anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałem infomacje ,że usunięto moją opinie na temat zakupionego miernika ((10884347887) dlaczego

nowel889
#3 Debiutant#

Napisałem b krótką opinie na temat tego przedmiotu  , pozytywną .  Czytałem wcześniej wiele podobnych opinii na innych aukcjach ,które nie były usunięte ,a tu nagle moja się nie spodobała. Czy to ma być ostatnia moja opinia na allegro i nie chcecie aby pisać opinie . O co tu chodzi?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

Masz 2 opinie "o sprzedającym" i "o produkcie" a nie były pomieszane?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@nowel889 Cześć. 🙂 Przywróciłam Twoją opinię o produkcie.

Na przyszłość staraj się opisywać wyłącznie elementy dotyczące bezpośrednio produktu (pomijaj informacje o opisie, szybkości dostawy itp., to są informacje, które możesz zamieścić w komentarzu dla sprzedającego, a nie opinii produktowej). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@ko_alka  Oj tam... oj tam... ☹️  To jest właśnie takie czepianie się,  bo może  niewłaściwa ocena, albo kolor liter nie taki, a może nie na temat...

A potem żale wielkie sprzedających że  użytkownicy nie piszą opinii.  No bo po co pisać??

Jeśli tak dbacie o formę to napiszcie standartową opinię do wszystkiego, klient niech tylko kliknie i po sprawie.

Właśnie cały sens opinii jest w autentyczności. A wy to zwalczacie.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@br. Rozumiem, co masz na myśli i dlatego przywróciłam tę opinię. Powyższa opinia została ukryta przez automat, który wyszukuje frazy sugerujące nieprawidłowe informacje w komentarzu.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@ko_alka  Ok,  więc proponuję zmienić parametry automatowi.  A tak naprawdę to po co ta cenzura,  sprawdzanie poprawności?

Wiem czasem są jakieś teksty obrażliwe lub wulgarne, w takim przypadku powinna być interwencja, ale po co  jeśli nikt nie zgłasza zastrzeżeń ?. Pozwólcie się ludziom wypowiedzieć, to ułatwia współpracę, oranicza pole do dyskusji.....  ech  szkoda  słów...

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@br.  to nie jest czepianie sie

Nie chciałbym aby w produktach które sprzedaję były opinie:

- nieprawidłowy opis

- opóźniona przesyłka

- krótki termin ważności

- niemila obsługa

U nas tego nie ma. Staramy sie szybko wysyłać zgodne z opisem produkty. Jeśłi opinie o transakcji pojawiają sie w komentarzu dotyczącym produktu - wówczas na błędzie lub złej woli jednego sprzedającego - cierpi dwudziestu innych którzy wysyałają szybko , sprawnie i poprawne produkty. Ponieważ w ich aukcjach te komentarze są także widoczne.

Wiec to aby opnia dotyczyla wyłacznie produktu jest bardzo istotne. 

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@_Likos_  Ok, pewnie chciałbyś być też młodszy i bogatszy.  Ja też bym tak chciał.

Pozwól żeby inni cię swobodnie ocenili, wtedy to będzie miarodajne.  I wiarygodne.

Bo to co piszesz to twoje wyobrażenie o sobie.  Ja też  nawiasem mówiąc uważam się za ideała.

 

A w meritum: napiszcie standartową formułkę opinię, niech tylko każdy kupujący kliknie i będziecie mieli pieknie.

Tylko że niewiarygodnie.

 

 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@br.  ohh nie

niech kupujący oceni transakcje, opis i jej przebieg - w komentarzu dla sprzedającego jeśli my popełnimy błąd w opisie nie ma powodu aby wszyscy sprzedający dany produkt na tym cierpieli

Natomiast niech kupujący oceni produkt w miejscu do tego przeznaczonym . Jełsi produkt sie kupującemu nie podoba bo np szybko sie zepsuł oczywiście ma prawo to napisać w komentarzu o produkcie. Jeśłi takich komentarzy będzie dużo także dla sprzedających jest to sygnał że nie warto wiecej tego produktu mieć w swojej ofercie - to jest istotne aby eliminować niskie jakościowo produkty. My przy wystawianiu/ wznawianiu przeglądamy opinie o produkcie i te które mają gorsze oceny eliminujemy z naszej oferty.

Natomiast pisanie w komentarzu produktu opini że sprzedajacy opóźnił wysyłke -już nie jest moim zdaniem w porządku ponieważ tak naprawde wpływa na sprzedaż wszystkich który dany produkt sprzedają. Taki komentarz wręcz pomaga sprzedającym oferującym gorsza jakośc obsługi. A tego nie chcą ani kupujący, ani Allegro, ani rzetelni sprzedający.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@_Likos_  I myślisz że ktoś takie instrukcje będzie czytał?  Właśnie usiłujesz zniechęcić kupujących do pisania jakichkolwiek opinii,  po co się wysilać jesli sprzedający ma z tego tylko straty ,  obniżenie sprzedaży, moze i inne kłopoty ?

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@br.  napisanie opnii nie w tym miejscu to takze straty. Pewnie jeszcze większe

Twój argument zabrzmiał troche tak że sprzedający mieliby sie cieszyć z otrzymanych negatywów 🙂 bo przecież chca komentarze -to niech sie ciesza 🙂

Tutaj problem jest o tyle inny że jeden sprzedający otrzymuje gorsza opinie ( często załużenie) a kilkudziesięciu innych na tym cierpi.

Swoją drogą już sie zastanawiałem czy takie opinie oraz zezwalanie na nie przez allegro nie są "działaniem na szkode". Jeśłi ktoś wystawia opinie w produkcie któru oferuje pisząc tam o nierzetelności i opóźnionej przesyłce - świadomie bądz nie ale działa na moją szkoda jako sprzedającego dany produkt. Podobnie jak na szkode ilus tam innych sprzedających

Starałem sie wytłumaczyć wszystkim czytającym na czym polega problem. Ot i tyle

A jesli problem bedzie wystepował notorycznie a allegro nie poprawi katalogu - wówczas nikt nie bedzie czytał komentarzy do produktu - i wtedzy rzeczywiście stracą one sens.

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

No właśnie o to chodzi- żeby ocenili ciebie i produkty które sprzedajesz a nie zachowania konkurencji.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@_Likos_ wcześniej czy później allegro beknie za swoją produktyzację

łączenie opinii o produkcie różnych sprzedawców i pozwalanie na wpisy jawnie szkodzące producentom jest naganne

uokik powinien pochylić się nad kwestią, że zamiast one pomagać konsumentom mogą ich wprowadzać w błąd co do jakości produktu

np: opinie o tym samym produkcie przeznaczonym na różne rynki i itp

oznacz moderatorów

nowel889
#3 Debiutant#

Dziękuję z przywrócenie mojej opinii. 

Szkoda tylko, że chciałem odpowiedzieć merytorycznie a tu nagle wszystko zniknęło i już nie mogę tego odszukać . Tak naprawdę to mam już dość tej sprawy i tych komentarzy. Nie warto . Nie chce mi się  pisać komentarzy,a później tracić czas bo ktoś nie potrafi zaprogramować prawidłowo algorytmu.  i jeszcze kasuje odpowiedzi. Jeszcze do niedawna uważałem allegro za najlepszy sklep internetowy ale widzę że to się skończyło. Skasowanie tego komentarza jest tego najlepszym  przykładem. co jest nieprawidłowego w zdaniu " bardzo fajny miernik" ? sztuczna inteligencja nie udała się i nigdy nie będzie działać dobrze .Nie idźcie tą drogą

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Ten komentarz nie był merytoryczny. Był nie na temat.

oznacz moderatorów