anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Highlighted

Odp.: Sprzedawca COMPARTSWROCLAW

#21 Demiurg#

@cw12 No ale pod to to podpada - zasada jest taka, że gdy piszesz o jakimś sprzedającym/kupującym, to nie podajesz jego danych na forum, czy to osobowych, czy loginu.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Nie przekonałeś mnie...To  sumie o czym tu można pisać? Czyż nie o nieprawidłowosciach?

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#21 Demiurg#

@cw12 Wcale nie próbowałem Cię przekonywać, napisałem tylko jak jest.
Pisać możesz o wszystkim, ale bez podawania loginów etc. Pretensje nie do mnie, nie ja wymyślałem te zasady.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Menedżer Społeczności
Menedżer Społeczności

@cw12 bardziej adekwatny wydaje się tutaj punkt 5. Loginem możesz posługiwać się np. tak jak ja - umieszczając go w adresowanej do Ciebie wypowiedzi. Nie zgadzamy się na posty, w których przywołujesz jakiś login w negatywnym kontekście (cwaniak, złodziej, oszust itp.). A jest to szczególnie niedobre w sytuacji, gdy tej osoby nie ma na tym forum.

Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#16 Inspirator#

ja bym sie kłucił

@xyz96  Naruszenie plomby gwarancyjnej nie może być powodem zmniejszenia kwoty zwrotu. Brak plomby nie zmniejsza wartości rzeczy. - jest jego prywatną opinią

i nie ma żadnego prawnego  umocowania

naruszenie plomby gwarancyjnej w tym przypadku może być traktowana jako znacząca integracja w sprzęt i na pewno jest przekroczeniem dozwolonego użytku - wszystko zależy od woli sprzedawcy i treści zawartych umów

jeżeli sprzedawca sparował sprzęt z procesorem i nakleił plomby by nikt nie zmieniał procesorów to jego wola

oczywiście jeżeli Kupującemu się to nie podoba to może odstąpić od umowy

może także odstąpić od umowy jak zerwał plombę czy też ją np: podpalił lub pomalował na żółto lub do nie strzelał z wiatrówki

ale wtedy sprzedawca ma prawo odpowiednio to wycenić przy zwrocie

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ustawa konsumencka i dyrektywy ue je opisujące mówią wprost

Kupujący konsument otrzymuje towar i jak by to robił w sklepie ocenia go czy mu się podoba

czy jest potrzebny i itp

podoba się - zostawia go sobie

nie podoba się to go zwraca

i koniec to wszystko

są plomby, które nakleił sprzedawca - nie podoba się ich umieszczenie - zwracamy towar i nie bawimy sie w żadne podchody

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#16 Inspirator#

jak sprzedawca widziałem juz wszystko:

= włożone odwrotnie na płytę główną ramy

- zapięty w płycie głownej 1150 procesor 1155 (co z tego  że się złamał)

- płytę główną przykręconą śrubami bez kołków do obudowy

- procesory z wygiętymi pinami lub wyłamanym (amd) w płytach

- wentylatory bez zdjętej foli chroniącej pastę na prockach

i tak dalej

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#16 Inspirator#

1.jpg2.jpg

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

msniezek  „Nie zgadzamy się na posty, w których przywołujesz jakiś login w negatywnym kontekście (cwaniak, złodziej, oszust itp.)”. Zgadza się. Tylko Sąd może określić czy ktoś jest oszustem czy złodziejem. Ale czy opisywanie  takich  sytuacji czyli  cwaniactwa, stosowanie przez  sprzedawcę niedozwolonych prawem/regulaminem klauzul, traktowanie klientów po chamsku też ma być zabronione na tym serwisie? Choćby po to by ostrzec innych userów? Jak ktoś może się zorientować o kogo chodzi gdy ocenzurowano mój post? Wiem, jeszcze mi nie zabroniono…

