anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Płacę bonem podarunkowym i muszę dokonać zwrotu pieniędzy za rozmiar, czy zwracasz wartość bonu?

Client:79631271
#1 Nowicjusz#

Kupiłem kilka koszulek z voucherem podarunkowym, wybrałem rozmiar większy niż zwykle, ale gdy dotarło zamówienie koszulki mi nie pasowały, kiedy dokonuję zwrotu, wartość bonu nie pojawia się, to znaczy powiedzieć, że nic nie zwrócą i straciłem bonus?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

Regulamin: W przypadku skorzystania przez Użytkownika z uprawnienia do zwrotu (odstąpienia od umowy) Towarów nabytych w Serwisie, opłaconych Kartą Podarunkową, kwota stanowiąca równowartość zwróconego Towaru zostanie zwrócona Użytkownikowi. Jeżeli Użytkownik nie otrzyma zwrotu w postaci nowej Karty Podarunkowej o wartości pierwotnej, każdorazowo powinien skontaktować się z Wydawcą na adres karty@allegro.pl.

Po dokonaniu zwrotu, zgodnie z ustawą, umowa jest niezawarta, więc pełna wartość bonu powinna wrócić.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 Kupujący zwraca towar a sprzedawca to co dostał czyli kasę za towar, sprzedawca nie posiada wiedzy jakim bonem płacił i o jakiej wartości, bon to odrębna umowa i jest to usługa elektroniczna która po wykorzystaniu nie podlega zwrotowi lub na zasadach regulaminu właściciela karty 😞 Są to dwie odrębne transakcje 😉

  1. Jeżeli wartość zwrotu (cena Towaru), o którym mowa w ust. 3 powyżej, jest niższa niż wartość Karty Podarunkowej, którą była dokonywana płatność za Towar, Użytkownik, który dokonuje zwrotu Towaru otrzymuje jedynie kwotę stanowiącą równowartość zwracanego Towaru. Różnica wartości Karty Podarunkowej wykorzystanej do płatności za zwracany Towar i kwoty stanowiącej równowartość zwracanego Towaru ulega przepadkowi.
________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Po odstąpieniu od umowy ze sprzedawcą jest ona w świetle przepisów niezawarta - nie było zakupu. Jeśli nie było zakupu, kod nie powinien przepadać.

oznacz moderatorów