anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ostrzegam przed zakupem

cw12
#9 Pomysłodawca#

Ostrzegam przed zakupem u sprzedawcy [edycja]

          Wyrachowany, zimny cwaniak. Transakcja z tym sprzedawcą kosztowała mnie łącznie 54 zł. Olać  kasę, stać mnie,  [edycja], że przewalił następnego kupującego. Chodzi mi jednak o zasadę – zero tolerancji dla podobnych przypadków dziadostwa, stąd mój obecny esej napisany ku przestrodze dla innych userów. Ale do rzeczy. Kupilem u niego płytę główną  Asus P5K Deluxe/WiFi-AP E8400 2x 3GHz LGA775/DDR2

         W ofercie była z procesorem a ponieważ bez niego miało być tylko 5 zł taniej to machnąłem ręką i wziąłem w  zestawie. I to był, okazało się błąd. Pomijam fakt, że lepiła się od kurzu,  na  zdjęciu poglądowym nie widać było wżerów rdzy na gniazdach  wyjściowych, jeden  radiator się chybotał, ebonit był wykrzywiony. Płyta nie chciała się uruchomić, wentylatory się kręciły, dioda była zapalona ale na monitorze brak było jakiejkolwiek reakcji.

        Zaszedłem do zaprzyjaźnionego,  profesjonalnego serwisu i usłyszałem, że owszem zdiagnozują  płytę ale może trzeba będzie zmienić procka bo może tu tkwić przyczyna. I tu okazało się, że sprytny sprzedawca umieścił plombę na procesorze a  gdy mu o tym napisałem wyraził się ''Proszę nie słuchać "porad" serwisu'' i polecił wymienić kartę graficzną. W ogóle nie przyjął do wiadomości, że moja karta jest sprawna bo wyjęta ze stojącego obok  działającego kompa. Kategorycznie zastrzegł, że stracę gwarancję jak zerwę plombę z procesora.W końcu zalecił, bym po upływie gwarancji (30 dni) wymienił procka i uruchomił płytę-sic! Jednocześnie, nie wyjaśnił co w tej sytuacji z moim prawem do zwrotu zakupionego towaru-14 dni. 🙂

       Ponieważ czekanie tak długo mi nie odpowiadało, poprzez formularz Allegro odstąpiłem od umowy podając jako przyczynę ’’uszkodzenie’’. Jestem z natury ugodowy więc w geście dobrej woli  zaproponowałem, że zamiast zwrotu kasy przyjmę  inną płytę główną z jego oferty, która mi odpowiadała ze względu na jej parametry. Odpowiedział tylko: „Przed jakąkolwiek wymianą chcę sprawdzić co się stało z płytą P5K.” Potem gdy już w dyskusji przypomniałem o mojej propozycji to dowiedziałem się, że: „Odesłał pan sprawny zestaw. Został sprawdzony przeze mnie po otrzymaniu i wystawiony ponownie. Nie wyślę panu innej płyty, bo nie ma pan żadnego pojęcia o komputerach, tak jak 90% kupujących u mnie przedmioty. Nie prowadzę wypożyczalni dla amatorów, którym wydaje się, że mają jakiekolwiek pojecie o komputerach..” Ręce opadają i pusty śmiech ogarnia na taaki argument… Nie jestem jakimś guru komputerowym i zawsze z uwagę słucham mądrzejszych od siebie w jakiejś dziedzinie. Nie dyskutuję i nie wymądrzam się. Coś tam jednak co nieco wiem na tyle, że sam sobie pomału coś wykminię i nie dam się przewalić jakiemuś frajerowi. Zresztą jaką trzeba mieć wiedzę bądź jakie posiadać certyfikaty zawodowe, żeby w technice na „pająka” wpiąć dwie wtyczki do płyty głównej ?Wyprofilowane i  nie dające się zamontować w żaden inny, odwrotny sposób.

         Po otrzymaniu towaru sprzedawca reaguje dopiero po 3 dniach a i to, dopiero po moim zapytaniu. Zwrot środków następuje  po 8 dniach, pomniejszony o 19 zł. Bez żadnego wytłumaczenia z jakiego powodu.