A jest to szczególnie niedobre w sytuacji, gdy tej osoby nie ma na tym forum.” Stwierdzenie nieuprawnione. To, że się nie wypowiada nie znaczy, że go tu nie ma. Na profilu sprzedawcy poinformowałem  wyrażnie o  tym topicu. Kupujący jest w gorszej sytuacji gdyż po wystawieniu komentarza negatywnego i po tym jak zostanie  obrzucony błotem przez sprzedawcę nie ma możliwości dalszej obrony a tu jak jak najbardziej.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

@RED

Rozumiem Twój wywód i popieram jego tezy w całej rozciągłości :

naruszenie plomby gwarancyjnej w tym przypadku może być traktowana jako znacząca integracja w sprzęt i na pewno jest przekroczeniem dozwolonego użytku - wszystko zależy od woli sprzedawcy i treści zawartych umów jeżeli sprzedawca sparował sprzęt z procesorem i nakleił plomby by nikt nie zmieniał procesorów to jego wola oczywiście jeżeli Kupującemu się to nie podoba to może odstąpić od umowy może także odstąpić od umowy jak zerwał plombę czy też ją np: podpalił lub pomalował na żółto lub do nie strzelał z wiatrówki ale wtedy sprzedawca ma prawo odpowiednio to wycenić przy zwrocie”.

Jednakże ( bez urazy oczywiście) -  czy przeczytałeś ze zrozumieniem pierwszy mój post? Czy zrozumiałeś w jakim celu założyłem ten temat? Czy po prostu ustosunkowujesz tylko i wyłącznie do  wpisu kolegi xyz96? Dla Twojej wiadomości więc, gdy nie starczy Ci cierpliwości, cytuję siebie :

‘’ Zwrot środków następuje  po 8 dniach, pomniejszony o 19 zł. Bez żadnego wytłumaczenia z jakiego powodu. Dopiero po otwarciu dyskusji i ponagleniu sprzedawcy przez Allegro dowiedziałem się, że cytuję:  „Przedmiot miał naruszoną plombę gwarancyjną. Nie było potrzebne jej naruszanie żeby sprawdzić cechy i funkcjonalność przedmiotu.” Ale czy  było to przyczyną obniżenia kwoty zwrotu już nie wyjaśnił. Oczywiście żadna z dwóch plomb nie była przeze mnie n a w e t  d o t y k a n a (!).

Też się zgadzam jak najbardziej z Tobą w sytuacji, gdy :”

Kupujący konsument otrzymuje towar i jak by to robił w sklepie ocenia go czy mu się podobaczy jest potrzebny i itp. Kupujący konsument otrzymuje towar i jak by to robił w  sklepie ocenia go czy mu się podobaczy jest potrzebny i itp. podoba się - zostawia go sobie nie podoba się to go zwraca i koniec to wszystko są plomby, które nakleił sprzedawca - nie podoba się ich umieszczenie - zwracamy towar i nie bawimy sie w żadne podchody.”

Tylko  odpowiedz mi na pytanie: jak mam sprawdzić kupiony na odległość u ż y w a n y sprzęt? Rozpakować, obrzucić spojrzeniem i odesłać z powrotem bo mi się plomby nie podobają?  Kupię coś w sklepie, przyjdę do domu, to cos nie działa – odnoszę,  dostaję kasę z powrotem ( oczywiście może być sytuacja, że dopiero po jakimś czasie ale dostaję) i to  bez potrącenia. Oczywiście nie rozkręcam obudowy, nie zrywam plomb etc. etc…Sprzedawca zarzucił mi zerwanie plomby( nawet nie wiem której, bo było ich dwie). Wiem. jego słowo przeciwko mojemu. Ale ja mam dowód- zdjęcie płyty tuż przed zamknięciem paczki. Z plombami. Sprzedawca  dowodu na swoją rację nie przedstawił. Nie odpowiedział na jakiej podstawie dokonał wyliczenia kwoty potrącenia na 19 zł? Nie uprzedzał przed sprzedażą, że będę obciążony jakimiś kosztami w przypadku gdy( mając przeciez do tego prawo) odstąpię od umowy. Jeszcze raz dla Twojej wiadomości, jak nie czytałeś całości :

