anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przypisanie nazw do kart płatniczych

majtysiowy
#8 Zapaleniec#

Mam pytanie i ewentualna sugestie do Allegro.
Nie widzę opcji przypisania nazwy do wprowadzonych kart płatniczych.Obecnie mam przypisane do konta 3 kart płatnicze. Tak się złożyło, że wszystkie typu Visa. Nie mogę znaleźć, bo być może nie ma takiej, opcji by nadać im nazwy, przez co wyszukanie odpowiedniej po numerze jest dość skomplikowane. Dobrze by było wprowadzić taka opcje. Co myślicie?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

pinsplash
#21 Demiurg#

@majtysiowy sądząc po wczesniejszych postach tutaj, myślimy że przypisywanie kart na stałe jest ryzykowne...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

zielonyeufor
#7 Wielbiciel#

w jakim sensie? przeciez juz masz przypisana karte i to juz jest, chodzi tylko o to zeby karty mialy swoje etykiety nadane przeze mnie, to akurat nic nie zmienia w bezpieczenstwie tylko wygodzie uzywania

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz taką zakładkę i tam napisz a nóż! Zgłoś swój pomysł!

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@majtysiowy Dziękuję za sugestię, przekażę ją do właściwego zespołu. 

@pinsplash Nie mogę się z Tobą zgodzić, ponieważ jeśli na danym koncie włączone jest dwustopniowe logowanie, przypisanie karty do konta jest bezpieczne. Dzięki temu podczas kolejnych zakupów nie musisz podawać ponownie danych oraz możesz skorzystać z szybkich zakupów i robić zakupy właściwie jednym kliknięciem. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ Logowanie dwustopniowe nie jest w 100% bezpieczne, więc @pinsplash ma rację 😉

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Wiesz, jeśli w grę wchodzi wygoda, to na drugiej szali z reguły jest bezpieczeństwo;)
A o przekrętach z wykorzystaniem duplikatów kart SIM to Ola słyszała? Jak nie słyszała, to niech poczyta z3s albo niebezpiecznika😛

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@DarkStoorM Tego nie twierdzę, ponieważ nie wypowiadam się za cały Internet, ale jeśli chodzi o Allegro, to na pewno jest to najbezpieczniejsza metoda. 

@Knowhere Jako, że nie jestem ekspertem w temacie cyberprzestępstw, a człowiek uczy się przez całe życie, to na pewno chętnie się zapoznam. Nie znalazłam tam jednak żadnego artykułu dotyczącego tej metody w kontekście Allegro. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_  social engineering attack, wyłudzenie danych u operatora, istnieje szansa na przejęcie numeru, chociaż nie znam jeszcze polskich przypadków 😄

Drugim problemem jest utrata urządzenia, a zdarza się to bardzo często. Jeżeli użytkownik ma zapamiętane urządzenie w serwisie i dane logowania, ktoś może w pierwszej kolejności sprawdzić na jakich stronach użytkownik jest zapamiętany. Mając dostęp do urządzenia, ma dostęp do wszystkiego.U mnie w sklepie często ktoś zostawia telefon, więc jest to wysoce prawdopodobne 😛

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Proszę;]

https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/tag/allegro/
https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/tag/sim/

https://niebezpiecznik.pl/tag/allegro/
https://niebezpiecznik.pl/tag/sim/
https://niebezpiecznik.pl/tag/karty-sim/
https://niebezpiecznik.pl/tag/sim-swap-fraud/

Takich oszustw na allegro co prawda nie widziałem, póki co😛
Podejrzewam, że jest to nie tyle nieopłacalne dla złodziei, co zbyt ryzykowne (bo jednak trzeba zamówić i gdzieś jakoś odebrać towar).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere Otóż to, nie znalazłeś takich przykładów, ponieważ nasi specjaliści od bezpieczeństwa dbają o to, aby takim metodom oszustw na Allegro zapobiegać. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Tak, tak, dbają. Ola, zapoznaj się najpierw z artykułami z tagiem "allegro" na ww. stronach i dopiero wtedy pisz, jak to specjaliści dbają (bo wpadek w ostatnich latach allegro miało co niemiara).
Ale rozumiem, że musisz tak pisać - nawet jeśli prywatnie z czymś się nie zgadzasz - bo pracujesz w allegro😏

PS I jak pisałem wyżej - gdy już ktoś zrobi duplikat karty SIM, to o wiele bardziej opłacalne i mniej ryzykowne jest dla takiego wyczyścić konto, niż kartę (na której z reguły ustawiony jest limit), a dodatkowo jeszcze bawić się z odbieraniem (i być może upłynnianiem) zdobytego w ten sposób towaru. Dać zapewne się da, tylko nikt tego nie robi, bo po co?

Podobnie fałszywe przeświadczenie o swoim rzekomym bezpieczeństwie mają użytkownicy Jabcoków, bo "przecież na MacOS-a nie ma wirusów"😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

majtysiowy
#8 Zapaleniec#

Ludzie, czy wy naprawdę nie potraficie odpowiadać na zadane pytania. Nie pytałem o bezpieczeństwo jakie wiąże się Z dodaniem kart na stałe. Zadałem pytanie czy można do danych kart dodać nazwy. Mam dodane trzy karty. Jestem świadomy ryzyka. I chce w łatwy sposób rozpoznawać te karty.Jak chcecie porozmawiac o ryzykach jakie niesie za soba dodawanie kart na stałe, to proszę otwórzcie nowy wątek.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@majtysiowy No więc dostałeś odpowiedź, że nie można i że sugestia zostanie przekazana do właściwego zespołu.
A że przy okazji podyskutowaliśmy sobie na tematy z tym związane, no cóż... Po prostu nikt raczej nie chce za jakiś czas, być może, udzielać Ci porad w temacie pt. "olaboga, ktoś zalogował się na moje konto i zapłacił za zakupy moimi przypisanymi do konta kartami, co mam robić?!"😏 Bo były tu już takie wątki.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

majtysiowy
#8 Zapaleniec#

Jak sam stwierdziłeś były już takie wyjątki. Trzeba było sobie tam podyskutować. Kończę temat

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@majtysiowy Owszem, tam sobie też podyskutowaliśmy.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Zabrzanin27
#3 Debiutant#

Bardzo dobry pomysł, mam podpięte 3 karty i przy większości płatności muszę i tak szukać kary by zobaczyć jaką płace! Super by było gdyby można było je sobie opisywać!

oznacz moderatorów