anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podejrzewam, że padłem ofiarą oszustwa

krasinski3999
#7 Wielbiciel#

Witam,
Sprawa wygląda w ten sposób, że w zeszły poniedziałek zakupiłem na allegrolokalnie przedmiot za kwotę 2700zł od osoby prywatnej.
Dopóki nie uiściłem płatności za przedmiot kontakt ze sprzedającym był super, natomiast po zapłaceniu za przedmiot (oczywiście płatność przez allegro), zostałem poinformowany że sprzedawca wyśle towar tego samego dnia na wieczór lub następnego dnia z rana. Od tego momentu kontakt ze sprzedającym jest bardzo utrudniony.
Nie mogłem doprosić się o wysyłkę towaru. Zmuszony więc byłem otworzyć spór na allegro już we wtorek, ponieważ było to dla mnie podejrzane.
Sprzedający po 24h wypowiedział się w sporze, przeprosił i zapewnił, ze wyśle tego samego dnia. "Wysyłka" nastąpiła dopiero 04.11.2022 w piątek o godzinie 20:04.
Z tej godziny widnieje informacja, że przesyłka została nadana w paczkomacie. Minął weekend i czekałem wczoraj cały dzień, aż przesyłka ruszy z paczkomatu - tak się nie stało. O godzinie 21 zadzwoniłem na infolinie aby dowiedzieć się co jest grane. Pani z infolinii po konsultacji z odpowiednim działem poinformowała mnie że paczka nie została odebrana ponieważ skrytka była PUSTA. Podejrzewam, że sprzedający mógł zeskanować etykietę, ale finalnie nie umieścił jej w skrytce.
Moje podejrzenia wzmaga praktycznie zerowy kontakt ze sprzedającym - nie odbiera telefonów, choć telefon jest włączony. Napisałem smsa - również nic. Próbowałem z dwóch-trzech numerów - zero kontaktu. Na wiadomości na allegro również brak odpowiedzi.
Co mogę zrobić w takim przypadku, czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

refree_sklep
#8 Zapaleniec#

Przy każdym paczkomacie jest kamera, wystarczy poprosić o nagranie z danej godziny kiedy skanował kod i będzie wiadomo czy faktycznie wsadził paczke.

oznacz moderatorów

Sojiro
#12 Orędownik#

Przy czym nikt takiego nagrania nie udostępni. Chyba, że jako dowód w sprawie, a jak mniemam, autor postu do sądu jeszcze się nie udał 😉

oznacz moderatorów

refree_sklep
#8 Zapaleniec#

Wydaje mi się, że po to jest ta kamera aby wyjaśniać właśnie takie sprawy. Z pewnością InPost może podejrzeć takie nagranie i poinformować poszkodowanego jak wyglądała sprawa, czy sprzedający umieścił przesyłkę w skrytce czy mogła być to próba wymuszenia oszustwa.

oznacz moderatorów

Sojiro
#12 Orędownik#

A to i prawda.

Chodziło mi jedynie, że nikt na bank nie udostępniłby nagrania osobom trzecim bez odpowiedniego wezwania przez uprawnioną instytucję.

oznacz moderatorów

refree_sklep
#8 Zapaleniec#

Tu masz rację, chodziło mi tylko o to że InPost może prywatnie poinformować poszkodowanego o zaistniałej sytuacji, nie ukazując wizerunków ani żadnych danych. Autor wypowiedział się niżej w komentarzu, dzwonili do niego z inpostu i przekazali że na monitoringu wyraźnie widać że sprzedający nie wkłada przesyłki do paczkomatu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@krasinski3999 kontynuuj dyskusję , opisz rozmowę z konsultantem Inpost , poproś w dyskusji o pomoc pracownika allegro  ,czekaj spokojnie na efekt .

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@krasinski3999 Cześć. Nie martw się, z pewnością nie zostawimy Cię bez pomocy. Opisz proszę całą sytuację w trwającej dyskusji i nie zamykaj jej, dopóki sprawa nie zostanie rozwiązana.  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

krasinski3999
#7 Wielbiciel#

Dzwoniła do mnie Pani z Inpost, ze przejrzeli monitoring i na nagraniu widać ze sprzedająca nie wkłada nic do paczkomatu. Poprosiłem o zabezpieczenie nagrania. Opisałem to wszystko w dyskusji i czekam na dalsze kroki…

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@krasinski3999  Musisz trzymać się zasada więc napisz(otwórz) dyskusję i tam masz wszystko a nawet pomoc Allegro, Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

@LEW433  napisał(a):

Musisz trzymać się zasada więc napisz(otwórz) dyskusję i tam masz wszystko a nawet pomoc Allegro


Musisz trzymać się zasady, że nie czyta się wpisów, które mają więcej niż dwa zdania. Właściwie nie trzeba czytać w ogóle, zwłaszcza fragmentów w stylu "Zmuszony więc byłem otworzyć spór na allegro już we wtorek..." albo "Sprzedający po 24h wypowiedział się w sporze..."

Wystarczy spojrzeć na tytuł wątku i koślawo wkleić jako tako pasującą regułkę. Robisz to dobrze. Czuj duch!

oznacz moderatorów