Sprzedawca nie może arbitralnie ustalić pomniejszenia kosztów. Aby takie pomniejszenie było zasadne, niezbędne jest jego uzasadnienie.”  - wpis pracownika Allegro w dyskusji.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Otrzymałem odpowiedż od sprzedawcy po ponagleniu przez Allegro: ''Odpowiedział pan sobie sam na pytanie: "Nie może jednak używać rzeczy w sposób nieograniczony. Jeśli tak robi, przedsiębiorca ma prawo obciążyć go dodatkowymi kosztami w związku ze zmniejszeniem wartości towaru. W takiej sytuacji, jeżeli konsument będzie chciał odstąpić od umowy, może ponieść odpowiedzialność za pogorszenie stanu zwracanej rzeczy". 

Odpisałem :''Odstąpiłem od umowy z powodu niedziałania/uszkodzenia zamówionego towaru. Nie używałem rzeczy w sposób nieograniczony, miałem prawo do sprawdzenia zakupionej, u ż y w a n e j rzeczy czyli po podpieciu do płyty głównej zasilacza, po instalacji karty graficznej i modułów pamięci ( wszystko w/g mailowych instrukcji sprzedawcy) usiłowałem ją uruchomić. Nie było żadnej reakcji. Nie usuwałem plomb bo był taki zakaz ze strony sprzedawcy.J Prosilem o dowód, np. fotki wykonanej po otwarciu przesyłki. Ja mam zdjęcie płyty zrobione tuż przed zamknięciem przesyłki.W jaki sposób nastąpiło " pogorszenie stanu zwracanej rzeczy"? Przez rzekome zerwanie plomby czy przez zwrot kupionego towaru? '' i po ponagleniu przez Allegro:

'''Sprzedający powinien rzeczowo uzasadnić dlaczego kwota zwrotu została pomniejszona'' 
dostałem dziś odpowiedż :"Otrzymałem przedmiot z wyrwanym chłodzeniem. Uszkodzone zostały trzy z czterech mocowań tego chłodzenia (push-piny). Musiałem je dokupić, żeby przywrócić przedmiot do stanu sprzed wysyłki do kupującego." Dobry jest...
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Ostrzegam przed zakupem

#14 Krzewiciel#

@cw12

3 piny  do Intela  to nawet na  Allegro koszt  około 6 zł.  Do  19 zł  trochę  brakuje.

A  zapięcia miały  się  prawo odpiąć  w  transporcie,  one naprawdę  tak  trzymają,  jak  umarły  ręką .....

To problem  sprzedawcy  jak zabezpieczył,  a  sam  potwierdza  że nie  zabezpieczył,  skoro się  rozpięły.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Ostrzegam przed zakupem

#8 Zapaleniec#

[edycja], zapłaciłeś tylko 19zł za uszkodzenia które powstały z twojej winy.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Ostrzegam przed zakupem

#8 Zapaleniec#

[edycja], zapłaciłeś tylko 19zł za uszkodzenia które powstały z twojej winy.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Ostrzegam przed zakupem

#14 Krzewiciel#

@msniezek  Ciekaw jestem jak długo  te  teksty powyżej będą  widoczne  i  czy będą  jakieś  konsekwencje?

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Ostrzegam przed zakupem

#12 Orędownik#

Z doświadczenia wiem, że prawda jest po środku. A Łgarz i Kłamca to nie są zwroty obraźliwe. Cenię jeśli w dyskusji pojawia się 2-ga strona. To zdrowe.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Ostrzegam przed zakupem

#14 Krzewiciel#

@terazauto   Taaa...    Zwłaszcza   PODŁY  ŁGARZ  i  PODŁY KŁAMCA  są  mało obraźliwe,  wręcz  miłe  dla  adresata  ..

A jeśli chodzi  o prawdę pośrodku  to  zgadzam się,  w tych  płytach  powodem nieuruchomienia  mogło być  na przykład  brak  dodatkowego  zasilania  wtykiem 4 pinowym, nie mówiąc już  o  zasileniu głównym wtykiem 24 pinowym.

