anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z reklamacją, dlaczego mój komentarz do zakupu został usunięty?

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Wygrałam krajalnicę z aukcji: "Zassenhaus Klasyczna krajalnica do chleba, stal", zapłaciłam i przyszła, ale okazało się że jest gorszym stanie niż się spodziewałam. Krajalnica posiadała prócz grubych rys na czerwonej obudowie również porysowany sam nóż (solingen)! Otworzyłam spór, pokazłam zdjęcia a sprzedający wyparł się wszystkiego reklamację z góry uznał za bezzasdną i jedynie na swój koszt miałam odesłać towar. Nie wyraziłam na to zgody, bo miałbym tylko większe straty. Wystawiłam wobec tego komentarz negatywny o treści: 

"Produkt otrzymałam uszkodzony,o czym nie było nic wspomniane w aukcji.Zaproponowałam polubownie obniżkę ceny,na co sprzedawca się nie zgadzał mimo że przedstawiałam zdjęcia z uszkodzeniami,to sprzedający wszystkiego się wyparł i winę zrzucił na mnie a zdjęcia zrobiłam zaraz po wyjęciu z opakowania gdzie zauważyłam uszkodzenia zarówno czerwonej obudowy jak i nawet samego noża.Takie rysy nie powstają od tak sobie.Sprzedawca kazał mi towar zwrócić na mój koszt więc byłabym jedynie bardziej stratna!" 
Jednak po kilku dniach komentarz został usunięty, bo ponoć naruszyłam Regulamin Allegro 

odpowedź Pracownika A:

"Dobry wieczór, dziękuję za wiadomość. Postaram się pomóc.
Przykro mi, że Pani komentarz został usunięty. Nasz dział bezpieczeństwa usunął go, ponieważ naruszał on punkt 11.6 Regulaminu Allegro. Sprawdziłam również, że otrzymała Pani w tej sprawie ostrzeżenie wysłane 29.01.2021. Proszę jednak pamiętać, że według Artykułu 11.9 : "po usunięciu oceny w trybie opisanym w art. 11.7. Kupujący może ponownie ocenić przebieg Transakcji, pod warunkiem, że nie minęło jeszcze 90 dni od daty zawarcia umowy w ramach danej Oferty".
Gdyby miała Pani dodatkowe pytania lub wątpliwości, zachęcam do kontaktu. Chętnie pomogę." 
Na moje pięciokrotne zapytania kiedy miałam otrzymać to ostrzeżenie i faktycznie kiedy złamałam regulamin nigdy mi żaden Pracownik A nie odpowiedział dlatego pytam się tutaj. Dodatkowo dyskusja została zamknięta przez Pracownika A. jako rozwiązana:

Proszę kupującego o jednoznaczne potwierdzenie, czy zamierza odesłać towar do sprzedającego w ramach reklamacji z tyłu rękojmi.
 
 02 lutego 2021 10:41
Proszę kupującego o informację czy chce odesłać towar w ramach reklamacji. Jeśli Kupujący nie chce skorzystać z tego roszczenia to proszę o doprecyzowanie zgłoszonego problemu.
 
 03 lutego 2021 20:15
Kupujący nie zgłasza dalszych problemów, dlatego zamykamy dyskusję.
03 lutego 2021 20:15
Zakończyliśmy dyskusję w związku z rozwiązaniem problemu.
Nie chodzi mi o to żeby rzucać negatywami, ale wielu spraw tu nie rozumiem i Was proszę o pomoc. 




oznacz moderatorów
231 ODPOWIEDZI 231

vonNogay
#16 Inspirator#

@ZibiK30 Główne zdjęcie towaru musi być na białym tle (nawet towaru używanego w przypadku kont firmowych), więc sprzedawcy dają zdjęcia z netu.

 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@vonNogay No ale inne zdjęcia? Czy to ma być tylko wymówka aby wstawić inne zdjęcie zamiast prawdziwego produktu jaki się sprzedaje 😉 To nawet ten oliks ma lepiej rozwiązaną sprawę ze zdjęciami przed oszustwami 😄

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@ZibiK30 Jak dla mnie te pierwsze zdjęcia maja pokazać przedmiot w sposób, w który nie przedstawią go nieprofesjonalne real foto.

Szczerze mówiąc jedyna różnica w produkcie jaką widzę jest napis, który raczej dla nikogo nie ma żadnego znaczenia. Te pierwsze zdjęcia, wg mnie, nie wprowadzają w błąd, dla mnie jest oczywiste, że nie zrobił ich sprzedawca.

Na Oeliks jest odwrotnie niż na Allegro, zdjecia na białym tle są piętnowane 🙂

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@vonNogay Napis, kolor pokrętła, odcienie pozostałych elementów.

