anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja kupna niesprawnej części poza allegro - z czatem na allegro.

didiman
#7 Wielbiciel#

Na allegro znalazłem ogłoszenie sprzedawcy [edycja], były to siłowniki klapy VW Tiguan.  pisaliśmy na czacie allegro, ustaliliśmy cenę za przesyłkę. Sprzedający wysłał mi dwa siłowniki za 630 zł za pobraniem. Siłowniki były opisane jako sprawne, kiedy dotarły zostały sprawdzone na moim samochodzie w ASO. Okazały się uszkodzone co potwierdził wydruk z komputera. Po czym skontaktowałem się z nieuczciwym sprzedawcą w sprawie reklamacji, odesłałem siłowniki i czekałem na uznanie reklamacji 18 dni. Dziś usłyszałem, że nie odda pieniędzy ponieważ nie sprawdził i mogłem je sobie podmienić. Wcześniej zaznaczył, że siłowniki klapy mają jego plomby, które nie zostały naruszone. Jak mogę odzyskać środki i wyciągnąć prawne konsekwencji wobec nieuczciwego sprzedawcy?  Dane sprzedawcy: [edycja]Link do jego ogłoszeń: https://allegro.pl/oferta/fotele-kanapa-boczki-skora-audi-a4-b8-combi-komple-8430330153 

 

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

pinsplash
#21 Demiurg#

@didiman Niestety tylko policja i sąd. Zakup poza allegro - allegro nie pomoże.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@didiman Nie dokonałeś zakupu na Allegro, więc niestety nie możemy pomóc w tej sytuacji. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

didiman
#7 Wielbiciel#

Jak to się ma do sprzedawcy, który dokonał sprzedaży poza allegro z widocznym czacie na allegro?

Są przecież sankcje z tego tytułu.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@didiman było kupić na allegro miał byś wsparcie, a teraz szukasz dziury w całym, nie ma za to żadnych sankcji 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

didiman
#7 Wielbiciel#

Chłopie, czytam i nie wierzę. 

Gdzieś się pogubiłeś w czytaniu, lub też nie potrafisz czegoś zrozumieć.

Żadnej dziury nie szukam tylko chce by inni nie zostali oszukani.

Jak widzę w opinii tego handlarzyny, kolejny się naciął.

Nie komentuj jeśli nie masz nic bardziej twórczego do napisania.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@didiman ew. sankcje dotyczą sprzedawcy , a Tobie nic do tego ....

oznacz moderatorów

didiman
#7 Wielbiciel#

... i dokładnie o to chodzi. Kasa swoją drogą, to są grosze. Chodzi o to, by nikogo więcej nie oszukał.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@didiman kupiłeś na allegro czy po za ? sprzedawca może odrzucić reklamację a Ty nie musisz się z tym zgodzić i możesz się udać do rzecznika konsumenta 🙂 skasuj dane bo nie masz wyroku sądu żeby publicznie nazywać kogoś oszustem 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

didiman
#7 Wielbiciel#

Nie kliknąłem "kup teraz" jednak na czacie potwierdziłem zakup. 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@didiman to nie ma nic do rzeczy, zakup poza allegro i Ci nie pomogą, udaj się do rzecznika konsumenta udziela porad za darmo 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@didiman Na czacie mogliście pisać do siebie dowolne rzeczy. Jak nie ma zakupu na Allegro, to Allegro nie będzie interweniować. Trzeba myśleć przed zakupem, a nie po.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

dokładnie, zresztą od takich szemranych sprzedawców w życiu nic bym nie kupił. Nie dostajesz dowodu zakupu, koszt wysylki dla niewielkiej części 100zł, a kasa leci jak zboże. no cóż, zawsze tacy to kręcili niezłe wałki. Siedzę w tej branży więc trochę wiem o co w tym chodzi. Tego typu transakcje to tylko osobiście, albo poprzez sprawdzone kanały (np. allegro)

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

za dwa siłowniki klapy 630zł ? jak dla mnie to jakaś cena kosmos, i to jeszcze używka.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

didiman
#7 Wielbiciel#

To siłowniki elektryczne więc cena adekwatna.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

dla mnie wszystkie te jego oferty są szemrane, a do tego koszty wysyłki jakie podaje są jakieś abstrakcyjne. Za wysyłkę kierownicy chce 100-120zł, to chyba osobiście to dowozi do klienta własnym transportem. do tego kombinuje z parametrami, wpisuje innych producentów w nagłówku, potem co innego w treści. Widać, że to cwaniaczek. Niestety handel używanymi częściami samochodowymi nigdy nie był zbyt transparetny. ciekaw jestem czy wystawia jakiś dokument sprzedaży ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mikeza do tego kombinuje z parametrami, wpisuje innych producentów w nagłówku, potem co innego w treści Te różnice to wina produktyzacji Allegro, a nie sprzedawcy. Allegro narzuca swój produkt wyświetlany na górze > czasami ma on niewiele wspólnego z przedmiotem aukcji. Ja też tak miałem. Wg Allegro "filtr fotograficzny = torba na aparat" A ceny wysyłki ustala sprzedawca > możesz się nie zgodzić.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

o produktyzacji nie będę się wypowiadał, bo każdy wie jak to działa. Ale z używkami motoryzacyjnymi i tak jest problem, bo sprzedający zazwyczaj nie zna nr częsci, albo one ich nie posiadają - dajmy na to fotele, blachy itd. kombinuje wtedy z opisami, część zapewne robi po to, żeby spełnić kryteria powiązań, ale wiem, że świadome przekłamania to jest powszechna praktyka w tym dziale. Kto niby ma to zweryfikować, pracownik allegro 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

cFiat
#12 Orędownik#

Wystarczyło zwrócić bez podania przyczyny lub z podanie przyczyny a nie reklamacje składać. 
Rzecznik Praw Konsumenta załatwi sprawę jednym pismem.
I czy kupiłeś z czy bez allegro nie gra roli jedynie nie zapłacisz gigantycznej prowizji czyli kupisz taniej ale sam będziesz musiał dochodzić swoich praw.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@cFiat Nie bardzo wiem o czym piszesz ? Jaki zwrot ? Do kogo ? Zakup poza Allegro. Tylko RPK, ew policja i sąd.

oznacz moderatorów