Ale  najważnieszy  jest  tu  sposób załatwienia  sporu  i  uderzająca  pogarda  do  kupujących  widoczna  zarówno  tutaj  jak i  w komentarzach  sprzedawcy.

Odpowiedz
Ładowanie...

Ostrzegam przed zakupem

#9 Pomysłodawca#

Dokładnie, walić 19 zł, ale kłamać tak bezczelnie, po chamsku bez dowodów mnie nie mieści się w głowie.Zrobilem fotkę przed wysłaniem paczki a od sprzedawcy usłyszałem :''

Pana zdjęcia nie mają żadnego znaczenia, nie wiadomo kiedy zostały zrobione'' i ''Nie wiem co się działo z płytą po zrobieniu przez pana zdjęcia, a włożeniem do pudełka. Ma pan film pokazujący pakowanie, drogę na pocztę i wysyłkę krok po kroku? Skąd mam wiedzieć czy pan świadomie uszkodził płyty już po zrobieniu zdjęcia? Nie wiem czy ją pan świadomie uszkodził ''.Na początku utrzymywał, że plomby były zerwane, potem, że bezumownie korzystałem że sprzętu i po 18 dniach  🙂 po otrzymaniu zwrotu wreszcie wpadł na pomysł, że wyrwałem chłodzenie.Po co? Ciężko zgadnáć. Ale najwazniejsze- po piątym ( hmm, albo po czwartym) usunięciu negatywa allegro nie iterweniowalo.No i oczywiście odzew natychmiastowy
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Ostrzegam przed zakupem

#9 Pomysłodawca#

@br A jeśli chodzi  o prawdę pośrodku  to  zgadzam się,  w tych  płytach  powodem nieuruchomienia  mogło być  na przykład  brak  dodatkowego  zasilania  wtykiem 4 pinowym, nie mówiąc już  o  zasileniu głównym wtykiem 24 pinowym.

Zgadza się, sprawdzałem i tę opcję. Co do zasilania oba wtyki były wetknięte, wentylatory oba czyli na grafie ( sprawna) i na procku kręciły się, dioda na płycie też świecił. Po konsultacji z serwisem konieczna była ewentualna zmiana procka, zeby wykluczyć jego uszkodzenie ale przecież sprzedawca zaplombował procka i zabronił kategorycznie jej usuwanie. Chcesz obejrzeć filmy z prób rozruchu płyty? Compart miał wy...bane. 😉 Wypowiesz  się, ja zawsze z uwagą słucham bardziej doświadczonych ode mnie w czymkolwiek na czym się za dobrze nie znam. Tak z czystej ciekawości, bo prawdę mówiąc chciałem mieć ten sprzęt, z tym i parametrami.Zapodaj więc maila albo napisz do mnie na ten sam login, na tlenie. 🙂

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Ostrzegam przed zakupem

#9 Pomysłodawca#

I jeszcze:

"A  zapięcia miały  się  prawo odpiąć  w  transporcie,  one naprawdę  tak  trzymają,  jak  umarły  ręką ..."

Po tym, jak Comparts obejrzał fotke ode mnie, na której w y r a ż n i e widać niezerwaną  plombę zmienił przyczynę pomniejszenia kwoty zwrotu ( po 18 dniach od otrzymania przesyłki 🙂 ) i napisał w dyskusji (dopiero  po ponagleniu przez Allegro zresztą):

"Otrzymałem przedmiot z wyrwanym chłodzeniem. Uszkodzone zostały trzy z czterech mocowań tego chłodzenia (push-piny)."

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

Ostrzegam przed zakupem

#14 Krzewiciel#

@cw12  Dzięki za propozycję  zapoznania się z filmikami, ale nie...

Płyta odesłana  do sprzedawcy,  temat zamknięty,  moje  zdanie  w tym temacie  nie ma znaczenia,  jestem  tylko kibicem.

Pozdrawiam.

Odpowiedz
Ładowanie...