anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z uzyskaniem faktur od sprzedających!

Client:47062394
#8 Zapaleniec#

Ciągle mam problem z uzyskaniem faktury za zakupione towary. Czy tak trudno jest przesłać fakturę jeśli zaznaczę opcję, że chcę otrzymać fakturę i napiszę dane do faktury. Nie wiem czy trafiam na opieszałych sprzedawców ale póki co w polskim prawie podatkowym jest obowiązek wystawiania przynajmniej faktury uproszczonej by rozliczyć się z VATu. 

oznacz moderatorów
43 ODPOWIEDZI 43

markam43
#13 Ambasador#

@Client:47062394 Jeżeli zaznaczysz opcję faktury przy zakupie i jej nie otrzymasz, otwieraj Dyskusje; https://allegro.pl/dyskusje/nowa wtedy szybko sprzedawcy doślą.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@markam43 postać inna, głos ten sam?🤔

@Client:47062394 a moze dostajesz na email? Tak bardzo często jest wysyłana faktura

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

Proszę, aby TWA nie zadawało mi pytań. Odpowiadam tylko na pytania autorów wątków.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@markam43 😂🤣😂🤣😂🤣

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pinsplash Oczywiście że głos i szybkość reakcji. 😁

oznacz moderatorów

Qwin_sklep
#11 Animator#

Pewnie są różne tego powody, jednak należny pamiętać,że wg ustawy fakturę VAT należy wystawić nie później niż 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru lub wykonano usługę.

Ustawodawca daje sprzedawcy czas na wystawienie faktury i nie musi być to zrobione od razu.

 

oznacz moderatorów

Qwin_sklep
#11 Animator#

@Client:47062394 Pewnie są różne tego powody, jednak należny pamiętać,że wg ustawy fakturę VAT należy wystawić nie później niż 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru lub wykonano usługę.

Ustawodawca daje sprzedawcy czas na wystawienie faktury i nie musi być to zrobione od razu.

oznacz moderatorów

Client:47062394
#8 Zapaleniec#

Zgadzam się, ale po nawiązaniu dyskusji okazało się, że sprzedający przesłał mi fakturę dnia 01.01.2021 na adres e-mail w korespondencji prowadzonej w ramach Allegro, który nie jest adresem email dodanym do mojego konta allegro. Więc de facto nie dostałam faktury.

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:47062394 To skąd miał ten email?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:47062394
#8 Zapaleniec#

Ten mail wyświetla się w powiadomieniu otrzymania wiadomości na skrzynkę allegro na maila jak prowadzi się korespondencję poprzez wiadomości allegro. Tylko w pomocy allegro napisano, że tego maila sprzedający nie może stosować. Bo ja nie mam do niego dostępu.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/kontakt-z-klientem/jak-wyswietlamy-adresy-e-mail-w-koresp...

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:47062394  sprawdź spam. Masz dostęp. To TWÓJ email tylko ukryty przez Allegro aby Sprzedający go nie widział. Tak więc dostałeś fakturę

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:47062394
#8 Zapaleniec#

Jak mam sprawdzić tego maila? Nie wiedzę nigdzie takiej możliwości.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Client:47062394  To jest ten sam mail na który masz zarejestrowane Allegro. I tam sprawdzaj 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Client:47062394
#8 Zapaleniec#

To nawet w spamie nie ma żadnej wiadomości o podobnej treści.  

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@Client:47062394 Napisz do sprzedawcy, niech Ci tę fakturę prześle pocztą. Ty nie musisz jej szukać po nie wiadomo jakich mailach i zakładkach. Do paczki powinien włożyć, miałbyś ją już dawno.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@markam43 Skąd ja znam tę narrację? 😂🤣😂🤣😂🤣

Ula

Ula
oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

Proszę, aby TWA nie zadawało mi pytań. Odpowiadam tylko na pytania autorów wątków.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 nie żeby cierpiał nie wiedząc tego - ale co to jest TWA i kto do niego należy?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów