIE MA ŻADNYCH PODSTAW DO ŻĄDANIA OD CIEBIE POKRYCIA KOSZTÓW POWROTU PRZESYŁKI .

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Może żądać, jeśli przesyłki nie odebrano, a przewoźnik obciążył go kosztami. InPost nie pobiera takich opłat, ale Paczka w RUCH już tak. Nawet jeśli korzystasz ze SMART-a dla usługi Paczka w Ruchu to darmowy zwrot jest tylko w tedy, gdy przesyłkę odbierzesz i wygenerujesz kody w celu jej odesłania.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

TATLOK POCZTA RÓWNIEŻ , ALE TEMAT DOTYCZY PACZKOMATU .

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@mdrogeria a no fakt, przeoczyłem. smile

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mdrogeria  Poczta też ma paczkomaty

Czy Ty naprawdę masz problemy z klawiaturą???? Przestań uzywać Caps lock !!! Tyle osób Cię o to prosiło..... masz problemy ze zrozumieniem?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

pinsplash PRZEPRASZAM ZA NIEDOGODNOŚCI embarassed

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@pinsplash, ale dziadek nie widzi 😞

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash Proszę Cię o trochę wyrozumiałości. Zdaję sobie sprawę, że czytanie tekstu pisanego wielkimi literami jest trudne, ale @mdrogeria szczegółowo wyjaśniał tutaj, że ze względów zdrowotnych musi pisać w ten sposób. Niejednokrotnie również przepraszał innych za niedogodności, dlatego bardzo proszę, abyś to zaakceptował. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Nie musi tu pisać, tylko może pisać. Jeśli ma się problemy zdrowotne, to z pewnością lepiej odpuścić sobie uczestnictwo w Gadane, zamiast ciągle pogarszać wzrok, przesiadując całymi dniami przed komputerem, ale rozumiem, że dla Allegro jego obecność tutaj jest cenna 🙂

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

 @xyz96 Tak, jest dla nas tak samo cenna jak i w przypadku innych użytkowników, który biorą aktywny udział w funkcjonowaniu Allegro Gadane. Każdy z nas jest odpowiedzialny za własne zdrowie, a ani ja, ani Ty nie znamy szczegółów, dlatego zostawmy proszę wybór danej sobie. Jest to indywidualna sprawa dotycząca wyłącznie @mdrogeria, więc nie widzę tutaj potrzeby udzielania dobrych rad. 

@pinsplash Dziękuję 🙂 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ No niby tak, ale jeśli ktoś przyznaje się do problemów zdrowotnych, to wypada odradzić mu pisanie tutaj, zamiast go usprawiedliwiać i tym sposobem do ślęczenia przed komputerem zachęcać 🙂 W trosce o jego zdrowie 🙂 Ja odradzam.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  Ok. nie wiedziałem o problemach zdrowotnych...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@TATLOK Sprawa dyskusyjna.

Podaj zapis w regulaminie Allegro, zgodnie z którym dla kupującego mającego Smart, darmowy zwrot jest tylko wtedy, gdy przesyłkę odbierze i odeśle. Zgodnie z stanowiskiem UOKiK, kupujący po odstąpieniu od umowy przed dostawą, ma obowiązek pokryć koszt powrotu paczki w takiej wysokości, jak po odbiorze i odesłaniu. W tym przypadku odesłanie miałby darmowe.

 Punkt 14. https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/pytania-odpowiedzi/odstapienie-od-umowy-zawartej-na-odleglosc/

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Koszt odesłania produktów pokrywa: kupujący, lub sprzedający - to zależy jak zostało określone w ofercie.

oznacz moderatorów