anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

POK - numer przesyłki, zdjęcie dowodu osobistego

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Witam

Zakupilem w listopadzie towar, odesłałem na reklamacje.Sprzedający ignoruje temat

 

Chce zlozyc wniosek do POK jednak zauwazylem, że trzeba podać numer przesylki jesli byla pobraniowa. Niestety nie posiadam go.Sprzedający tez nie dołaczyl go do allegro

 

Drugi problem to nie moge znalezc tych wzorów zdjec dowodu osobistego.Nie wiem co moge zakryc

Jesli ktos posiada to prosze o linka

 

z gory dziekuje za odpowiedz

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
LEW433
#21 Demiurg#

Wyślij bez zdjęć dow.  osobistego, jak Allegro będzie chciało to poprosi a nr przesyłki nie podasz bo nie otrzymałeś towaru, rozumiem.😁

oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Kwota spora, wolalbym zalatwic to za pierwszym podejsciem bo juz mnie sprawa meczy.Od grudnia sie to ciągnie

Jakby ktos mial wzory zdjec to prosze podeslac

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie są wymagane zdjęcia tylko w wyjątkowych sytuacjach Allegro żąda, więc zapytajmy: @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
nr przesyłki nie podasz bo nie otrzymałeś towaru, rozumiem

Autor WĄTKU napisał:
Zakupilem w listopadzie towar, odesłałem na reklamacje

Czy to daje do zrozumienia, że nie otrzymał towaru ?
To są skutki powtarzania wadliwych tez i myślenia, że rzekomo można towar odesłać (zwrócić) nie otrzymując go.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Odesłałem, żądania czyli wymiane na sprawny towar przedstawilem w dyskusji.😁

oznacz moderatorów
ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Nie za bardzo rozumiem o czym piszesz.

Odesłałeś towar do reklamacji - załączyłeś stosowne pismo reklamacyjne ze swoimi żądaniami, sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się do Twojej reklamacji. Albo pozytywnie, albo negatywnie. Oczywiście najlepiej się w tej sprawie skonsultować ze sprzedającym - czasem przebieg reklamacji może się wydłużyć - sprzedawca musi wysłać towar do producenta - a ten ma znów 14 dni od aty otrzymania towaru. Jak sprzedający nie otrzyma towaru od producenta w terminie 14 dni od zgłoszenia reklamacji - to sprzedający musi rozpatrzyć reklamacje klienta negatywnie - żeby było wszystko zgodnie z obowiązującym prawem i spełniło normy Allegro. A potem oczywiście może dostarczyć kupującemu reklamowany towar. 

Następna rzecz - numery przesyłek - są automatycznie dodawane. Jak masz problem z transakcją - napisz do Allegro - tutaj nikt Ci nie pomoże w tej kwestii.

oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Odesłałem, żądania czyli wymiane na sprawny towar przedstawilem w dyskusji.

Od stycznia sie sprawa ciągnie, dyskusje zakonczylem na jego prosbe gdyz zapewniał, ze zaraz sprawa bedzie zalatwiona a zablokowano mu sprzedaz. Zaufalem

W kwietniu poprosilem o wznowienie dyskusji, raz cos napomknął, ze za chwile odpisze i cisza

mam juz tego dość

 

Sprzedający przeciaga bo za chwile minie 180 dni na POK

 

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

czy moge prosic o wzory dotyczące zakrywania danych w dowodach osobistych ?

Kiedys widzialem taki temat ale nie moge znaleźć

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:80340374 Jeśli masz na myśli wniosek do Programu Ochrony Kupujących to możesz zasłonić w dowodzie wszystkie wrażliwe dane. Oczywiście podczas weryfikacji wniosku  od razu usuwamy wszystkie załączniki. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Jesli mozesz to napisz prosze czym są wrażliwe dane dla allegro.

 

@_HolaOla_ zasłonic mam podczas robienia zdjecia czy po zdjeciu edytowac w programie ?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:80340374 Możesz zasłonić te informacje podczas robienia zdjęcia lub w programie graficznym, nie ma to dla nas znaczenia. Tutaj znajdziesz wzór, którą część danych możesz zasłonić. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Imię, nazwisko, pesel, nr dowodu - to nie są dane wrażliwe?

Na w.w dane można wziąć pożyczek co niemiara. 

oznacz moderatorów