anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"You have been blocked" - brak mozliwości wejścia na stronę www.allegro.pl

Arkadia_OK
#11 Animator#

Witam,

Allegro wprowadza jakąś paranoję.
Jakieś pseudo inteligentne algorytmy blokują dostęp normalnym użytkownikom do systemu.

Od kilku godzin za każdym razem przy wejściu na allegro.pl dostaję komunikat po angielsku:

You have been blocked
Why this blocking? Something about the behaviour of the browser has caught our attention.
There are various possible explanations for this:

  • you are browsing and clicking at a speed much faster than expected of a human being
  • something is preventing Javascript from working on your computer
  • there is a robot on the same network (IP 185...........) as you
If something does not work please let us know.

ID: 4ef29f3f-..........................

Żadne z tych wyjaśnień nie są prawdziwe, a odpowiedzi na zgłoszenie brak...
Czy tylko ja tak mam ...???

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Arkadia_OK, czy ta sytuacja występuje również po wyczyszczeniu przeglądarki (zrobisz to kombinacją klawiszy CTRL+SHIFT+DELETE) oraz jej zmianie?

 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

Używam Firefoxa i mam ustawione czyszczenie wszystkiego po każdorazowym zamknięciu przeglądarki, ale czyściłem wszystko także w trakcie korzystania. Dzisiaj przy pierwszym wejściu na stronę allegro.pl (zaraz po odpaleniu kompa) dostaję blokadę.  Ale strona spolecznosc.allegro.pl nie jest blokowana.

oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

@mr_oma- czyszczenie WSZYSTKIEGO nie pomaga

oznacz moderatorów

Monikagiovanni
#7 Wielbiciel#

U mnie jest dokładnie to samo.... żadne czyszczenie nie działa. Był moment kiedy włączyła się strona normalnie, po czym po chęci wejścia i obejrzenia produktu znów się pojawił te komunikat:

You have been blocked.
Why this blocking? Something about the behaviour of the browser has caught our attention.

There are various possible explanations for this:
  • you are browsing and clicking at a speed much faster than expected of a human being
  • something is preventing Javascript from working on your computer
  • there is a robot on the same network (IP xxxxxxxxx) as you
oznacz moderatorów

Cracket
#7 Wielbiciel#

Wygląda na to że Allegro nadal korzysta z wadliwych skryptów, które głównie denerwują użytkowników, ale  nie dają żadnych pozytywnych efektów.

Od miesięcy miałem podobne komunikaty co moi poprzednicy w tym wątku, ale przesuwając suwak na stronie z capcha można było przynajmniej przez godzinę używać portalu Allegro.

Od 3 tygodni praktycznie nie mogę wejść na stronę bo po kilku sekundach przekierowuje mnie na capcha, a po PRAWIDŁOWYM przesunięciu suwaka jako "podziękowanie" dostaję standardowy komunikat powyżej z informacją że jestem zablokowany.

Nie wiem ile płacicie za te dziwaczne skrypty, ale moim zdaniem to jest podwójne marnowanie kasy, bo boty pewnie bezproblemowo dostają się na strony, a ja po 3 tygodniach usiłowania OTWARCIA strony allegro (a gdzie logowanie i finalizacja zakupów?) zaczynam szukać nowego portalu z zakupami.

Zamiast prosić użytkowników Allegro żeby się tłumaczyli z tego co robią - sugerowałbym pobrać od zespołu technicznego przynajmniej statystyki - ile razy w ciągu tygodnia sesja wchodzącą z polskiego (geo-capcha) adresu IP została PERMANENTNIE zablokowana POMIMO poprawnego wykonania capcha, oraz ile tych polskich adresów IP nie ma dostępu do allegro. 

 

You have been blocked.
Why this blocking? Something about the behaviour of the browser has caught our attention.

There are various possible explanations for this:
  • you are browsing and clicking at a speed much faster than expected of a human being
  • something is preventing Javascript from working on your computer
  • there is a robot on the same network (IP 87.xxx.xxx.xxx) as you
If something does not work please let us know.

ID: df789e6f-853a-01cd-a2b0-f29e5dadf4f1

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Cracket Cześć, czy korzystasz z jakiejś formy automatycznego ruchu (odświeżanie, skrypty, boty)? Czy problem pojawia się również w innych przeglądarkach? Prześlij mi proszę zrzuty ekranu z widocznym adresem IP oraz informację, kiedy dokładnie blokada się pojawiła (data, godzina) i co wtedy robiłeś na stronie. 

Zrzuty prześlij mi na spolecznosc@allegro.pl (będę bardzo wdzięczna za dołączenie linku do tego wątku w wiadomości). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Arkadia_OK To się zdarza również przy innych stronach. To jest wina dodatkowych zabezpieczeń (przed adresem strony wyświetlane na zielono) Mam czasem to samo przy stronach z zabezpieczeniem Cloudflare. Inc (US). Wyczyść przeglądarkę powinno zniknąć.

Czasami jeszcze każe weryfikować czy "jesteś człowiekiem"

oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

Nie. To jest strona allegro. Z innych stron korzystam bezproblemowo.

oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

blokada_allegro.png

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Arkadia_OK a przypadkiem nie używasz jakiegoś programu do maskowania IP?

oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

Nie używam niczego takiego. Wydaje mi się, że nie jest to kwestia samego IP...

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Arkadia_OK Nasz zespół techniczny przeanalizuje tę sprawę, ale potrzebny będzie numer IP, który ukryłeś na zrzucie. Proszę o jego przesłanie na adres spolecznosc@allegro.pl.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

@nat_not - mail wysłany. Czekam na kontakt.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Arkadia_OK Przekazałam informacje do zespołu technicznego i sprawa jest badana. Wstępnie zasugerowano, że przyczyną problemu mogą być wtyczki, z których korzystasz. Spróbuj je  odinstalować. Być może rozwiąże to problem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

@nat_notwtyczki związane z bezpieczeństwem (McAfee, Malwarebytes) używam od dawna (jedna od kilku lat, druga od ponad roku).
Problemy z blokowaniem zaczęły się kilka dni temu...
Dodatkowo, taka jak napisałem w mail-u, w zupełnie innej lokalizacji, z tą samą przeglądarką (z tymi samymi pluginami) strona allegro.pl nie jest blokowana.

oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

Witam ponownie,
Od wczoraj (albo nawet od poniedziałku wieczorem) wszystko zaczęło działać normalnie (ja nic na kompie nie zmieniałem, nie odinstalowywałem...).
Wygląda na to, że Allegro coś w swoich algorytmach lub konfiguracji poprawiło, ale oczywiście nikt nie poinformował o tym...
To się nazywa "user experience".....

Mimo wszystko dziękuję i pozdrawiam.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Arkadia_OK Niestety nie otrzymałam żadnej informacji w tej sprawie, którą mogłabym Ci przekazać. Cieszę się jednak, że problem ustąpił.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

ZakupyMaawSport
#9 Pomysłodawca#

Niestety obeecne strony www to niechlujastwo, strona ktora powinna pobierac kilka MB pobiera ich kilka razy wiecej, sa to uslugi reklamowe, statystyczne stron trzecich o ktorej mozna poczytaj w polityce prywatnosci np Allegro. Niestety rzadzi zasada korzysci a nie dobro komputerów i uzytkownikow.  strony sie sypia jezeli uzywamy wtyczek, programow do blokowania niechcianych skryptów, mialem ten sam problem na Allegro byla to wina blokowanych java skryptów na PiHole.

 

Nawet strona gov rzadowa jest zalezna od skryptów googla, czyli zagranicznej firmy, wiec albo korzysc albo brak swiadomosci wystepuje w tworcach tego typu witryn 🙂

oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

Witam ponownie,

Od dwóch dni ponownie ten sam problem !!!!
Świeżo odpalony komputer, wszystko wyczyszczone (Ctrl-Shift-Del - cała historia) pierwsze wejście na stronę Allegro (link z ofertą z obserwowanych wyszukań z otrzymanego od Allegro maila) i ZONK !  

You have been blocked....

Co ciekawe, jak się w drugiej zakładce zaloguję i odświeżę pierwszą zakładkę to zaczyna działać.

Czy naprawdę Allegro nie może poradzić sobie z takimi problemami ?
Może potrzebujecie zewnętrznych konsultacji informatycznych ?

oznacz moderatorów