          Dopiero po otwarciu dyskusji i ponagleniu sprzedawcy przez Allegro dowiedziałem się, że cytuję:  „Przedmiot miał naruszoną plombę gwarancyjną. Nie było potrzebne jej naruszanie żeby sprawdzić cechy i funkcjonalność przedmiotu.” Ale czy  było to przyczyną obniżenia kwoty zwrotu już nie wyjaśnił. Oczywiście żadna z dwóch plomb nie była przeze mnie n a w e t  d o t y k a n a (!).  Aż mnie zatkało na  taki chamski i bezczelny zarzut. Jest to też tym bardziej niezrozumiałe gdyż w ogóle nie ma o tym mowy w zasadach dokonywania zwrotów określonych przez sprzedawcę na jego własnym profilu. Czy to jest zgodne z regulaminem Allegro? W dyskusji sprzedawca nie odpowiada na moje pytania. Tłumaczy się, że przebywa na urlopie i ma ograniczony dostęp do Internetu. Z tym, że info o tym, że przebywa na urlopie zauważam na jego profilu już od maja, co miesiąc tylko uaktualnia datę. Wyjątkowo rozmowny i non stop online  był gdy pytałem o oferowany produkt i gdy uruchamiałem płytę. Na moje pytanie zadane wczoraj, wg jakich zasad dokonał potrącenia w zwrocie należności tych nieszczęsnych 19 zł nie odpowiedział do dziś. Jestem jednak skłonny założyć  się o literek mojej ulubionej metaxy, że jak zaraz wystawię mu wreszcie należnego od dawna negatywa to od razu się uaktywni i mi nawymyśla pod tą moją opinią. 🙂 🙂 🙂

oznacz moderatorów
65 ODPOWIEDZI 65

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@cw12 zapewniam, że nie blokujemy możliwości wystawiania komentarzy do transakcji 🙂

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

cw12
#9 Pomysłodawca#

Zgadza się, doszedłem już do tego. Po raz trzeci administrator usunął moją ocenę. Zacytuję ją tu:

Płyta nie dała się uruchomić.Sprzedawca kłamie, że zwróciłem uszkodzona rzecz. Po zwrocie nie otrzymałem całej należnej kwoty.Szczegóły dla chętnych na login cw12.Zostałem podsumowany:[nie ma pan żadnego pojęcia o komputerach, tak jak 90% kupujących u mnie przedmioty. Nie prowadzę wypożyczalni dla amatorów, którym wydaje się, że mają jakiekolwiek pojecie o komputerach].Odpowiada tylko po ponagleniu przez serwis. Zaraz mnie obrzuci stekiem wyzwisk.Reszta na allegro gadane-nie polecam sprzedawcy.

Niech mi ktoś powie, w którym miejscu "naruszyłem zasadom serwisu''?

oznacz moderatorów

cw12
#9 Pomysłodawca#

Nie mogę pojąć, czy to  jakaś osoba blisko powiązana z Serwisem? Jeden jego monit i mimo "złagodzenia" przeze mnie opinii Allegro usuwa negatywa. W dyskusji sprzedawca zupełnie lekceważy zalecenia Allegro:

''allegro 20 lipca 2020 07:07

Przyjęcie przedmiotu i zwrot środków (nawet częściowy) lub wymiana rzeczy może sugerować przyjęcie reklamacji jako zasadnej. Natomiast uznana reklamacja jest dla kupującego bezpłatna, co oznacza konieczność zwrotu przez sprzedającego wszystkich kosztów, jakie poniósł kupujący - kosztu towaru oraz obydwóch przesyłek. Prosimy o zwrot pozostałych środków na konto klienta, po zrealizowaniu przelewu, prosimy o załączenie potwierdzenia w dyskusji.
 
