anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podejrzany telefon

Client:90239430
#7 Wielbiciel#

Witam.Wczoraj mialam podejrzany telefon.Zadzwonila pani i zaproponowala mi pieniądze za pogadanke na zumie.Odmówiłam.Zaniepokoil mnie fakt ze pani miala wiedze o moich danych osobowych oraz o tym ze w ostatnim czasie robilam zakupy na allegro.Byla to pierwsza taka sytuacja od wielu lat.Poczulam sie inwiligowana przez allegro lub jakiegos oszusta Nie wiem czy pani sie przedstawila jesli tak to nie doslyszalam.Teraz mam obawy przed kupnam towaru na allegro majac swiadomosc ze ktos śledzi moje ruch .Czy ktos mierzyl się z taką sytuacja i co dalej z tym zrobic Czy to jest legalne?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

xyz96
#21 Demiurg#

Wszyscy sprzedawcy, u których dokonujesz zakupów mają Twoje dane osobowe, a co z nimi później robią..... nie wiadomo.

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

@xyz96 😎 @Client:90239430  A w Pani telefonie nie zachował się numer rozmówcy?

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

@Client:90239430  To mogło by pomóc zidentyfikować tą osobę. A tak na marginesie, wszystko co Pani robi w sieci jest pożywką dla określonych firm. Zbierane są dane odn. Pani sposobu spędzania wolnego czasu, zainteresowań etc. Później te informacje wędrują do innych podmiotów i dostaje Pani tzw. spam ukierunkowany na Pani preferencje. To powszechna obecnie już globalna zmora nas wszystkich.  

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Awo7959  @Client:90239430  Na ogół  nie  da się  zidentyfikować dzwoniącej osoby.  Ja  numer  dzwoniącego wpisuję  w Google  i natychmiast mam z grubsza ocenę  co to jest.  I najczęściej  blokuję taki  numer.

  A jeśli się  zdarzy że numer jest nieznany  w publicznych negatywnych statystykach  no to bywa  że oddzwaniam  bo może okazać się ważne.

A dane osobowe  wyciekają,  z  rozmaitych miejsc wyciekają.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wszyscy sprzedawcy, u których kupujemy, mają nasze dane osobowe, a co później z nimi robią, nie wiadomo.

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

@xyz96  No, to trochę nie do końca tak. RODO pewne rzeczy reguluje.

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

Chyba zapytam kogoś o zmianę pajacyka na barwy swiss

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Awo7959 za niska ranga na zmianę barw, musisz jeszcze trochę popracować😁

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

@konto zamknięte  Patrz, a ja mam credo że: "lenistwem i łapówkami stajemy się Bogami"

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Awo7959 Regulamin Allegro też wiele rzeczy reguluje, ale znalezienie choćby jednej aukcji w pełni zgodnej z regulaminem graniczy z cudem 🙂

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

@xyz96  😎 Masz w tym względzie rację ale patrząc z boku rozumiem stanowisko @konto zamknięte . Czasem coś powiemy nie do końca analizując to jak odbiorą to inni, pośrednio zainteresowani tematem ale patrzący nań przez inny kąt pryzmatu. Słowa mają skłonność do wieloznaczności

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Awo7959 Ten wątek skończyłby się na 2-3 postach, ale niestety przyszła @konto zamknięte i robi to, co zwykle robi.

Najfajniejszy pryzmat jaki znam, to ten z okładki "Dark side of the moon" Pink Floyd 🙂

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

@xyz96 😎

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Znam fajniejszy😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

@Knowhere  Pomysłowe! złośliwe ale z fantazją. Mam nadzieję że nie urazi nikogo. Bo co by nie było warte wrzucenia na tablice Pinteresta.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Client:90239430 Allegro czasami kontaktuje się z użytkownikami w celu przeprowadzenia różnego rodzaju ankiet czy zaproszenia na badania - jednak dzieje się tak wyłącznie wtedy, gdy dana osoba zgodziła się na taką komunikację. Zgody możesz ustawić tutaj. Sprawdziłem i w przypadku konta, z którego piszesz, taka zgoda ("Ankiety i testy") została wyrażona.

Co do tego konkretnego przypadku, nie jestem w stanie sprawdzić, czy telefon był od pracownika Allegro. Mamy wiele zespołów, które takie badania mogą przeprowadzać. Na przyszłość zanotuj imię i nazwisko osoby dzwoniącej, a jeżeli nie dosłyszałaś - dopytaj. Wtedy będziemy mogli to zweryfikować.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

@msniezek  I to by było to i na tyle.

oznacz moderatorów