anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Highlighted

Punkty Payback.

#7 Wielbiciel#

Czy zdarzyło się komuś, że Allegro unikało naliczania punktów payback ? Za drobne transakcje może i tak, ale w przypadku większych kwot piszą dziwne wytłumaczenia, aby ich nie naliczyć !!! 

Highlighted

Odp.: Punkty Payback.

#17 Koryfeusz#

@MICHAL_CHUDY Tzn - co Ci napisali?

_______
BRÓSLI

#7 Wielbiciel#

Poniżej info .... 

Z przykrością informuję, że zgłoszenie reklamacyjne o numerze
(numer usunąłem)  zostało rozpatrzone negatywnie przez naszego partnera. 

Powód odrzucenia reklamacji:  Punkty za zakupy dokonane w sklepie online
allegro.pl, nie mogą zostać naliczone ponieważ zgodnie z informacją
uzyskaną od Partnera, mimo że finalizując zamówienie dokonał Pan
transakcji za pośrednictwem strony payback.pl to Allegro zarejestrowało
tę transakcję jako przypisaną do innego kanału sprzedaży. 

Wynika to z faktu że w ciągu 24h przed zakupem mógł Pan oglądać dany
przedmiot np. w wyszukiwarce internetowej lub bezpośrednio na stronie
allegro.pl/w aplikacji allegro czy też na podstawie otrzymanego
powiadomienia z Allegro/newslettera itp. 

Dodam tylko, że zawsze dokonuję zakupów w taki sam sposób, a ta konkretna transakcja była na dość dużą kwotę dodatkowo był kupon promocyjny x 5 punktów.

Na forach znalazłem kilka takich przypadków i daje mi to do myślenia !!!!

Highlighted

Punkty Payback.

#1 Nowicjusz#

Proponuję połączyć siły, na fejsie znaleźć innych oszukanych, nagłośnić temat i dowalić oszustom.

Highlighted

Moderator
Moderator

@MICHAL_CHUDY Nie widzę na Twoim koncie korespondencji w tej sprawie, więc nie mogę się odnieść do kwestii tłumaczeń, którą poruszasz.

Żeby punkty zostały naliczone, zakupy musisz rozpocząć na stronie Payback - być może właśnie tego zabrakło. Zachęcam Cię do zapoznania się z informacjami dostępnymi na naszej stronie informacyjnej.

Ktoś pomógł Ci w rozwiązaniu problemu?
Kliknij To jest rozwiązanie! i pomóż innym znaleźć najlepszą odpowiedź!

Natalia
Allegro Gadane
Moderator
Highlighted

Punkty Payback.

#1 Nowicjusz#

Dokonałem zakupu za 8000 zł i otrzymałem z PayBack taką samą odpowiedż. Przekazałem ją z prośbą o pomoc do allegro, które ponoć jest za to odpowiedzialne. Niestety jak dotąd brak odpowiedzi.

Ponieważ NIGDY nie odpuszczam oszustom, przekazuje sprawę do sądu.

Highlighted

Punkty Payback.

#7 Wielbiciel#

Mnie już tak wystawili na 5 różnych transakcji chętnie bym się z tym rozprawił ale nie bardzo wiem jak i gdzie???? 

Highlighted

Punkty Payback.

#12 Orędownik#

@MICHAL_CHUDY Z paybacka to najlepiej nie korzystać na stronach, na których nie można podpiąć nr-u karty w jej ustawieniach, bo zawsze znajdzie się jakieś "ale", żeby punktów nie przyznać.

A poza tym sam przelicznik to jest śmiech na sali, bo np. na takim allegro dostaje się 1 pkt za każde wydane 5 zł, czyli przy zakupie za 8 tys. wychodzi 1600 pkt, a 1600 pkt to... zaledwie 16 zł (taki przelicznik obowiązuje w drugą stronę). Reasumując wróciło do Ciebie całe 0,2% wydanej kwoty🤣
Bardziej już się opłaca korzystać z cashbacków na niektórych kredytówkach (np. twisto ma do 1,5% zwrotu na allegro) czy w postaci wtyczek do przeglądarek, bo tam jest przynajmniej 2-3% zwrotu (a czasem nawet więcej, w zależności od strony).

Pamiętaj, że w przypadku zakupów w sklepach online:

https://www.payback.pl/jak-to-dziala

Highlighted

Punkty Payback.

#12 Orędownik#

Że tak jeszcze dodam - moim zdaniem payback to obecnie jeden z najbardziej nieopłacalnych programów lojalnościowych. Nie dość, że przeliczniki punktów w obie strony są jakie są, to jeszcze przedmioty w ich sklepie - na które to te punkty można wymienić - są o wiele wyżej wycenione, niż w innych sklepach.