anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odzyskanie pieniędzy za zakup od sprzedawcy, którego konto jest zawieszone

cinthor
#7 Wielbiciel#

Witam,

zakupiłem przedmiot od sprzedającego (14.09), którego konto zostało zawieszone zaraz po moim zakupie. Wpłaciłem pieniądze i teraz mam pewne obawy, czy sprzedawca wyśle towar, w ofercie miał podaną informację, że wyśle za 30dni. Na Alllegro opinie miał ok, natomiast na innych portalach wszystkie komentarze odnośnie sprzedającego, tyczyły się głownie braku wysłania towaru.  Stąd moje obawy i pytanie czy jest sposób, żeby szybciej odzyskać pieniądze, czy trzeba poczekać te 30 dni i jeśli po tym terminie sprzedawca nie wyśle towaru to wtedy dopiero działać. 

 

Dzięki.

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Jak czekasz za wysyłką to jak było napisane w ofercie, wysyłka za 30dni to musisz czekać. Masz inna możliwość(jak masz obawy) możesz zrezygnować z  zakupu, wówczas sprzedający musi Ci oddać środki w ciągu 14dni, zawieszenie konta nie zwalnia go z wywiązania się z umowy.

oznacz moderatorów

cinthor
#7 Wielbiciel#

Dzięki za info.

W gwoli ścisłości, zakup jest już opłacony, a w  zakładce

Moje zakupy>szczegóły zakupu> Nie mam opcji "zrezygnuj z zakupu" tylko:

PYTANIE DO SPRZEDAJĄCEGO
OCEŃ SPRZEDAJĄCEGO
Wystaw ocenę do 13 grudnia 2021, 7:36
OCEŃ PRODUKT
KUP PONOWNIE
ZWRÓĆ ZAKUP 
Pozostało 32 dni na zwrot (do niedz. 24 paź.).
ZGŁOŚ PROBLEM Z ZAKUPEM

Jak mam zwrócić produkt, jeżeli go nie mam  🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@cinthor Nie musisz czekać 30 dni. W tej sytuacji lepiej nie czekać. Kliknij Zwróć zakup - wypełnij formularz i wyślij, będzie to Twoje odstąpienie od umowy. Możesz to zrobić przed otrzymaniem towaru i nie musisz wtedy towaru odsyłać. Sprzedawca będzie miał obowiązek oddać Ci wpłatę niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 14 dni. Jeśli tego nie zrobi, otworzysz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poprosisz o pomoc Allegro. W ostateczności złożysz wniosek o zwrot środków z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów