anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałem nie to, co zamówiłem

Client:91105444
#7 Wielbiciel#

Witam! Otóż zakupiłem telefon iPhone 12 z aukcji na Allegro w systemie ratalnym. Dzisiaj kurier dostarczył mi paczkę, otworzyłem przy nim paczkę, okazało się, że chłop przysłał mi kabel usb - usb-c.

Napisałem do sprzedającego, otworzyłem dyskusje, zrobiłem zdjęcia - napisałem do allegro. Teraz nie wiem co zrobić, co dalej z tymi ratami, mam płacić za coś, czego nie dostałem?

Proszę o jakąś pomoc, bądź radę.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:91105444, przykro mi, że spotkałeś się z taką sytuacją! Po otworzeniu Dyskusji, Sprzedający ma 24 godziny, aby odnieść się do Twojej wiadomości. Po tym czasie, jeśli będziesz potrzebował, możesz poprosić o pomoc pracownika Allegro. Mam nadzieję, że to jedynie nieporozumienie i sprawę uda się szybko rozwiązać. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Client:91105444
#7 Wielbiciel#

Chciałbym, żeby tak było ale wątpię. Sprzedający usunął wszystkie swoje aukcje, a telefon milczy.

Zastanawiam się co dalej z tymi ratami będzie i jak to będzie wyglądało, bo ja nie mam zamiaru płacić za coś, czego nie mam...

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:91105444, jeśli Sprzedający będzie milczał w Dyskusji, nie wahaj się prosić o pomoc pracownika Allegro - wnikliwie przyjrzy się sprawie. Nie martw się, nie zostawimy tej sprawy niewyjaśnionej. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:91105444 W Dyskusji dokładnie opisz problem i poproś tam po 24 godzinach o pomoc pracownika Allegro. Domaga się dosłania telefonu lub zwrotu całej wpłaty po odesłaniu kabli. Jeżeli sprzedawca nie dośle telefonu, po 14 dniach zakończ Dyskusję jako nierozwiązaną i złóż wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących. https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.

Zwrot środków z POK najprawdopodobniej otrzymasz, trafią one do banku i Twoja spłata rat przestanie być wymagana. Rozwiążesz wtedy z bankiem umowę kredytową.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Client:91105444 Widocznie stałeś się ofiarą jakiegoś naciągacza ,który celowo wystawił taką aukcję ,pewnie z okazyjną ceną by złowić jakąś ofiarę .Takie zakupy od drobnych handlarzy bywają ryzykowne ale nie zostaniesz bez pomocy allegro .Działaj według wskazówek moderatorów i @xyz96 i czekaj na rozwiązanie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:91105444 Po braku reakcji sprzedającego, złóż wniosek do POK, Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy, tu masz opisane kiedy możesz i jak złożyć wniosek: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/warunki-skorzystania-z-programu-o...

oznacz moderatorów