anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Po wystawieniu oceny "nie polecam", otrzymałam wezwanie do usunięcia komentarza, co zrobić?

Kinga79a
#1 Nowicjusz#

Czy zdarzyło się komuś po wystawieniu komentarza w postaci "nie polecam" dostać od sprzedawcy pismo  wzywające do usunięcia komentarza i straszące sądem?  Że niby naruszam dobra osobiste poprzez nie polecam.  Chodzi o to że poprosiłam o wystawienie faktury z datą dnia zakupu zrobiłam to poprzez wiadomość dla sprzedającego. Na co sprzedający odpowiedział ,że nie ma obowiązku sprawdzania wiadomości i mogłam zadzwonić bo system obsługuje  komputer a nie człowiek. A jest to zapisane w regulaminie sklepu. Odesłałam towar,  koszty wróciły w ostatnim regulaminowym dniu. Wystawiłam komentarz nie polecam a dziś po 3 miesiącach dostałam pismo listem poleconym "Ostateczne przedsądowe wezwanie do zaniechania naruszeń dóbr osobistych i usunięcia skutków już dokonanego naruszenia" co z tym zrobić?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

kostas11
#21 Demiurg#

@Kinga79a ma prawo dochodzić sądownie, a czy to zrobi i czy wygra zdecyduje sąd 🙂 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Pismo od sprzedającego? straszą i często ale nie ma co się zbytnio przejmować.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

No właśnie... taka moda ostatnio, że handlarze z Allegro lecą w kulki i straszą pismami lub telefonami.
Potrafią także wydzwaniać CAŁĄ niedziele a o 21:00 po odebraniu trzeba sie tlumaczyc dlaczego się odstąpiło od umowy.


Definicja handlarza z Wielkiego Słownika Języka Polskiego:
https://wsjp.pl/haslo/podglad/20597/handlarz

Skonsultuj się z prawnikiem. Niech on Ci wyjaśni co nieco i niech on Ci ułoży treść komentarza.

oznacz moderatorów

Kinga79a
#1 Nowicjusz#

Właśnie oprócz łapki w dół niczego innego nie napisałam. Jeśli łapka w dół jest naruszeniem dóbr osobistych to po co te opinie i łapki...

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Kinga79a w formularzu zamówienia zaznaczylas, że chcesz fakturę?

oznacz moderatorów

Kinga79a
#1 Nowicjusz#

Tak. Wszystko było odpowiednio zaznaczone. Chodziło tylko o datę na fakturze.

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

nie daj się zastraszyć handlarzowi

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Kinga79a jesteś jak myślę dorosła i samodzielnie musisz podejmować dezcyzje oraz  liczyć się ze skutkami . Żadanie faktury do zakupu wypełnia się w formularzu dostawy i wówczas sprzedawca widzi konieczność jej wystawienia . Zapomniałaś ... zdarza się jesteśly ludźmi , ale wysłanie wiadomości e-mail nie jest skutecznym sposobem na przekazanie danych do faktury bo sprzedawca taką wiadomość acz zgodnie z regulaminem allegro może odczytać już po wysyłce . Ustawodawca na Ciebie nakłada obowiązek poinformowania sprzedawcy przed zakupem o konieczności wystwienia dokumentu innego niż paragon  . Nie dopełniłaś tego obowiązku skutecznie i stąd sprzedawca może domagać się usunięcia nieslusznie wystawionej oceny . Prawo do domagania się swoich praw gwarantuje nam wszystkim Konstytucja , a czy sprzedawca to zrobi ... na dwoje babka ....,,

oznacz moderatorów

Kinga79a
#1 Nowicjusz#

Wszystko było zaznaczone poprawnie. dane do faktury podane przed zakupem. Chodziło tylko o datę na fakturze.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Kinga79a  dat na fakturze nie można sobie zaznaczać ot tak.

"Zgodnie z przepisami ustawy o VAT (art. 106i ust. 1) fakturę należy wystawić nie później niż do 15. dnia miesiąca następującego po wykonaniu usługi czy dostawie towaru."

żródło: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-data-sprzedazy-a-data-wystawienia-faktury-jako-obowiazek-pit-i-va...

Czyli nawet jeśli sprzedający wystawil FV z datą z dnia następnego bądż kolejnego - w świetle przepisów postąpił prawidłowo.

U nas np zawsze wystawiamy FV momencie przygotowywania zamówienia czyli w dniu wysyłki lub dzień przed. Pozwala to zachować porządek w dokumentach i chronologie wysyłek.

Kiedyś kupująca zakupila produkt ostatniego dnia miesiąca po godzinie 20 . Oczywiście FV była z datą 01 nastepnego miesiąca. Także nie było jej to na rękę lecz pewnych rzeczy sprzedajacy nie jest w stanie "przeskoczyć" . Jak było w Twoim przypadku - nie wiem. My wiadomosci do sprzedajacego czytamy w momencie przygotowywania danego zamówienia i jeśłi byśmy przesyłke dla Ciebie przygotowywali następnego dnia - faktura byłaby z datą następnego dnia. Mimo przeczytanej wiadomopsci czasu nie moglibyśmy cofnać.

Czy spraedający zasłużył na negatyw ? Cóż sama sobie musisz odpowiedzieć.

To czy ten negatyw naruysza jego dobra czy też nie - rzeczywiście może roztrzygnąć tylko sąd.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Kinga79a Po pierwsze to po co odbierasz list polecony od nie wiadomo kogo. Taki list nie ma żadnej mocy prawnej jesli go nie odbierzesz > tylko listy z ZUS, US czy sądu musisz odebrać > bo jak nie odbierzesz w terminie to i tak uznają,że odebrany.

Do mnie co jakiś czas pisze jakaś firma "windykacyjna-krzak", że jestem im winien za coś tam sprzed 5 lat. Na początku odbierałem telefony > próbowałem tłumaczyć, że to jakaś pomyłka > bez rezultatu > jak się uparli to zaczęli wysyłać polecone > nie odebrałem żadnego > telefony też przestałem > raz im powiedziałem telefonicznie, żeby skierowali sprawę do sądu > ale jakoś dziwnie nie mogą > tak samo ten polecony > wzorów takich pism są w internecie setki.

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@Ziolko39 już od bardzo dawna nie ma tej furtki dla kombinatorów, że wystarczy listu nie odebrać i nie ma problemu. Chyba po 2 próbach doręczenia uznaje się taki list za doręczony i nie dotyczy to tylko pism z ZUS US i sądu ale takich wezwań jak tutaj w wątku- też. Jest to "punkt" dla tamtej strony, że wykazała wolę dogadania się poza sądem.

oznacz moderatorów

kasia26a
#7 Wielbiciel#

Witam, mam podobny problem jak pani z wezwaniem do usunięcia komentarza. Czy mogłaby pani napisać jakie podjęła pani działania? Usunęła komentarz czy zostawiła? 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kasia26a tu nie ma identycznych sytuacji, chcesz usuń a jak nie to czekaj na sprawę w sądzie, tylko sąd może rozstrzygnąć czy sprzedawca wygra czy przegra o ile uda się do sądu 🙂

Z drugiej strony winne allegro bo teraz jeden negatyw może zniszczyć sprzedaż każdej małej firmy 😞 jako negatyw nie wiele wpływa ale już do statystyk jakie liczy allegro, można stracić smarta, pozycje na liście itd. więc zaczną się pozwy i straszenie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

kasia, nie bój kasi, jak uważasz że masz rację

oznacz moderatorów