anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ponowne zastraszanie kupującego!

Laptorro
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, przychodzę do was z pewną sprawą 😉 Ostatnio kupiłem przedmiot od pewnego cwaniaczka, wystawiłem negatywny komentarz a On żąda usunięcia komentarza. Całość sprawy chyba wyjaśniłem w samej opinii (którą dla was pogrubię):

"Niniejszym wzywam Pana do zaprzestania naruszania moich dóbr osobistych poprzez publikowanie nieprawdziwych informacji o prowadzonym przeze mnie przedsiębiorstwie na portalu Allegro.pl, co do przebiegu transakcji o numerze xxx z dnia 28sierpnia 2020 r. i komentarza do transakcji wystawionego dnia 31 sierpnia 2020 r., jakoby produkty "Przyszło niepomalowane w 50%. Według sprzedającego i działu reklamacji nie jest to widoczne,niemniej przy postawieniu przy ścianie i chodzeniu wokół łóżeczka jak najbardziej widać żółte plamy(drewno niepomalowane). Nigdzie nie ma informacji o tym, że produkt zostanie wysłany niedomalowany. Smród wczorajszej farby również odstrasza, brak informacji, że może to się utrzymywać 14 dni (jak podał sprzedający na PW). Zgłaszałem problem braku 5,5cm materaca, ale podniósł się z 3 na 4,9, niech będzie." a które to stwierdzenia są niezgodne z prawdą.
Naruszane
przez Pana moje dobra osobiste podlegają ochronie na podstawie z art. 23 KC, art. 24 KC i 448 KC,pod rygorem:
1.skierowania sprawy, poprzez naszego pełnomocnika adw. Adama S., na drogę sądową z powództwem o zaprzestanie naruszenia dóbr osobistych, a także:
2.zapłaty zadośćuczynienia w kwocie 5.000,00 zł ( słownie: pięć tysięcy złotych);
3.zapłaty odpowiedniej kwoty na wskazany przeze mnie cel społeczny;
4.rozważenia możliwości złożenia stosownych zawiadomień i innych instrumentów ochrony prawnej."

 

Rozumiem jak najbardziej straszyć ludzi jak obrażają, czy są wulgarni i tak dalej. Ale serio, taka opinia tak go zabolała, że straszy mnie sądem? Porobiłem zdjęcia niedomalowanych elementów, jego ogłoszenia w którym NIE MA NIC o tym, że 14 dni zapach farby się utrzyma (14 dni serio? Dziecko gdzie miałoby spać?) i mam screena jak piszę mi, że każdy stosuje taką politykę, że nie domalowuje przedmiotów xD


Co sądzicie? 🙂

oznacz moderatorów
53 ODPOWIEDZI 53

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Jeżeli została napisana prawda to olej sprawę, nic nie może Ci zrobić. Komentarz to twoja subiektywna opinia cytując allegro. 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Laptorro kupujący ma prawo do własnej opinii i wystawienia komentarza,a sprzedający ma prawo do ochrony swojego dobrego imienia i imienia firmy, natomiast sąd ma prawo ocenić kto ma rację i wydać wyrok.

Podaj numer aukcji, poczytamy komentarze tego sprzedającego i zobaczymy jak to wygląda.

oznacz moderatorów

Laptorro
#8 Zapaleniec#

EDIT:
usuwam, żeby nie było potem znowu płaczu, że coś podaje itp.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Laptorro może straszy a może pójdzie do sądu, nikt tego nie wie 😞  A czy wygrasz czy przegrasz znajac nasze sądy też nikt Ci nie powie 😞

Jak masz jaja  słusznie i rzetelnie opisałeś to zostaw opinie i zapomnij 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Laptorro
#8 Zapaleniec#

Może iść, nie o to mi chodzi. Ja mam screeny jak piszę o tych 14 dniach, że może być zapach, mam screeny jak piszę, że każdy producent dla dzieci stosuje politykę niemalowania jakiejś strony. Ale mam też screeny ogłoszenia gdzie nie ma informacji ani o zapachu ani o niedomalowaniu a zdjęcia przedmiotów u niego wyglądają tak, że przedmioty są pomalowane. Więc "sprawy" się nie boję.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Laptorro to było reklamować a nie walić od razu komentarz 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Laptorro
#8 Zapaleniec#

mam prawo do reklamacji i komentarza.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@kostas11 No, chyba Cię Bóg opuścił! Reklamacja swoją drogą. Nie po to kupuję, żeby mieć kłopot z powtórnym pakowaniem i odsyłaniem. Za same te czynności, które są niezmiernie upierdliwe, należy się negatyw jak stąd do Magnitogorska. Co innego gdy sprzedawca nie wie o wadzie przedmiotu. Ten wiedział, co sprzedaje.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Laptorro  Jeśli się  "sprawy" nie boisz  to  po co nam zawracasz?

Ja bym się  w takiej sytuacji trochę bał,  jak obliczyłeś  te 50% niedomalowania?  Może było tylko 40% ?   W takich  sytuacjach lepiej było napisać:  " w  znacznej mierze niedomalowane"  A teraz piszesz że  spodziewałeś się tego bo producenci tak stosują  że  częściowo nie malują.

Więc  był błąd z niedomalowaniem czy nie było?

Również  te  brakujące  5 cm materaca jakieś dziwne.  Naturalne jest  że materac jest  trochę krótszy  a nie za długi. 

Twoja  sprawa, nie boisz się  to się nie bój, ale  czy jesteś na pewno pewien swojej racji?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Laptorro "skierowania sprawy, poprzez naszego pełnomocnika adw. Adama S." - a cóż to, pan Adam S. jest poszukiwany czy co?😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Laptorro podaj numer aukcji - chętnie poczytamy.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Laptorro podasz nam ten nr aukcji ???

oznacz moderatorów

Laptorro
#8 Zapaleniec#

EDIT:
usuwam, żeby nie było potem znowu płaczu, że coś podaje itp.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Laptorro To wezwanie to oczywista lipa i fejk. Nie ma żadnego adwokata Adama S., nie będzie żadnego pozwu o 5kropkatrzyzeraprzecinekcośtam złotych. Sprzedawcy kopiują te "pisma" z internetu, podpisują danymi nieistniejących kancelarii prawnych i liczą na to, że początkujący klient zmięknie i wycofa zasłużonego negatywa. Kiedyś mogli wystawić negatywa w odwecie i szantażować kupujących, dziś zostało im tylko spamowanie lipnymi pozwami.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Laptorro
#8 Zapaleniec#

Adam Solarczyk, myślałem, że rodo czy coś i usunąłem nazwisko w sumie 🙂

 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Laptorro Tak jak mówiłem, nie ma takiego adwokata: https://rejestradwokatow.pl/adwokat/wyszukaj

 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Laptorro   Jeżeli opinia nie obraża i nie jest wulgarna, sprzedający może cię straszyć. Nikt ci nic nie zrobi, masz takie prawo do własnej oceny.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy
lew433
lew433
#12 Orędownik#

"@Laptorro   Jeżeli opinia nie obraża i nie jest wulgarna, sprzedający może cię straszyć. Nikt ci nic nie zrobi, masz takie prawo do własnej oceny."

@LEW433 Nawet jeśli nie jest prawdziwa i narusza dobre imię sprzedającego i jego firmy ????

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  Nawet, napisz do Allegro jak masz problem, albo zapytaj swojej "mentorki". Podobne wpisy.

oznacz moderatorów