COMPARTSWROCLAW 20 lipca 2020 08:50
Nie uznałem reklamacji i nie uznam. Przedmiot został odesłany sprawny, został sprawdzony przeze mnie i wystawiony ponownie. Pieniądze zwróciłem w dobrej wierze, bo wiem, że są czasem problemy z niekompatybilnością pozostałych podzespołów lub braku wiedzy kupujących. Kupujący
cy nie otrzyma żadnych więcej przelewów. Jeżeli chce, po zwrocie na moje konto 180zł za płytę główną + 19zł za uszkodzone przez niego mocowania procesora + 30zł usługa serwisowa wymiany mocowań procesora + 19zł koszt wysyłki zwrotnej. Przed wysyłką oczywiście prześlę zdjęcia działającego zestawu."
 
oznacz moderatorów

cw12
#9 Pomysłodawca#

Można odnieść wrażenie, ze jeden dział Allegro zajmuje się  usuwaniem negatywnych komentarzy, na wniosek sprzedawcy bez porozumienia sie z kupującym a drugi naciska na tegoż w dyskusji z miernym skutkiem... 

oznacz moderatorów

COMPARTSWROCLAW
#8 Zapaleniec#

"Nie mogę pojąć, czy to  jakaś osoba blisko powiązana z Serwisem"

Jestem prezesem serwisu.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@COMPARTSWROCLAW To uważaj, bo w wielu serwisach za takie żarciki dostaje się permbana.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@cw12

"Płyta nie dała się uruchomić.Sprzedawca kłamie, że zwróciłem uszkodzona rzecz. Po zwrocie nie otrzymałem całej należnej kwoty.Szczegóły dla chętnych na login cw12.Zostałem podsumowany:[nie ma pan żadnego pojęcia o komputerach, tak jak 90% kupujących u mnie przedmioty. Nie prowadzę wypożyczalni dla amatorów, którym wydaje się, że mają jakiekolwiek pojecie o komputerach].Odpowiada tylko po ponagleniu przez serwis. Zaraz mnie obrzuci stekiem wyzwisk.Reszta na allegro gadane-nie polecam sprzedawcy."

Ano w tym wytłuszczonym, dokładnie artykuł 11.5.b. regulaminu allegro.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

cw12
#9 Pomysłodawca#

Ok, przyswoiłem.Właśnie 4 x Allegro usunęło mi negatywa. Obyś miał rację...:))Edycja i wstawiam again.Mam czas, mogę tak do usr...ej śmierci, aż mnie usuną.Całkowicie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@cw12 Widzę, że teraz komentarz już jest, nie został usunięty. Ten sprzedawca ma zaledwie 97.7% pozytywów, to bardzo słaby wynik, jak na Allegro. Poza tym wystawił Ci obraźliwą odpowiedź do komentarza, zgłoś ją, zostanie usunięta, a Twój komentarz pozostanie; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1aab3926-a59f-4f0a-b91a-ab3d4e469201&subjectId=0cf36533-0...

oznacz moderatorów

cw12
#9 Pomysłodawca#

COMPARTS, ogarnij się. Gdzie logika gdy  wypisujesz:

KŁAMIE pan po raz kolejny. Nie podłączył pan 24-pinowej wtyczki, tylko 20-pinową bo pan nie potrafił nawet tego zrobić."

A pokazać zdjęcia albo film?Po co miałem tak kombinować, przecież chciałem mieć tę płytę. Pare tygodni wcześniej kupiłem nawet do niej od ciebie kości RAM.Nie chciałem przecieź zwrotu tej niedziałającej łyty tylko wymiane na inną, nawet innego producenta.Zlałeś to.  

oznacz moderatorów

COMPARTSWROCLAW
#8 Zapaleniec#

[edycja], zapłaciłeś tylko 19zł za uszkodzenia które powstały z twojej winy.

oznacz moderatorów

COMPARTSWROCLAW
#8 Zapaleniec#

[edycja], zapłaciłeś tylko 19zł za uszkodzenia które powstały z twojej winy.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@msniezek  Ciekaw jestem jak długo  te  teksty powyżej będą  widoczne  i  czy będą  jakieś  konsekwencje?

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

Z doświadczenia wiem, że prawda jest po środku. A Łgarz i Kłamca to nie są zwroty obraźliwe. Cenię jeśli w dyskusji pojawia się 2-ga strona. To zdrowe.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@terazauto   Taaa...    Zwłaszcza   PODŁY  ŁGARZ  i  PODŁY KŁAMCA  są  mało obraźliwe,  wręcz  miłe  dla  adresata  ..

