anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z reklamacją, dlaczego mój komentarz do zakupu został usunięty?

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Wygrałam krajalnicę z aukcji: "Zassenhaus Klasyczna krajalnica do chleba, stal", zapłaciłam i przyszła, ale okazało się że jest gorszym stanie niż się spodziewałam. Krajalnica posiadała prócz grubych rys na czerwonej obudowie również porysowany sam nóż (solingen)! Otworzyłam spór, pokazłam zdjęcia a sprzedający wyparł się wszystkiego reklamację z góry uznał za bezzasdną i jedynie na swój koszt miałam odesłać towar. Nie wyraziłam na to zgody, bo miałbym tylko większe straty. Wystawiłam wobec tego komentarz negatywny o treści: 

"Produkt otrzymałam uszkodzony,o czym nie było nic wspomniane w aukcji.Zaproponowałam polubownie obniżkę ceny,na co sprzedawca się nie zgadzał mimo że przedstawiałam zdjęcia z uszkodzeniami,to sprzedający wszystkiego się wyparł i winę zrzucił na mnie a zdjęcia zrobiłam zaraz po wyjęciu z opakowania gdzie zauważyłam uszkodzenia zarówno czerwonej obudowy jak i nawet samego noża.Takie rysy nie powstają od tak sobie.Sprzedawca kazał mi towar zwrócić na mój koszt więc byłabym jedynie bardziej stratna!" 
Jednak po kilku dniach komentarz został usunięty, bo ponoć naruszyłam Regulamin Allegro 

odpowedź Pracownika A:

"Dobry wieczór, dziękuję za wiadomość. Postaram się pomóc.
Przykro mi, że Pani komentarz został usunięty. Nasz dział bezpieczeństwa usunął go, ponieważ naruszał on punkt 11.6 Regulaminu Allegro. Sprawdziłam również, że otrzymała Pani w tej sprawie ostrzeżenie wysłane 29.01.2021. Proszę jednak pamiętać, że według Artykułu 11.9 : "po usunięciu oceny w trybie opisanym w art. 11.7. Kupujący może ponownie ocenić przebieg Transakcji, pod warunkiem, że nie minęło jeszcze 90 dni od daty zawarcia umowy w ramach danej Oferty".
Gdyby miała Pani dodatkowe pytania lub wątpliwości, zachęcam do kontaktu. Chętnie pomogę." 
Na moje pięciokrotne zapytania kiedy miałam otrzymać to ostrzeżenie i faktycznie kiedy złamałam regulamin nigdy mi żaden Pracownik A nie odpowiedział dlatego pytam się tutaj. Dodatkowo dyskusja została zamknięta przez Pracownika A. jako rozwiązana:

Proszę kupującego o jednoznaczne potwierdzenie, czy zamierza odesłać towar do sprzedającego w ramach reklamacji z tyłu rękojmi.
 
 02 lutego 2021 10:41
Proszę kupującego o informację czy chce odesłać towar w ramach reklamacji. Jeśli Kupujący nie chce skorzystać z tego roszczenia to proszę o doprecyzowanie zgłoszonego problemu.
 
 03 lutego 2021 20:15
Kupujący nie zgłasza dalszych problemów, dlatego zamykamy dyskusję.
03 lutego 2021 20:15
Zakończyliśmy dyskusję w związku z rozwiązaniem problemu.
Nie chodzi mi o to żeby rzucać negatywami, ale wielu spraw tu nie rozumiem i Was proszę o pomoc. 




oznacz moderatorów
231 ODPOWIEDZI 231

Online-kauf
#10 Popularyzator#

A gdzie ja napisałam że koszt wysyłki był drastycznie drogi ? Jedynie jestem pewna że skończyłoby się na tym, że o kilkadziesiąt złotych byłabym dodatkowo stratna. Gra chyba nie warta zachodu. 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Client:66875211 Własny wystawiony komentarz nie poznajesz?

 

Koszt wysyłki

★☆☆☆☆

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Online-kauf Akurat trafiłaś na sprzedawce obeznanego w przepisach po tym co można wyczytać w opisach i zakładce gwarancji 😉 Jednak negatywy głównie za towar niezgodny z opisem więc nie jesteś sama z tym problemem.

Ciekawe, że Twój usunęli skoro widzę tam chyba gorsze negatywne komentarze

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Na to pytanie już bardzo skrupulatnie odpowiadałam a teraz odpowiedzi nie widać. Czyżby została celowo usunięta?

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Client:66875211 Ostatnio Jakiś wysyp roszczeniowcow które nie chcą odsyłać reklamowany produkt tylko chcą kasy😄, to ze zrobiłeś u nie zakupy na astronomiczna kwotę nie znaczy ze sprzedawca jest dla ciebie darmowym bankomatem.😎

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Ja dużo kupuję i jeśli towar odpowiadałby opisowi to nie byłoby tematu.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Client:66875211 Dla jest cos takiego jak reklamacja ,jeżeli produkt nie jest zgodny opisem oferty składasz reklamacje i wysyłasz reklamowany produkt do sprzedawcy ,proste.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastko. Pracownicy Allegro najprawdopodobnie przejrzeli działania kupującego. To co kupujący tu opisuje nie musi być prawdą, nie znany stanowiska drugiej strony. Zamiast postępować zgodnie z prawem, niektórym wydaję się że mogą robić co chcą, otóż nie! Gdyż wszytko ma granice, granice określone prawem.

