anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prawdopodobny wyciek danych po zakupie

-lux-
#7 Wielbiciel#

Dokonałem wczoraj zakupu przez allegro.pl (od dwóch sprzedawców) i zaraz potem na podany przy zakupie numer telefonu przyszedł SMS o tym, że przesyłka została wstrzymana z powodu niedopłaty i że należy zapłacić 2,50 zł klikając w załączony w wiadomości link. SMS przyszedł z numeru 725812829 - w Internecie można znaleźć informację o tym, że to popularne oszustwo. Moje pytanie brzmi: jak to możliwe, że od razu po zakupie przychodzi taki SMS? Kto odpowiada za wyciek mojego numeru telefonu - Allegro czy któryś ze sprzedawców? Śmierdzi mi to grubą aferą, bo chodzi o wyciek (sprzedaż?) danych kontaktowych klienta.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@-lux- Ze strony Allegro nie ma mowy o wycieku jakichkolwiek danych, a te które przekazujemy sprzedającym po zakupie są przeznaczone wyłącznie do realizacji zamówienia. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@-lux-: biorąc pod uwagę to czym się zajmuję na codzień mam zwyczaj, że do kazdego serwisu lub sprawy mam osobny/inny numer telefonu (w tym do Allegro (nigdzie indziej nie udostepniony)). M.in. dlatego, że jak mi jakiś handlarz bedzie wydzwaniac dlaczego odstapilem od umowy to zmieniam numer i  tyle.

Kilka miesięcy temu dzwoni do mnie pacjent i mowi, ze za wycieraczką (auto na parkingu) znalazl kartkę na ktorej ktos napisal moj numer i info, ze przywalil w jego auto wiec dzwoni do mnie.

Nie mogłem wytlumaczyc typowi, ze w tym czasie bylem chory i nie wychodzilem z domu, ze nie mam auta w kolorze bialym itp.

Tak mnie wku-----ił, ze mu powiedzialem w koncu zeby zglosil uszkodzenie na Policję.

Analizowalem temat numeru i doszedlem do wniosku, że numer mogl zostać  "zassany" z etykiet adresowanych popularnego przewoznika ktory ma maszynki.

NIE MA innej mozliwosci biorac pod uwage, ze typ dzwonil z mojego miasta z osiedla oddalonego o 5km od mojego.

Pamiętaj jeszcze o jednym.
Wielu sprzedawcow korzysta z zewnętrznych firm (mena(e)dżery sprzedazy) ktorym udostepnia wszelkie dane osobowe.

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@-lux- nie bronię ani sprzedawcy ani allegro ale może masz aplikację co zasysa dane o zakupie i w tym momencie Ci wysyła spam ?

Pamiętaj że wiele aplikacji to maszyny do wyciągania danych bez naszej wiedzy 😞

Pamiętam pierwszą apkę lidla gdzie wymagała dostępu do zdjęć czy kontaktów 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@-lux- dziś miałem telefon od klienta co kupił w sklepie internetowym 12 a sms dostał dziś 14 o dopłatę 2,50 z tego samego numeru, więc przypuszczam że jest weekendowy zmasowany atak na losowe numery 😞  sprawdź strony kto dzwonił kiedy ludzie zaczęli wyszukiwać numeru, opinie pojawiają się od 12 więc pewnie to przypadek 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

koltat
#11 Animator#

🤣🤣🤣 ha ha ha wyciek dawnych, już. 

Żaden mumer nie jest anonimowy, mógł być używany i upubliczniamy przez poprzednich właścicieli. 

-None-
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@koltat: musisz się jeszcze wiele nauczyć bo jak widać twoja ignorancja powala na kolana.

Proponuje tez nauczyć się czytać ze zrozumieniem.

oznacz moderatorów