anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałem nieoryginalne oprogramowanie

AdekD
#7 Wielbiciel#

Kupiłem na tej aukcji mapę do samochodu: https://allegro.pl/oferta/ford-travelpilot-mca-nx-sd-mapa-2022-12152221152, produkt który otrzymałem jest nieoryginalny (pirat), nie chcę mieć z tego powodu kłopotów. Sprzedający nie chce mi zwrócić poniesionych kosztów. Komu to zgłosić? Allegro, czy się nie szczypać i iść z pirackim nośnikiem na policję?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

kostas11
#21 Demiurg#

@AdekD co się spodziewałeś za taką kwotę i na dodatek od osoby prywatnej 😞  jedź do salonu i zaktualizuj na oryginalną i aktualną 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AdekD
#7 Wielbiciel#

To ja jakiś nienormalny jestem spodziewając się oryginalnego produktu? Wyszukałem po prostu przedmiot, który potrzebuję, wybrałem najtańszą ofertę i tyle.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@AdekD Cześć. Przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja. Otwórz Dyskusję ze sprzedającym i zgłoś problem z zakupem: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

AdekD
#7 Wielbiciel#

Już to zrobiłem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@AdekD Zwróci Ci środki po dyskusji a jak nie to masz POK, ale oczywiście szukaj dokładnie w ofertach.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Dzięki katalogowi allegro zawsze znajdziesz najtańszą ofertę ale mogą to być przedmioty nieoryginalne ,powystawowe lub z jakimiś uszkodzeniami .Dobrych i sprawdzonych produktów trzeba kupować też u sprzedawców z odpowiednią renomą (opiniami) a nie tylko patrzeć na cenę lub dopisek "okazja" .

oznacz moderatorów

AdekD
#7 Wielbiciel#

@kolekcjoner608  @Wiem, wiem, wiem to moja wina. Może jeszcze kwiaty w ramach przeprosin wyślę sprzedającemu?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@AdekD A na jakiej podstawie stwierdziłeś, że to "pirat" Czytałem opinie "o sprzedającym". Tylko Ty stwierdziłeś pirackie oprogramowanie > 1:55 > pozostałe opinie o mapach są pozytywne. Możesz to jakoś sensownie wytłumaczyć ?

oznacz moderatorów

AdekD
#7 Wielbiciel#

Radio krzyczy, że karta jest nieoryginalna. Poza tym sam nośnik wygląda inaczej niż na zdjęciu z aukcji i innych aukcjach, czy też zdjęciach w internecie. No i krótko, rozmowa ze sprzedającym, jedna z jego wiadomości: "A jak myślisz ile kart na Allegro sprzedawanych w takiej cenie to oryginały?".

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@AdekD 
sam nośnik wygląda inaczej niż na zdjęciu z aukcji

I to jest wystarczająca podstawa do tego aby złożyć reklamację i żądać doprowadzenia rzeczy do zgodności z opisem (przysłania pełnowartościowego, oryginalnego produktu jak na zdjęciu w ofercie).

 

Komu to zgłosić? Allegro, czy się nie szczypać i iść z pirackim nośnikiem na policję?

Jedno nie wyklucza drugiego.
Wobec odmowy sprzedawcy na zgłoszoną przez Ciebie reklamację - możesz zgłosić do Allegro (POK) aby odzyskać pieniądze, a na Policję aby uniknąć kłopotów (i zapobiec dalszemu rozpowszechnianiu przez sprzedawcę kradzionych produktów).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Nie, kwiatków nie musisz przesyłać. Chodzi jedynie o zdrowy rozsądek - na aukcji masz wyraźny opis - informację o oryginalności, o wystawieniu paragonu lub FV, o gwarancjach i zwrotach.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

AdekD
#7 Wielbiciel#

Nie mogę uwierzyć, że większość komentujących we mnie widzi winowajcę tej sytuacji. Nie spodziewałem się po prostu, że na portalu takim jak Allegro, można dostać pirackie oprogramowanie czy to od osoby prywatnej czy od firmy. Dziękuję wam za odzew, sprawę jednak skieruję na policję, bo tak mi sumienie podpowiada. A na was i na sam portal, który ma kasę z prowizji (ma dochód z handlu podróbami) to nie ma co za bardzo liczyć.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To nie tak ,że zaraz jesteś winny tylko stałeś się ofiarą . Sprzedawca powinien rzetelnie opisać swój towar i napisać że nie jest oryginalny ale tego nie zrobił bo by go uznali za pirata ,allegro nie widzi w tym problemu by usunąć taką aukcję -bo po opisie nie widać że to podróbka . W razie niepewności warto zadać pytanie takiemu sprzedawcy "czy daje pan gwarancję oryginalności " a jak tego nie będzie w stanie zrobić to zgłosić jego aukcje do allegro. Załóż mu dyskusję ,możesz dołączyć opinie z serwisu na temat produktu ,zareklamować produkt i żądać zwrotu wraz z kosztami ekspertyzy .

oznacz moderatorów

sawoj
#2 Obserwator#

Ponieważ dyskusja dotyczy mnie kilka słów wyjaśnienia. Kupujący doskonale wiedział co kupuje. W opisie wyraźnie jest napisane że kupujący wraz z kartą otrzymuje poprawkę oprogramowania wraz z instrukcją instalacji która pozwala na działanie dowolnej karty. Kupujący napisał do mnie wiadomość że karta nie jest oryginalna w związku z czym zgodnie z regulaminem Allegro zaproponowałem mu zwrot wpłaty po odesłaniu zakupionej karty na co się nie zgodził.

oznacz moderatorów

AdekD
#7 Wielbiciel#

Nie wiedziałem, że dostaję pirackie oprogramowanie.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

A czy handel takim nieoryginalnym oprogramowaniem jest legalny?  Jeśli kupujący zdobędzie dowody (zrobi ekspertyzę) a twoje działania okażą się niezgodne z prawem to oprócz blokady konta możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej . Kupujący mógł nie zrozumieć twojego opisu ,brakowało tam kluczowego słowa "podróbka" ,"produkt nieoryginalny" .

oznacz moderatorów

AdekD
#7 Wielbiciel#

korespondencja.png

Pozwoliłem sobie wstawić fragment korespondencji, która także wraz z nośnikiem będzie dowodem w sprawie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@AdekD Obrazek jest niewidoczny, musi go zatwierdzić moderator. Masz dyskusję, masz POK i tam należy wszystko wyjaśnić.

oznacz moderatorów

sawoj
#2 Obserwator#

Zamknąłem tą ofertę aby nie było niejasności. W większości serwisów aukcyjnych nie tylko w Polsce można kupić takie przedmioty poniżej ceny jakie obowiązują w autoryzowanych serwisach i można się tylko domyślać czy to jest towar oryginalny.

oznacz moderatorów