anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga na ogłoszenia motoryzacyjne w zaskakująco niskiej cenie

Yarrl
#9 Pomysłodawca#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

 

 Witajcie

Szukam ostatnio nowego samochodu. W oczy mi wpadło takie oto ogłoszenie:
https://allegro.pl/ogloszenie/mercedes-benz-glc-350-e-4-matic-12445285135?utm_source=notification&ut...

Już od początku coś mi nie grało z ceną. Myślałem że to kolejna cesja leasingu. Większość takich ogłoszeń ignoruję ale tutaj wysłałem zapytanie "Skąd taka niska cena?".

Oto co dostałem w odpowiedzi (wysłane z emaila [edycja]😞 

Witam
 
 
Nazywam się Conway Matthew, dziękuję za zainteresowanie moim samochodem.
Jestem Brytyjczykiem i byłbym wdzięczny, gdybyśmy mogli porozumiewać się po angielsku.
Samochód w idealnym stanie, nadwozie w idealnym stanie, bez wad ukrytych, jak również wnętrze w doskonałym stanie, samochód niepalący, nigdy nie brał udziału w wypadku.
Samochód posiada oryginalną dokumentację (dokumenty niezbędne do przeniesienia tytułu własności auta na Twoje nazwisko), takie jak dowód rejestracyjny, pełną historię serwisową oraz dwa kluczyki.
Pracowałem w Polsce jako prawnik europejski początkowo przez okres 1 roku.
Kupiłem samochód, aby go używać w czasie, gdy tu pracowałem.
Ostatnio po 4 miesiącach w Polsce przeniosłem się ze swoją pracą w Leeds LS3 1ES w Wielka Brytania, więc nie potrzebuję już auta bo kierownica jest po lewej stronie.
Opłaty za rejestrację samochodu w Wielkiej Brytanii są zbyt wysokie.
Jestem drugim właścicielem auta.
Samochód nadal jest zarejestrowany w Polsce.
Ze względu na to, że jestem bardzo zajęty pracą i nie przebywam zbyt wiele w domu, samochód zostawiłem firmie Escrow (firmie powierniczej), aby mógł zostać dostarczony nowemu właścicielowi.
 
 
Tutaj znajdziesz więcej szczegółów na temat mojego samochodu:
Model: Mercedes-Benz GLC 350 e 4-Matic
Rok produkcji 2017
Przebieg 136000km
Pojemnosc skokowa 1991 cm3
Rodzaj paliwa Hybryda
Moc 211 KM
Skrzynia biegów Automatyczna
4x4 (dołączany automatycznie)
VIN: WDC2539541F255981
Opony: 2 zestawy zimowe i letnie z felgami aluminiowymi
Uszkodzenie: NIE
Historia wypadków: NIE
Więcej szczegółów na temat samochodu lub zdjęć mogę podać w następnym e-mailu.
 

Pozdrawiam,
 
Prawnik Korporacyjny
[edycja]
 
 
Śmierdzi ten mail próbą scamu na kilometr ale dla zabawy spróbowałem pociągnąć rozmowę. Dowiedziałem się że samochód został zostawiony "firmie" w Polsce i po opłaceniu opłat tej firmy będę mógł kupić ten samochód i oczywiście zwrócić jak mi się nie spodoba.

Się zastanawiałem jaki **piiip**a na to pójdzie ale potem sobie przypomniałem , że czytałem o kobiecie która wysłała 600tys "Clintowi Eastwoodowi" który się do niej odezwał i powiedział że potrzebuje kasy na leczenie.
 
Mógłbym wyciągnąć od  kolesia numer telefonu ale szczerze mówiąc nie chcę mu podawać swojego żeby później do mnie nie wydzwaniali dziwni ludzi i książęta z Nigerii.
 
Allegro powinno zbanować tego użytkownika ale pewnie ludzie jak on mają dziesiątki kont.
 