A jeśli chodzi  o prawdę pośrodku  to  zgadzam się,  w tych  płytach  powodem nieuruchomienia  mogło być  na przykład  brak  dodatkowego  zasilania  wtykiem 4 pinowym, nie mówiąc już  o  zasileniu głównym wtykiem 24 pinowym.

Ale  najważnieszy  jest  tu  sposób załatwienia  sporu  i  uderzająca  pogarda  do  kupujących  widoczna  zarówno  tutaj  jak i  w komentarzach  sprzedawcy.

oznacz moderatorów

cw12
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie, walić 19 zł, ale kłamać tak bezczelnie, po chamsku bez dowodów mnie nie mieści się w głowie.Zrobilem fotkę przed wysłaniem paczki a od sprzedawcy usłyszałem :''

Pana zdjęcia nie mają żadnego znaczenia, nie wiadomo kiedy zostały zrobione'' i ''Nie wiem co się działo z płytą po zrobieniu przez pana zdjęcia, a włożeniem do pudełka. Ma pan film pokazujący pakowanie, drogę na pocztę i wysyłkę krok po kroku? Skąd mam wiedzieć czy pan świadomie uszkodził płyty już po zrobieniu zdjęcia? Nie wiem czy ją pan świadomie uszkodził ''.Na początku utrzymywał, że plomby były zerwane, potem, że bezumownie korzystałem że sprzętu i po 18 dniach  🙂 po otrzymaniu zwrotu wreszcie wpadł na pomysł, że wyrwałem chłodzenie.Po co? Ciężko zgadnáć. Ale najwazniejsze- po piątym ( hmm, albo po czwartym) usunięciu negatywa allegro nie iterweniowalo.No i oczywiście odzew natychmiastowy
oznacz moderatorów

cw12
#9 Pomysłodawca#

@br A jeśli chodzi  o prawdę pośrodku  to  zgadzam się,  w tych  płytach  powodem nieuruchomienia  mogło być  na przykład  brak  dodatkowego  zasilania  wtykiem 4 pinowym, nie mówiąc już  o  zasileniu głównym wtykiem 24 pinowym.

Zgadza się, sprawdzałem i tę opcję. Co do zasilania oba wtyki były wetknięte, wentylatory oba czyli na grafie ( sprawna) i na procku kręciły się, dioda na płycie też świecił. Po konsultacji z serwisem konieczna była ewentualna zmiana procka, zeby wykluczyć jego uszkodzenie ale przecież sprzedawca zaplombował procka i zabronił kategorycznie jej usuwanie. Chcesz obejrzeć filmy z prób rozruchu płyty? Compart miał wy...bane. 😉 Wypowiesz  się, ja zawsze z uwagą słucham bardziej doświadczonych ode mnie w czymkolwiek na czym się za dobrze nie znam. Tak z czystej ciekawości, bo prawdę mówiąc chciałem mieć ten sprzęt, z tym i parametrami.Zapodaj więc maila albo napisz do mnie na ten sam login, na tlenie. 🙂

oznacz moderatorów

cw12
#9 Pomysłodawca#

I jeszcze:

"A  zapięcia miały  się  prawo odpiąć  w  transporcie,  one naprawdę  tak  trzymają,  jak  umarły  ręką ..."

Po tym, jak Comparts obejrzał fotke ode mnie, na której w y r a ż n i e widać niezerwaną  plombę zmienił przyczynę pomniejszenia kwoty zwrotu ( po 18 dniach od otrzymania przesyłki 🙂 ) i napisał w dyskusji (dopiero  po ponagleniu przez Allegro zresztą):

"Otrzymałem przedmiot z wyrwanym chłodzeniem. Uszkodzone zostały trzy z czterech mocowań tego chłodzenia (push-piny)."

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@cw12  Dzięki za propozycję  zapoznania się z filmikami, ale nie...

Płyta odesłana  do sprzedawcy,  temat zamknięty,  moje  zdanie  w tym temacie  nie ma znaczenia,  jestem  tylko kibicem.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@br. Tak z ciekawości - z jakimi filmikami?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów