anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z reklamacją, dlaczego mój komentarz do zakupu został usunięty?

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Wygrałam krajalnicę z aukcji: "Zassenhaus Klasyczna krajalnica do chleba, stal", zapłaciłam i przyszła, ale okazało się że jest gorszym stanie niż się spodziewałam. Krajalnica posiadała prócz grubych rys na czerwonej obudowie również porysowany sam nóż (solingen)! Otworzyłam spór, pokazłam zdjęcia a sprzedający wyparł się wszystkiego reklamację z góry uznał za bezzasdną i jedynie na swój koszt miałam odesłać towar. Nie wyraziłam na to zgody, bo miałbym tylko większe straty. Wystawiłam wobec tego komentarz negatywny o treści: 

"Produkt otrzymałam uszkodzony,o czym nie było nic wspomniane w aukcji.Zaproponowałam polubownie obniżkę ceny,na co sprzedawca się nie zgadzał mimo że przedstawiałam zdjęcia z uszkodzeniami,to sprzedający wszystkiego się wyparł i winę zrzucił na mnie a zdjęcia zrobiłam zaraz po wyjęciu z opakowania gdzie zauważyłam uszkodzenia zarówno czerwonej obudowy jak i nawet samego noża.Takie rysy nie powstają od tak sobie.Sprzedawca kazał mi towar zwrócić na mój koszt więc byłabym jedynie bardziej stratna!" 
Jednak po kilku dniach komentarz został usunięty, bo ponoć naruszyłam Regulamin Allegro 

odpowedź Pracownika A:

"Dobry wieczór, dziękuję za wiadomość. Postaram się pomóc.
Przykro mi, że Pani komentarz został usunięty. Nasz dział bezpieczeństwa usunął go, ponieważ naruszał on punkt 11.6 Regulaminu Allegro. Sprawdziłam również, że otrzymała Pani w tej sprawie ostrzeżenie wysłane 29.01.2021. Proszę jednak pamiętać, że według Artykułu 11.9 : "po usunięciu oceny w trybie opisanym w art. 11.7. Kupujący może ponownie ocenić przebieg Transakcji, pod warunkiem, że nie minęło jeszcze 90 dni od daty zawarcia umowy w ramach danej Oferty".
Gdyby miała Pani dodatkowe pytania lub wątpliwości, zachęcam do kontaktu. Chętnie pomogę." 
Na moje pięciokrotne zapytania kiedy miałam otrzymać to ostrzeżenie i faktycznie kiedy złamałam regulamin nigdy mi żaden Pracownik A nie odpowiedział dlatego pytam się tutaj. Dodatkowo dyskusja została zamknięta przez Pracownika A. jako rozwiązana:

Proszę kupującego o jednoznaczne potwierdzenie, czy zamierza odesłać towar do sprzedającego w ramach reklamacji z tyłu rękojmi.
 
 02 lutego 2021 10:41
Proszę kupującego o informację czy chce odesłać towar w ramach reklamacji. Jeśli Kupujący nie chce skorzystać z tego roszczenia to proszę o doprecyzowanie zgłoszonego problemu.
 
 03 lutego 2021 20:15
Kupujący nie zgłasza dalszych problemów, dlatego zamykamy dyskusję.
03 lutego 2021 20:15
Zakończyliśmy dyskusję w związku z rozwiązaniem problemu.
Nie chodzi mi o to żeby rzucać negatywami, ale wielu spraw tu nie rozumiem i Was proszę o pomoc. 




oznacz moderatorów
231 ODPOWIEDZI 231

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Online-kauf Według mnie chodzi o wiarygodność komentarza. Masz prawo złożyć reklamacje a tego nie robisz, jednocześnie oceniasz produkt pod kątem wad których sama nie decydujesz się usunąć poprzez reklamacje.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

REKLAMACJE NIE SĄ OBOWIĄZKOWE.

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Krótko jak to zrobić? 

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Co to jest za układ tcy odpowiedzi?! Latam, przerzucam i to wszystko jest tu w taki sposób napisane że nie jest czytelne, kiedyś to było jakoś prościej teraz może nowocześnej i tylko tyle

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Online-kauf Jeżeli masz zastrzeżenia co do działania lub wyglądu towaru, składasz reklamację, żeby sprzedawca mógł ją rozpatrzyć, odsyłasz mu towar, może oczywiście Ci zaproponować obniżenie ceny, ale nie musi.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Online-kauf Możesz zmienić w ustawieniach profilu na inny 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Online-kauf Reklamowany towar wysyłasz na koszt sprzedawcy. W praktyce wygląda to tak, że płacisz za odesłanie, a sprzedawca oddaje Ci ten koszt. To nie jest zwrot bez podania przyczyny, kiedy odsyłasz towar na swój koszt, tylko reklamacja niezgodności, kiedy odsyłasz towar na koszt sprzedawcy. Ja nie widzę w Twoim komentarzu naruszenia zasad i nie wiem, dlaczego został usunięty. Sprzedawca nie może Cię zmuszać do zwrotu bez podania przyczyny, musi przyjąć i rozpatrzyć reklamację. Komentarz negatywny wystaw ponownie, ale tak, aby nie było w nim żadnego słowa niezgodnego z rzeczywistym przebiegiem transakcji - wtedy nie może być usunięty.