Uważajcie na tego typu "okazje"
 
Pozdrawiam
Michał
oznacz moderatorów
111 ODPOWIEDZI 111

januszh73
#8 Zapaleniec#
Witam,
 
 
Nazywam się Eriksen Torben i dziękuję za zainteresowanie moim samochodem.
Jestem Duńczykiem i byłbym wdzięczny, gdybyśmy mogli porozumiewać się w języku angielskim lub włoskim.
Samochód w idealnym stanie, karoseria w idealnym stanie, bez wad ukrytych, jak również wnętrze w idealnym stanie, samochód dla niepalących, nigdy nie miał wypadku.
Samochód posiada oryginalną dokumentację (dokumenty wymagane do przeniesienia własności samochodu na Twoje imię) takie jak dowód rejestracyjny, pełną historię serwisową oraz dwa kluczyki.
Pracowałem w Polsce jako anestezjolog przez 1 rok w okresie Covid-19.
Kupiłem samochód do użytku podczas pracy tutaj.
Niedawno, po 4 miesiącach w Polsce, przeprowadziłem się do pracy do Aalborg-Dania, więc nie potrzebuję już samochodu.
Złożyłem wniosek tutaj w Danii o dotowanie samochodu elektrycznego przez państwo duńskie.
Państwo duńskie nie może mi przyznać dotacji, jeśli posiadam samochód, z tego powodu jestem skłonny zrezygnować z mojego samochodu na zakup w pełni elektrycznego samochodu dotowanego przez państwo duńskie.
Ponieważ jestem bardzo zajęty pracą i nie siedzę zbyt często w domu, samochód zostawiłem w Escrow (zaufana firma), aby mógł zostać dostarczony nowemu właścicielowi.

 

 

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów na temat mojego samochodu:
Model: Ford Kuga 2.0 EcoBoost AWD ST-Line **piiip**
Rok produkcji 2018
Przebieg 63000km
Pojemnosc skokowa 1999 cm3
Rodzaj paliwa Benzyna
Moc 242KM
Skrzynia biegów Automatyczna
4x4 (dołączany automatycznie)
VIN: WF0AXXWPMAJJ26702
Opony: 2 zestawy zimowe i letnie z felgami aluminiowymi
Uszkodzenie: NIE
Historia wypadków: NIE
Więcej szczegółów na temat samochodu lub zdjęć mogę podać w następnym e-mailu.
 
Pozdrawiam,
 
Dr.Eriksen Torben
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@januszh73 Ogłoszenie z linka, który podałeś nie jest już aktywne. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

januszh73
#8 Zapaleniec#
Hello again,
 
I want to sell the car until Christmas.
I close the auction for you and i want to make a very ggod offer for you.
I will sell the car for you for 50.000,00zl.
I wait your e-mail if you are agree.
 
Regards!
oznacz moderatorów

januszh73
#8 Zapaleniec#

Dlatego.....a wczesniej napisałem mu to

 

Hi,

After thinking about it all, I give up the CAR FORD KUGA 2.0 EcoBoost AWD ST-Line **piiip**. I no longer feel safe with this transaction. 55,000 zł for a car worth 100,000 zł is not so much supspicious as once this CAR was offered foe 48,000 zł according to the archives of allegro. The data on the contracts was written by someone who made a mistake many times.

Perhabs I can be wrong, but knowing today's realities amd ways of fraud. i'd rather not have a CAR than pay a 50% down payment for a CAR I haven't seen and I don't know if it's even for sale or if I'll get it.

Thank you and best regards

 

oznacz moderatorów

shedu1
#7 Wielbiciel#
Oszust wrócił z nowym ogłoszeniem. 
 
Tym razem jest to

https://allegro.pl/ogloszenie/kia-niro-1-6-gdi-plug-in-hybrid-l-12966883830

UWAŻAJCIE! Cały czas aktywne. Maila dostałem kilka minut temu. 

 
 
 
Witam,
 
 
Nazywam się Eriksen Torben i dziękuję za zainteresowanie moim samochodem.
Jestem Duńczykiem i byłbym wdzięczny, gdybyśmy mogli porozumiewać się w języku angielskim lub włoskim.
Samochód w idealnym stanie, karoseria w idealnym stanie, bez wad ukrytych, jak również wnętrze w idealnym stanie, samochód dla niepalących, nigdy nie miał wypadku.
Samochód posiada oryginalną dokumentację (dokumenty wymagane do przeniesienia własności samochodu na Twoje imię) takie jak dowód rejestracyjny, pełną historię serwisową oraz dwa kluczyki.
Pracowałem w Polsce jako anestezjolog przez 1 rok w okresie Covid-19.
Kupiłem samochód do użytku podczas pracy tutaj.
Niedawno, po 4 miesiącach w Polsce, przeprowadziłem się do pracy do Aalborg-Dania, więc nie potrzebuję już samochodu.
Złożyłem wniosek tutaj w Danii o dotowanie samochodu elektrycznego przez państwo duńskie.
Państwo duńskie nie może mi przyznać dotacji, jeśli posiadam samochód, z tego powodu jestem skłonny zrezygnować z mojego samochodu na zakup w pełni elektrycznego samochodu dotowanego przez państwo duńskie.
Ponieważ jestem bardzo zajęty pracą i nie siedzę zbyt często w domu, samochód zostawiłem w Escrow (zaufana firma), aby mógł zostać dostarczony nowemu właścicielowi.
 

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów na temat mojego samochodu:
Model: Kia Niro 1.6 GDI Plug-in Hybrid L
Rok produkcji 2018
Przebieg 76000 km
Pojemnosc skokowa 1580 cm3
Rodzaj paliwa Hybryda
Moc 105 KM
Skrzynia biegów Automatyczna
Na przednie koła
VIN: KNACD81DGJ5174268
Opony: 2 zestawy zimowe i letnie z felgami aluminiowymi
Uszkodzenie: NIE
Historia wypadków: NIE
Więcej szczegółów na temat samochodu lub zdjęć mogę podać w następnym e-mailu.

Pozdrawiam,
Dr.Eriksen Torben
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@shedu1 Dziękuję za czujność, ale ta oferta również nie jest już aktywna. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Yarrl
#9 Pomysłodawca#

Oferty zamykacie (czasami same się kończą) ale kont nie banujecie. Trochę słabo.

oznacz moderatorów

Wojtakx
#7 Wielbiciel#

Nadal oszusci dzialaja do mnie tez naisali na emaila

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Wojtakx Czy posiadasz login użytkownika, od którego dostałeś wiadomość? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Wojtakx
#7 Wielbiciel#

Link do ogłoszenia dziala na alegro i nikt tego nie rusza

https://allegro.pl/ogloszenie/mercedes-benz-glc-350-e-4-matic-253-954-211-km-12967090168

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Wojtakx Jakie naruszenia regulaminu masz na myśli w przypadku tego ogłoszenia? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Wojtakx
#7 Wielbiciel#

Zamieszczam emaila ktorego dostalem.

Witam,
 
Nazywam się Eriksen Torben i dziękuję za zainteresowanie moim samochodem.
Jestem Duńczykiem i byłbym wdzięczny, gdybyśmy mogli porozumiewać się w języku angielskim lub włoskim.
Samochód w idealnym stanie, karoseria w idealnym stanie, bez wad ukrytych, jak również wnętrze w idealnym stanie, samochód dla niepalących, nigdy nie miał wypadku.
Samochód posiada oryginalną dokumentację (dokumenty wymagane do przeniesienia własności samochodu na Twoje imię) takie jak dowód rejestracyjny, pełną historię serwisową oraz dwa kluczyki.
Pracowałem w Polsce jako anestezjolog przez 1 rok w okresie Covid-19.
Kupiłem samochód do użytku podczas pracy tutaj.
Niedawno, po 4 miesiącach w Polsce, przeprowadziłem się do pracy do Aalborg-Dania, więc nie potrzebuję już samochodu.
Złożyłem wniosek tutaj w Danii o dotowanie samochodu elektrycznego przez państwo duńskie.
Państwo duńskie nie może mi przyznać dotacji, jeśli posiadam samochód, z tego powodu jestem skłonny zrezygnować z mojego samochodu na zakup w pełni elektrycznego samochodu dotowanego przez państwo duńskie.
Ponieważ jestem bardzo zajęty pracą i nie siedzę zbyt często w domu, samochód zostawiłem w Escrow (zaufana firma), aby mógł zostać dostarczony nowemu właścicielowi.

