anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produkt uszkodził się podczas montażu czy mogę go reklamować?

Kristof-A4
#7 Wielbiciel#

Witam. Kupiłem nową przednią atrapę do samochodu. Na 1 rzut oka wyglądała ok. Niestety podczas montażu plastik pękł jak zapałka mimo obchodzenia się jak z jajkiem. Mało tego w jednym miejscu element odstaje od zderzaka i jest luźny.Czy mam prawo do zwroty lub gwarancji?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

_Likos_
#20 Guru#

@Kristof-A4  moim zdaniem masz prawo do rekompensaty od osoby która montowała. Jelsi ktoś uszkodził podczas montażu to raczej sprzedający nie uwzględni reklamacji z winy produktu.

oznacz moderatorów

Kristof-A4
#7 Wielbiciel#

Montowałem sam, a pojęcie mam. Pewne elementy sa tak wykonane że to jednorazówki i najlepiej nie dotykać.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli tak było to nie wina sprzedającego, tylko tego co montował. Reklamować możesz zawsze ale...co napiszesz w uzasadnieniu.🤔

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Kristof-A4 Tak, masz prawo do reklamacji. Możesz żądać wymiany, obniżenia ceny, naprawy na koszt sprzedawcy lub zwrotu wszystkich kosztów. Przy reklamacji powołaj się na słabą jakość materiału i złe dopasowanie do samochodu. Reklamuj na podstawie rękojmi. Przy rękojmi stosuje się zasadę, że wada lub jej przyczyna wykryta w pierwszym roku po zakupie istniała w towarze od początku. 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Dobre.... Z tego wynika, że serwisy są zupełnie zbędne....

Niestety, samo "obchodzenie się z towarem jak z jajkiem" - nie rozwiązuje sprawy. Do tego dochodzi jeszcze teoria i praktyka. Dlatego są serwisy, zleca się w nich wymianę elementu, sami go kupują i odpowiadają za jego montaż. Reklamować i zwracać można generalnie wszystko - takie prawo konsumenta. Ale co wyniknie z takich reklamacji i jak się do tego ustosunkuje sprzedający - to już inna sprawa.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

To typowe tłumaczenie "Panie to samo się zrobiło ja nawet nie dotykałem" a taka jest prawda że wykonując pewne czynności trzeba się po prostu na tym znać.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I co w związku z tym?🤣

oznacz moderatorów

Client:100160870
#12 Orędownik#
  • @Client:105322879. ,,Zamówiłem domową instalację"                          ,,najniższa cena jaką znalazłam"        To może być ciekawe😂
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:105322879 raczej złe miejsce na reklamę ☹️

oznacz moderatorów