O ponowne otwarcie Dyskusji możesz poprosić tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Ten komentarz to już mi się odechciało ponownie go wystawiać, ale mam wrażenie że zostałam wprowadzona w błąd i to nawet nie przez sprzedającego 😉

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie wiem, co Ci Allegro zarzuca, ale komentarz zgodny z prawdą możesz wystawić bez odsyłania towaru. Reklamacje nie są obowiązkowe. Nie musisz towaru reklamować, nie musisz odsyłać, ale jeśli jest niezgodny z opisem, to masz prawo napisać to w negatywnym komentarzu.

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

No niestety ja do teraz nie wiem co mi Allego zarzuca i mimo moich licznych prób wyjaśnienia tego nic daej nie wiem. Oni się chyba też pogubili. 😜

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Online-kauf "Produkt otrzymałam uszkodzony,o czym nie było nic wspomniane w aukcji.Zaproponowałam polubownie obniżkę ceny,na co sprzedawca się nie zgadzał mimo że przedstawiałam zdjęcia z uszkodzeniami,to sprzedający wszystkiego się wyparł i winę zrzucił na mnie a zdjęcia zrobiłam zaraz po wyjęciu z opakowania gdzie zauważyłam uszkodzenia zarówno czerwonej obudowy jak i nawet samego noża.Takie rysy nie powstają od tak sobie.Sprzedawca kazał mi towar zwrócić na mój koszt więc byłabym jedynie bardziej stratna!" 

Bardzo trudno uwierzyć, że taki komentarz został usunięty. Ci jeszcze w nim napisałaś?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@WREDZIA-W1 Sęk w tym, że z opisu komentarza spokojnie można złożyć reklamacje aby się czegoś domagać a skoro się tego nie robi i tylko wystawia komentarz, zachodzi podejrzenie iż nie jest prawdziwy 😉 stąd też usunięty 😄

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Być może.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Ponoć jak założę dyskusję, to jakbym złożyła reklamację. 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Online-kauf może na allegro i dla pewnej osoby jest jako rada i lek na całe "zło" wcale bym się nie zdziwił jak by w domu rodzinę też straszyła dyskusją lub POK bo można sie pogubić jak się daną rzeczą żyje 24/24 😉 ,ale to nie jest reklamacja według przepisów prawa jaką się składa 😉 Sprzedawca z racji pracy jaką wykonuje zna lepiej przepisy więc je na wszelkie sposoby potrafi wykorzystać. Konsumenci są zwykle zdani na porady a czasem niektóre porady więcej szkód narobią niż pomogą 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

komentarz.JPG

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Online-kauf Nie widzimy, moderator musi zatwierdzić

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Zrzut obrazu jest potwierdzeniem że jedynie napisałam w komentarzu moje odczucia i dlaczego taki komentarz wystawiłam i nie potrafię się niczego niestosownego w nim dopatrzyć.

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Ponoć zdjęcia nie są dla Was widoczne więc mogę jeszcze skopiować treść ze zdjęć:

administrator Allegro usunął Twoją ocenę

Każdy e-mail transakcyjny od Allegro zawiera Twoje imię, nazwisko oraz login *

 

Usunęliśmy ocenę z 29 sty 2021, 12:06 dla od_zlotowy, ponieważ naruszała zasady serwisu. Nie będzie już widoczna na liście komentarzy sprzedającego.

Przedmioty z zamówienia

Zgodność z opisem

★☆☆☆☆

Obsługa kupującego

★☆☆☆☆
 

Koszt wysyłki

★☆☆☆☆
 
Komentarz

Produkt otrzymałam uszkodzony,o czym nie było nic wspomniane w aukcji.Zaproponowałam polubownie obniżkę ceny,na co sprzedawca się nie zgadzał mimo że przedstawiałam zdjęcia z uszkodzeniami,to sprzedający wszystkiego się wyparł i winę zrzucił na mnie a zdjęcia zrobiłam zaraz po wyjęciu z opakowania gdzie zauważyłam uszkodzenia zarówno czerwonej obudowy jak i nawet samego noża.Takie rysy nie powstają od tak sobie.Sprzedawca kazał mi towar zwrócić na mój koszt więc byłabym jedynie bardziej stratna!

 

 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Client:66875211 Nie rozumiem ,czy ktoś ciebie zmuszał do zakupu jeżeli koszt wysyłki był drastycznie drogi ?

oznacz moderatorów