anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opinie o produkcie powiązane z ofertą/aukcją

Kategorie
kupujący
kupujący 855
inne
inne 169
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
3
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
66
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
105
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
992
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
505

Opinie o produkcie powiązane z ofertą/aukcją

lukasjed
#9 Pomysłodawca#

Opinie o produkcie powinny być powiązane z ofertą, z której opiniujący kupił dany przedmiot. Zdarza się, że niektórzy sprzedawcy (świadomie lub nie) sprzedają podróbki jakiegoś przedmiotu. Kupujący niezadowolony z otrzymanej podróbki (świadomy lub co gorsza nie, że to podróbka) wystawia negatywną ocenę, która później widnieje przy ofertach tego produktu u wszystkich sprzedawców - skutki poniżej:

- kupujący nie jest w stanie stwierdzić, który ze sprzedawców oferuje oryginalny produkt, bo nie wiadomo której oferty dotyczy opinia,

- mniej obeznani z działaniem ocen kupujący mogą pomyśleć, że wyświetlana przy produkcie ocena dotyczy oferty, którą właśnie przeglądają i negatywna opinia może ich odwieść od zakupu lub przeciwnie - kupią coś u sprzedawcy, który oferuje podróbki, ale produkt ma pozytywne opinie, więc zasłona dymna działa,

- sprzedawcy wystawiając popularny produkt z dobrymi ocenami mogą oferować podróbki osłonięci pozytywnymi ocenami przedmiotu wystawionymi po zakupach u innych sprzedawców,

Moim zdaniem nawet prosty link do oferty przy każdej z opinii byłby wystarczający pod warunkiem, że oferty, w których cokolwiek zostało sprzedane, nie mogłyby być trwale usuwane - powinny być przenoszone przynajmniej na kilka miesięcy do archiwum, by istniała możliwość sprawdzenia aukcji i samego sprzedawcy. Wiem, że można sprawdzać komentarze odnośnie oferty na koncie sprzedawcy, ale wertowanie setek komentarzy w poszukiwaniu tego odnoszącego się do danego przedmiotu w sytuacji gdy nie ma nawet najprostszego filtrowania jest po prostu koszmarem.

62 Komentarze
Ziolko39
#21 Demiurg#

@relaxo I przy okazji > żadnym z rodzimych portali rozmowa ze sprzedającym jest widoczna dla innych > a na "O" natet oceny są niewidoczne > tylko wpis "rewelacyjnie, dobrze, nieźle, źle > i odpowiednia buźka > tylko średnia z ocen.

relaxo
#8 Zapaleniec#

@Ziolko39 To jest tylko moja propozycja. Zapewne ją zignorują, to normalne, ale wolę nie akceptować świata jakim jest tylko dlatego, że pewnie nie uda mi się go zmienić 🙂

Ziolko39
#21 Demiurg#

@relaxo Ok. Tylko jak już napisałem takie komentowanie ofert przed zakupem prowadzi do nadużyć.

michal3555
#1 Nowicjusz#

Nie mam pojęcia jaki jest tedy sens tych komentarzy jeśli wszystko jest se sobą zmiksowane. No ok, jak ktoś nie może się zdecydować między różnymi produktami to może jest pomocne, ale przy założeniu, że sprzedawane produkty są w stanie idealnym. Mi wydaje się, że bardziej pomocne jest używanie komentarzy do weryfikowania tego jak dobry jest produkt właśnie od tego konkretnego sprzedawcy. Przykład 

https://allegro.pl/oferta/philips-sonicare-c3-premium-plaque-defence-4szt-11478301961#product-review...

https://allegro.pl/oferta/koncowki-philips-sonicare-c3-premium-hx9044-17-11299314042#product-reviews

 

Pełno podrobionych szczoteczek w ofertach podpisanych jako oryginalne. Skąd mam teraz wiedzieć, która jest autentyczna jak sprzedawcy kłamią? 

 

Jeszcze mogę wymyślić kilka innych przypadków, że te same produkty różną się między sprzedawcami np.

Ktoś sprzedaje rzeczy odnowione jako nowe, albo powystawowe jako nowe.

Ktoś sprzedaje nie w oryginalnym opakowaniu - co też już wzbudza podejrzenia

Ktoś powymieniał podzespoły np. w komputerze mimo, że model ten sam i parametry te same to części nie oryginalne

 

Komentarz per produkt-sprzedawca to powinna być domyślna opcja, ewentualnie opinia-produkt jako opcja dodatkowa

Basia8Przemek
#8 Zapaleniec#

Zgadzam się z Tobą. Allegro powinno wprowadzić wiele nowych opcji dla kupujących.

Także możliwość zgłoszenia nieuczciwego sprzedawcę, czy zgłosić że sprzedawca przekierowuje opinie o produkcie na inny produkt, oszukując w ten sposób kupującego

 

Basia8Przemek
#8 Zapaleniec#

Gdybym miał kupować coś philipsa to wybrałbym stronę producenta

https://allegro.pl/uzytkownik/SmA_Philips4

chociaż wiem, że wiele rzeczy tego producenta jest produkowane w chinach.
Kupowałem kilka rodzajów żarówek do auta, jedne były z fabryki w Polsce, inne z fabryki w Chinach

Pengano
#13 Ambasador#

W instrumentach muzycznych te same przedmioty od różnych sprzedawców różnią się jak dzień i noc. To dlatego, że sprzedawcy podłączeni pod wyścig szczurów z marżą 2 zł, nie są w stanie poświęcić ani minuty na porządny przegląd lutniczy, korekty, regulacje i przygotowanie. Te same przedmioty otrzymają u nich fatalne oceny, podczas gdy u starannych sprzedawców otrzymają bardzo wysokie noty. Wprowadzacie ludzi w błąd, jeśli pomieszacie te oceny.

Nimbli
#9 Pomysłodawca#

Jaki mądrala wpadł na szatański pomysł wymieszania opinii o produkcie według jakiegoś dziwnego kryterium, wywalenia tego prosto przed oczy kupującego i zrobienie z tego jakby tytułu aukcji. Przez nieuwagę dałem się wpuścić bo tytuł właściwy jet w okienku po prawej. Opinie mają się często nijak do sprzedawanego towaru bo dotyczą innego modelu,rozmiaru i.t.p. Kupując telewizor xxx 42cale, chcę opini o tym konkretntm modelu, a nie np 55cali. Chcę kupić xxx czytam opis, a tam pisze, że zacinają się przyciski. No ok ale to co chcę kupić nie ma przycisków  tylko gałki. Allegro poszło na łatwiznę i głupią inteligencję.

Klocek77
#9 Pomysłodawca#

Sądzę, że wprowadzenie wspólnych komentarzy do produktów podobnych u kilku sprzedawców to głupota. Teraz nie wiadomo czego tyczy się opinia. kiedyś było tak że do danej aukcji był dedykowany komentarz po kupnie a teraz komentarze są zbierane z kilku odrębnych transakcji, które często dotyczą innych produktów. Przykład: kamery samochodowe - można podpiąć komentarze z kamer za 500zł do badziewia za 100. Zresztą spotkałem się już w wielu innych przypadkach, gdzie ktoś wstawia opinię i zdjęcie czegoś co podłączone jest do towaru odmiennego. Jak już wprowadzono takie opisy to przynajmniej pilnujcie aby przedmioty opisywane przez kupujących były identyczne. 

czeczen-00
#10 Popularyzator#

Bo opinie o produkcie powinny być brane z danej aukcji od danego sprzedawcy. Tymczasem są brane z d**y

oznacz moderatorów