anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

problem z zwrotem

MAMY ROZWIĄZANIE!
tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

witam zakupiłem przedmiot przez allegro otrzymałem przedmiot ale z racji tego że ja uważam że nie pasuje poinformowałem sprzedawcę tel że chce zwrócić towar po rozmowie tel wywnioskowałem że będzie robił wszystko aby nie zwrócić środków wiec sporządziłem sobie dowód na stan przedmiotu w momencie odesłania w postaci filmu na którym widać przedmiot dokładnie pakowany przedmiot i jak został spakowany itd co się okazuje na drugi dzień wiadomość mms towar uszkodzony nie nadaje się do sprzedania dalej wyceniam na 1zl i tyle zwracam a uszkodzenie zgłoś pan sobie do kuriera dpd 

oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46
xyz96
#21 Demiurg#

@tommy_mm2 Dobrze, że masz dowód na odesłanie towaru bez wad. Otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa w nim domagaj się zwrotu wpłaty. Po 24 godzinach poproś tam o pomoc Allegro. To obniżanie kwoty zwrotu do 1 zł jest wyjątkowo perfidnym działaniem niektórych sprzedawców. Jeżeli spór nie przyniesie rozwiązania problemu, po 14 dniach od zakupu wypełnij wniosek o zwrot środków z Programu Ochrony Kupujących;

https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/warunki-skorzystania-z-programu-o...

Już samo wysłanie wniosku często powoduje, że sprzedawca nagle zwraca środki, choć wcześniej stwarzał problem.

oznacz moderatorów
tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

Witam allegro twierdzi że ja ponoszę odpowiedzialność za paczkę 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@tommy_mm2 Skoro pracownik w Dyskusji nie chce Ci pomóc i godzi się z tym, że po zwrocie towaru masz otrzymać tylko 1 zł, odczekaj 14 dni od zakupu i wypełnij wniosek o zwrot środków z POK, link masz wyżej. Wyślij wniosek bez zgłoszenia sprawy na policję. Załącz posiadane dowody na odesłanie towaru w idealnym stanie. Powołaj się na reakcję sprzedawcy w rozmowie telefonicznej.

oznacz moderatorów
AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Powołaj się na reakcję sprzedawcy w rozmowie telefonicznej. - z tego nic nie będzie, bez zapisu rozmowy - to żaden dowód.

oznacz moderatorów
tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

witam wiec allegro nic nie zwróci z pok ponieważ nie złożyłem reklamacji w dpd nie złożyłem ponieważ nie mam fv za usługe nie mam jej bo zwrot był za darmo a sprzedający milczy allegro najwidoczniej go kryje nie otrzymałem zdjęć przedmiotu a jedynie jego fragmen na policję sprzedający zwrócił 1zł

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

Kupiłeś od firmy jako konsument? 

 

oznacz moderatorów
tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

tak kupiłem to od firmy prywatnie 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@tommy_mm2 Pracownik napisał w dyskusji:

"W przypadku zakupu konsumenckiego oraz prawa do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny kupujący jest zobowiązany do odesłania odpowiednio zabezpieczonego towaru.

Do czasu otrzymania towaru przez sprzedającego to kupujący, zwracający towar, odpowiada za przesyłkę. W opisanej sytuacji, kiedy przesyłka została uszkodzona w transporcie, kupujący tommy_mm2 może reklamować przesyłkę u przewoźnika".

Czy złożyłeś reklamację u przewoźnika?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

nie złożyłem nie mam paragonu poza ty wydaje mi się że to sprzedawca uszkodził albo podkłada inna taka samą rzecz z innej transakcji w protokole szkody są zdjęcia zrobione z bliskiej odległości tak aby nie było widać całego przedmiotu a jedynie fragment przedmiot odesłany kurierem który wskazał sprzedający podmiot od samego początku jak usłyszał że zwrot dał do zrozumienia że zrobi wszystko aby nie zwrócić środków i tak się stało dlatego mam dowód w postaci filmu z pakowania i samego przedmiotu 

oznacz moderatorów
tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

przedmiot odesłałem w opakowaniu którym go otrzymałem i pytanie może reklamować a czy może zrobić też sprzedawca ??? kto jest do tego zobligowany

oznacz moderatorów
tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

i czy sprzedawca jako podmiot wykwalifikowany może zrzucać odpowiedzialność na kupującego i czy nie jest to tak że w momencie kiedy odebrał paczkę i stał się jej właścicielem a ja w tym momencie dokonałem właśnie zwrotu ???

oznacz moderatorów
tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

jeśli ja kupiłem i zapłaciłem za przedmiot staje się właścicielem w momencie wydania przedmiotu czy też kiedy dostarczył mi go kurier 

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

Chyba zatrujesz, kupujący wysyła przez siebie uszkodzony produkt  a sprzedawcę po odbiorze przesyłki staje  się  właścicielem uszkodzonego przez kupującego produktu?😄😄😄

oznacz moderatorów
tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

a kto pisał że uszkodzony ja sporządziłem sobie dowód w postaci filmu jak wygląda przedmiot i ja wyglądało pakowanie go zrobiłem na wypadek tego jak sprzedający będzie kombinował co wywnioskowałem z rozmowy tel że będzie robił wszystko by nie zwrócić środków nie pomyliłem się 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@tommy_mm2 Lubisz pogadać, złóż wniosek jak już ci tu wielokrotnie proponowano.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@tommy_mm2 Tym sposobem każdy sprzedawca mógłby podmieniać przedmioty, robić zdjęcia i oddawać 1 zł. Dobrze, że masz dowody na odesłanie towaru bez uszkodzeń. Złóż wniosek do POK, to szansa na odzyskanie pieniędzy. Żaden kurier najprawdopodobniej nie uzna Ci tej reklamacji.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

Aktualnie większość sprzedawców  rejestruje proces rozpakowania zwrotów, nikt nie będzie płacił za uszkodzenia produktu powstałe w transporcie, proponuje żeby allegro zrobiło specjalnie kursy dla zwrotowcow jak prawidłowo pakować przesyłki.😊

oznacz moderatorów
tommy_mm2
#8 Zapaleniec#

przesyłka odesłana w tym samym opakowaniu co przyszła i zwrot był za darmo wiec nie miałem wpływu na firmę kurierska 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@tommy_mm2 Wg zasad ty składasz reklamację do przewoźnika. Złóż wniosek do POK(minęło 14 dni od zakupu):https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index

oznacz moderatorów