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastko, zgadza się ale też nie znaczy to że należy się na wszystko zgadzać.

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Teoretycznie jak najbardziej, ale tylko teoretycznie.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@aragil co do wysypu rozczeniowcow, to bieda przycisnęła i pozostali głównie kombinatorzy. Ci kupujących, którzy są spłukani po świętach po prostu nie kupują, a reszta to stwarza pozorny. Moim zdaniem. 

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

No być może że tak jest, ale to była licytacja zakończona i tak nie wysoką ceną końcową, co jednak dalej nie znaczy że jak tanio to trzeba się na wszystko zgadzać. Jedna i druga strona ma obowiązki ale też i prawa i tylko tego chciłam się trzymać. 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Client:66875211 

Dla tego nie chciałaś reklamować albo zwracać bo kupiłaś za półdarmo "i tak nie wysoką ceną końcową",

jednak chciałaś żeby wyszło wprawie za darmo  "Zaproponowałam polubownie obniżkę ceny" 😊

 

 

 

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Oczywiście że otwierając dyskusję moim zamiarem było wniesienie reklamacji, a sprzedający natychmiast reklamację odrzuciał jako bezzasadą. Że aukcja nie zakonczyła się wysoką ceną to już nie moa wina, ale mogła się teoretycznie zakończyć dużo wyższą ceną. Nie chciałam zwracać towaru żeby nie być stratną na kilku przesyłkach. 

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@aragil 

"Dla tego nie chciałaś reklamować albo zwracać bo kupiłaś za półdarmo "i tak nie wysoką ceną końcową","

Co w tym dziwnego i nagannego? Wiadomo, że jeśli się coś wylicytowało w niskiej cenie to odesłanie i zwrot kasy nie będzie satysfakcjonującym rozwiązaniem.

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Tu kestią nie pozostaje cena za jaką kupiłam krajalnicę, a fakt że bezpodstawnie mój komentarz został usunięty i zachowanie zarówno sprzedającego jak i pracowników allegro.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Online-kauf 

Dziwne jest to usunięcie Twojego komentarza.  Albo ten sprzedawca to jakiś ultra VIP albo jest to błąd pracownika allegro, który później nie chce się do tego błędu przyznać i odpowiada nie na temat. Może któryś z moderatorów napisze w poniedziałek o co chodzi.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Online-kauf 

Zajrzałem do tego wątku, bo widzę, że krajalnica wywołała spore poruszenie 😉

Są dwa punkty widzenia. Twój, jako kupującej, że skoro sprzedający odrzucił reklamację, to dodatkowo nie chcesz ryzykować utraty kasy za odesłanie. Sprzedającego, który dosyć dobrze sfotografował i opisał przedmiot (wspomnianych rys na obudowie może nie widzę, ale nóż ewidentnie nie jest "tip top") i przyjął na odczepne, że reklamacji nie przyjmie (pewno sporo osób się zniechęci w takiej sytuacji).

Nieco dziwne jest zachowanie w tej sytuacji zachowanie allegro (skoro komentarz był wystawiony po czasie). Być może ktoś tam podjął decyzję za same jedynki w ocenach (a oferta dotyczy opisu krajalnicy używanej) są niesprawiedliwe, ale wiele gorszych zarzutów w innych komentarzach nie usunięto. Potem z tej decyzji ktoś spróbował się nieumiejętnie wytłumaczyć, aż w końcu przestał zabierać głos.

Nie mam tej krajalnicy przed oczami (w sensie czy to ta sama), ale patrząc na fotki i na opinie sprzedającego nie spodziewałbym się, że przyśle mi towar wyjęty z kartonu (który też na zdjęciu jest), a do reklamacji też skłonny nie jest. Nie mniej, ma ją obowiązek przyjąć, ale by zapewne ją odrzucił. Czy Twoje zastrzeżenia są zasadne na obniżkę ? Nie potrafię tego stwierdzić.

Inna sprawa, że w przypadku towaru używanego to zawsze jest kwestia indywidualnej oceny co jest istotną wadą wpływającą na korzystanie z produktu.

oznacz moderatorów

Pawel_Miezianko
#8 Zapaleniec#

Ja bym chcial zaznaczyc, ze moje oceny czesto byly usuwane z 'tablicy' kupujacych-o ile byly one negatywne. Zajrzalem teraz do kilku sprzedajacych ze starych dyskusji-nie maja moich negatywnych komentarzy. Allegro dziwnie sie w tej kwestii zachowuje, totalna samowolka. Pewnie mozna zaplacic za usuniecie komenta

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

No to faktycznie, w moim przypadku chyba jest podobnie. Nie chcę nikomu psuć ocen, bo wiem jk czasami trzeba się ciężko napracować, ale pamiętam jak sama ostałam negatyw celowo wystawiony mimo że ani gość nie zapłacił za towar ani go nie otrzymał. Dla mnie ten komentarz by oczywiście celowo wystawiony a ile musiałam się namęczyć, żeby to udowodnić że czarne jest czarne, a białe to białe. Teraz jest odwrotnie i proszę jak łatwo to poszło, jakby sprzedawca miał u pracowników allegro układy. 

oznacz moderatorów