Jednak nie o to chodzi. Ja nie chce kupować przedmiotów z obrazków które wyglądają w rzeczywistości. Jestem na serio lekko w szoku że to jest dozwolone na allegro bo uważam, ze to wprowadzanie w błąd aby nie było wprowadzaniem w błąd konsumenta to na zdjęciach poglądowych czy przykładowych powinien być gruby czerwony napis "zdjęcie poglądowe" tak aby nikt nie mógł się nim sugerować dokonując zakupu. Według mnie jest to niezgodne z prawem.

Na serio, dla mnie to jest chore. I po co te różne obostrzenia co do zdjęć skoro pierwsze zdjęcie może oszukiwać klientów.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@ZibiK30 Widać jestem mało szczegółowy, bo jako kupujący bym w ogóle żadnych różnic nie wyłapał 😉

Nie jest to dozwolone, zdjęcia muszą przedstawiać sprzedawany przedmiot. Ale w praktyce..

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@vonNogay W przypadku niefirmowych niestety też.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Knowhere Ale w przypadku kont prywatnych dotyczy to, z tego co mi wiadomo, tylko nowych przedmiotów. A na kontach firmowych również używanych.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@vonNogay No nie, używane też na białym tle, poza nielicznymi wyjątkami.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Knowhere W pomocy jest napisane tak:

Stosowanie tła innego niż białe możliwe jest tylko w wybranych kategoriach i w przypadku określonych przedmiotów:

  • Przedmioty z parametrem używane, regenerowane lub uszkodzone wystawiane na koncie zwykłym

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@vonNogay Ale tych kategorii, w których nie musisz mieć białego tła jest tyle, co kot napłakał.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Knowhere Ale na liście wyjątków jest wyraźnie napisane:

  • Przedmioty z parametrem używane, regenerowane lub uszkodzone wystawiane na koncie zwykłym

Ja to rozumiem tak, że wszystkie przedmioty używane na koncie zwykłym są z białego tła zwolnione.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Knowhere Myślę, że jednak dobrze rozumiem. Własnie w podanym przez Ciebie linku, w punkcie "Jakich ofert nie dotyczy obowiązek białego tła miniatur?" jest jako jeden z wyjątków: "Przedmioty z parametrem używane ... wystawiane na koncie zwykłym".

Jak to można, inaczej niż ja, rozumieć?

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@vonNogay Ale tylko w pewnych przypadkach i kategoriach (masz tam wymienioną listę jednego i drugiego).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@vonNogay Masz rację. Na koncie zwykłym możesz wystawić towary używane bez białego tła we wszystkich kategoriach. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej 🙂

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ @mr_oma @la_nika Czy to co twierdzi xyz96 jest zgodne z prawdą? Bo ja mam namacalne dowody na to, że znowu nie ma pojęcia o czym pisze.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Kolejna kompromitacja i kolejna wypowiedź odnosząca się do mojego postu, na co ta osoba ma nałożony zakaz za obrażanie mnie i poniżanie na AG. On po prostu nie rozumie zapisów regulaminu, a to są proste sprawy.

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość.

Jeśli sprzedaje Paxxx na koncie zwykłym (i wystawia ofertę na Allegro.pl), tylko towar nowy musi być przedstawiony na białym tle o wartości rgb.255.255.255. Pozostały stan towaru niezależnie od kategorii może być na dowolnym tle. 

Zachęcam do zapoznania się z artykułem, w którym opisane są standardy dotyczące miniaturek. 

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-i-edycja-oferty/standardy-stosowania-miniatur...

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę 🙂

Pozdrawiam
// Kinga K
Zespół Allegro

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Ciekawe zatem jakim cudem allegro pousuwało mi (zapewne po zgłoszeniu moich ofert przez kogoś, komu nie spodobały się moje wpisy na AG😁) swego czasu m.in. oferty przedmiotów z parametrem "używane" powołując się na art. 2 załącznika nr 2 do regulaminu allegro🤔

PS Widzę, że na kolejne pytanie z kompletnie innej kategorii odpowiada ci ten sam pracownik allegro. Który to już raz?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Miało nie być jakichkolwiek wypowiedzi w moją stronę od tego użytkownika, zgodnie z postem Maćka.  Miało nie być prowokacji.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Knowhere czyli jednak mam rację 🙂 Twoje oferty zostały pewnie usunięte z rozpędu. Możliwe, że pracownicy, którzy weryfikują oferty nie mają aż tak "obcykanego" regulaminu jak osoby siedzące na allegro gadane i nie wnikają w takie "szczegóły" jak status konta 😉

oznacz moderatorów