 

 

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów na temat mojego samochodu:
Model: Mercedes-Benz GLC 350 e 4-Matic
Rok produkcji 2017
Przebieg 136000km
Pojemnosc skokowa 1991 cm3
Rodzaj paliwa Hybryda
Moc 211 KM
Skrzynia biegów Automatyczna
4x4 (dołączany automatycznie)
VIN: WDC2539541F255981
Opony: 2 zestawy zimowe i letnie z felgami aluminiowymi
Uszkodzenie: NIE
Historia wypadków: NIE
Więcej szczegółów na temat samochodu lub zdjęć mogę podać w następnym e-mailu.
 
Pozdrawiam,
Dr.Eriksen Torben
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Wojtakx Prześlij mi proszę na adres spolecznosc@allegro.pl zrzuty: 

  • wiadomości, na których podałeś temu sprzedającemu swój adres mailowy, 
  • pełny zrzut wiadomości, którą pokazałeś powyżej (wraz z widocznym adresem nadawczym).
   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Wojtakx
#7 Wielbiciel#

Nie podawalem mojego adresu . Wyslalem pytanie do sprzedajacego przez platformę.

Chcialem tylko ostrzec innych i zapobiec przed oszustwem ktore podejrzewałem

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Wojtakx Wysłałeś wiadomość przez pytanie do sprzedającego i otrzymałeś taką wiadomość zwrotną? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Wojtakx
#7 Wielbiciel#

Tak .Nie podalem emaila a na niego przyszla wiadomość.

Zamieszam nagłówek bo caly mi się nie mieści.

Screenshot_20221229-130114.png

 

oznacz moderatorów

Wojtakx
#7 Wielbiciel#

To moje zapytanie

Screenshot_20221229-130648.png

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Wojtakx Dokładnie tego potrzebowałam, dziękuję. Już działam w tej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Krzysztof73
#8 Zapaleniec#

Ogłoszenie to (Ford Kuga, VIN: WF0AXXWPMAJJ26702), również mnie zainteresowało. Napisałem do sprzedającego, który podał się za dr Gwadera Robert, z Wielkiej Brytanii. Pociągnąłem wątek z tym "sprzedającym" poprzez e-mail. Zaliczki nie przelałem. Najciekawsze otrzymałem dzisiaj z firmy spedycyjnej FreightLink Europe LLP, komplet dokumentów, tj. faktura zaliczkowa na 50% kwoty, umowę przedwstępna. Na fakturze zaliczkowej jest nr konta PKO BP. Wg przesłanych dokumentów, po przelaniu zaliczki auto będzie dostarczone, a kwota zabezpieczona na koncie firmy spedycyjnej do czasu, kiedy nie wyrażę zgody na zakup. Na przetestowanie mam 5dni.

Wygląda to wszystko tak wiarygodnie, że zaczynam się zastanawiać, czy to fikcja i oszustwo, czy jednak prawdziwa oferta?

Może ktoś stracił w ten sposób pieniądze i mógłby się podzielić swoim doswiadczeniem?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Krzysztof73 To jest próba wyłudzenia i jeśli dostałeś taką wiadomość w odpowiedzi na ogłoszenie na Allegro podaj mi proszę do niego link i numer tej oferty. Nie wysyłaj też żadnych pieniędzy na wskazane numery bankowe, bo najpewniej je stracisz. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów