anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kradziony telefon, co dalej ?

kzikj
#7 Wielbiciel#

Cześć. Dzis do moich drzwi zapukała policja. Okazało sie, że telefon ktory został zakupiony w sierpniu 2018 roku UWAGA JAKO NOWY jest kradziony. Grzecznie poprosili żeby zgrac wszystkie swoje dane i oddac go im lub na komendę. Co w takiej sytuacji ? Czy allegro jest mi w stanie pomoc w jakikolwiek sposob po takim czasie ? Oczywiście po firmie na allegro ani śladu, konto usunięte, telefon wyłączony. Czy moge zapomnieć o 1100 zł które zostało zapłacone za telefon ? 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

xyz96
#21 Demiurg#

Opisz problem i wyślij do Allegro zapytanie w tej sprawie przez ten formularz;

https://allegro.pl/pomoc/kontakt#subjectId=6be0e647-a9cf-417f-b70d-42623f4d428b

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

A może to nie policja tylko naciągacze 😄  Raczej bez sprawy w sadzie itp. nic nie dostaniesz a i nawet po rozprawie nikłe szanse na odzyskanie kasy o ile złapią go, może się okazać że telefon po kilku latach wróci do Ciebie jak nikt się po niego nie zgłosi na razie jest dowodem w sprawie. 

Na allegro nie licz za późno 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kzikj
#7 Wielbiciel#

Naciągacze nie są, niestety mam podobne odczucia co do odzyskania jakichkolwiek pieniędzy.  Moze ktoś jeszcze sie wypowie i coś pozytywnego napisze ? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nigdy nie kupuj telefonów na Allegro.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Ujął bym to inaczej niż @xyz96 : nie kupuj telefonów na allegro od nieznanych firm, zwłaszcza po okazyjnej cenie.

Nawet w tej chwili można znaleźć telefony od płatników VAT, "nowe z oficjalnej dystrybucji" z opcją 'nie wystawiam faktury'. Jeśli ktoś to czyta, to radzę się poważnie zastanowić przed zakupem. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kzikj coś pozytywnego 🙂

Pozbyłeś się starego modelu, masz okazję kupić coś nowego 😄 😄 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kzikj W sierpniu 2018 zakupiłaś dwa telefony, więc aby mieć pewność, której transakcji dotyczy ta sytuacja, poproszę jeszcze o numer oferty. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kzikj
#7 Wielbiciel#

nr zamowienia Nr 4dad8e42-9e67-11e8-802f-076c0c33ea3d

nr aukcji 7497670379

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kzikj Otrzymałaś już wiadomość mailową z Działu Bezpieczeństwa Transakcji, sprawdź proszę swoją skrzynkę i odpowiedz na tego maila. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kzikj
#7 Wielbiciel#

Mam wiadomość, jak tylko dostanę dokument od policji to od razu odpiszę na tamta wiadomośc i dołączę skan. Dziekuje 

oznacz moderatorów

loozak296
#1 Nowicjusz#

Witam,

Mam podobną sytuację. Czy udało się rozwiązać sprawę i odzyskać zainwestowane pieniądze? Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

Strider2007
#8 Zapaleniec#

Witam,

W 2019 roku w listopadzie zakupiłem w serwisie Allegro telefon na raty, minęło już 180 dni więc nie wiem co zrobić, ale dziś zapukała do mnie policja z wydziału przestępstw gospodarczych i powiedziała, że zabierają ten telefon w celu dochodzenia bo jest on kradziony, co mogę zrobić w tej sytuacji? Koszt zakupu to 1500, posiadam sygnature i numer aukcji, czy ktoś był w podobnej sytuacji?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Były tu już takie przypadki, czy Allegro zwróci w ramach POK? Napisz tu, czasem nawet po 180 dniach da się coś załatwić: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?subjectId=6be0e647-a9cf-417f-b70d-42623f4d428b A tu masz podobny temat: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/kradziony-telefon-co-dalej/m-p/36351#M130...

oznacz moderatorów

Strider2007
#8 Zapaleniec#

"Dziękujemy Twoje zapytanie zostało wysłane do doradcy" 

Tak zrobiłem i napisałem do supportu, być może uda się coś zrobić w tej sprawie, dzięki

masakra jakaś, jeszcze wymieniłem na początku miesiąca dotyk , baterie, nowy glass i case - doinwestowałem 600 zł bo telefon śmigał jak igła a tu takie coś 😕

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Strider2007 Wyżej mas podany nieprawidłowy link do kontaktu w tej sprawie. Powinieneś pisać tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=6464910c-6c94-4a98-8205-c92e3ce82158&subjectId=460985e0-b...

Poproś policję o dokument potwierdzający odebranie telefonu i dołącz go do wniosku o rekompensatę. Czas na POK wynosi 180 dni, ale zgodnie z regulaminem w wyjątkowych przypadkach może zostać wydłużony.

oznacz moderatorów

Strider2007
#8 Zapaleniec#

Napisałem na ten od ciebie, dzięki za poprawke, mam taki dokument i załączyłem go do sprawy, super, może i mój zostanie tak potraktowany

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Byłem w takiej sytuacji i od temtej pory nie kupuję żadnego sprzętu na allegro. Wszystkie telefony są kombinowane. Tylko duże sklepy sieciowe i potwierdzenie zakupu trzymasz w archiwum.

oznacz moderatorów

Strider2007
#8 Zapaleniec#

Czy udało Ci się odzyskać kwotę zakupu lub jakąś część?

oznacz moderatorów