anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Płatność za zakupy zwykłym przelewem

Anusia123456789
#9 Pomysłodawca#

Witam,

mam sytuację, że kupujący miał problem z zapłata poprzez PayU i zrobił klasyczny przelew na poczcie. Wysłał mi skan potwierdzenia , numer konta nie jest tam mój a adresatem jest PayU, zakładam, że pieniądze wpłyną na moje konto allegro i będę to widziała w finansach? Jak długo zajmuje zazwyczaj zaksięgowanie takiej płatności?  W tytule podany jest identyfikator transakcji a aukcja sama zmieni status z płatności rozpoczętej na opłaconą?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@Anusia123456789 To nie jest klasyczny przelew na poczcie na Twoje konto, tylko jest to przelew tradycyjny przez PayU, czyli za pośrednictwem Allegro Finanse. Taki przelew dochodzi do sprzedającego w ciągu aż 3 dni roboczych. Tak, pieniądze wpłyną na konto Allegro.

Gdyby kupujący zapłacił bezpośrednio na Twój rachunek bankowy zwykłym przelewem, miałabyś pieniądze na koncie z dnia na dzień. 

oznacz moderatorów

Anusia123456789
#9 Pomysłodawca#

rozumiem, czy czas wysyłki będzie w tym przypadku liczony od momentu opłacenia i jak on wpłynie na jakość ?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Anusia123456789  tak czas wysyłki bedzie liczony od momentu zaksiegowanie wpłaty. Jelsi wyrobisz sie w deklarowanym czasie to nie wpłynie w żaden sposób.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Anusia123456789  jesli kupujący zrobił wszystko poprawnie aukcja sama zmieni status na "opłacone" wtedy kiedy środki sie zaksięgują.

Jeśłi nie zmieni statusu wówczas może to oznaczac jakiś problem z ksiegowaniem ( np błąd kupującego przy wypełnianiu przelewu lub błąd systemu który też czasem sie zdaża) W takiej sytuacji operator zwraca srodki wplacającemu w ciągu kilku dni.

oznacz moderatorów