anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja z rękojmi, odesłanie towaru, faktura na wysyłkę na dane sprzedawcy

reboot23
#11 Animator#

Dzień dobry.

Chodzi o towar za kilkanaście złotych. Nagrałem film, gdzie widać, że sprzęt nie działa prawidłowo, wysłałem to do sprzedawcy z pytaniem co robić. Sądziłem, że napisze, że mam podać nr konta lub wyśle mi nowy towar, a on chce wysyłki. Nie ma problemu, wysyłka będzie kosztowała więcej niż towar, a jak będę chciał wymiany towaru z rękojmi, będzie musiał wysłać mi ponownie towar.

Dochodzimy do sedna sprawy - sprzedawca podał mi swoje dane do otrzymania faktury od przewoźnika (XD), więc mu tłumaczę, że korzystając z usług pośredników jak Furgonetka lub Sendit nie ma się faktur za każdą przesyłkę na dowolne dane, lecz na kwotę doładowania salda na moje dane.

Mogę wysłać na firmę, otrzymać fakturę od Furgonetki i potem wystawić fakturę na identyczną kwotę na jego dane.

Co w sytuacji jak odrzuci reklamację? Czy wtedy się sfrajeruję, bo zostanę z opłaconą usługą, na którą on ma fakturę?

Jak to rozwiązać? Czy takie postępowanie sprzedawcy jest w porządku tzn. wymuszanie na kupującym opłacenia usługi przesyłki na jego dane?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kostas11
#21 Demiurg#

@reboot23 jak chce koszty ( co jest śmieszne bo przy zwrocie księgowa i tak to rozlicza ) to niech podeśle swojego opłaconego kuriera 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@reboot23 zgłosiłeś mu reklamację, jeśli nie wyślesz mu towaru na reklamację w 14 dni od zgłoszenia to odrzuci reklamację i papatki, a przypomnę są święta i kurierzy z pocztą robią bokami a opóźnienia po zbóju. Paczka nie dojdzie na 15 dzień od zgłoszenia reklamacja zrobi papa może gość na to liczy i przedłuża gadkę z tobą by cię terminowo załatwić?

oznacz moderatorów

reboot23
#11 Animator#

@az1rael Na razie nie zgłosiłem oficjalnie reklamacji, tylko napisałem "co robić?", a zakładam, że formalnie wysłanie paczki z formularzem reklamacji w środku będzie właściwa.

@kostas11 też tak pomyślałem, że równie dobrze mógłby swojego kuriera podesłać.

Pytanie czy jeśli dostanę fakturę od DPD na moje dane, a potem mu wystawię fakturę na jego dane, to takie coś przejdzie? W mojej opinii jemu różnicy nie zrobi.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@reboot23 nie robi  ,ale powinna to być refaktura

oznacz moderatorów

reboot23
#11 Animator#

@mdrogeria tylko że w Furgonetce mam już ileś PLN doładowane, za co już dostałem fakturę i to nie na kwotę kosztu tej przesyłki DPD (20,42), tylko przykładowo na 50 zł, to jak mam mu refakturować tę jedną wysyłkę?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@reboot23 do faktury od Furgonetki masz specyfikację , dla spokojności w refakturze wpisz numer przesyłki .

oznacz moderatorów

reboot23
#11 Animator#

@mdrogeria Fakturę na kwotę 50 zł mam z lutego 2021, wtedy doładowałem tam konto.

Pozycja na fakturze - "Doładowanie konta w serwisie furgonetka.pl na poczet zlecenia zamówienia usług kurierskich."

Jak niby mam refakturowac? 🙂

@kostas11 zakup konsumencki, po prostu mam konto firmowe na furgonetce; nie planuje zakładać konta na nowe dane, albo w ogóle na dane sprzedawcy. Gość oczekuje ode mnie, że chcąc wysłać paczkę zeby dostać fakturę na jego dane miałbym zakładać konto i zapoznawać się z regulaminami różnych pośredników.

@az1rael nic jeszcze nie napisałem jakie mam oczekiwania. 

 

"Potrzebujemy dowodu, że ta konkretna paczka tyle kosztowała, np w postaci faktury od przewoźnika" - cytat od sprzedawcy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@reboot23 ja bym nie kombinował jak to zwykłe zakupy konsumencki, wysłał bym na reklamację jak chce napisał w piśmie reklamacyjnym jaki był koszt wysyłki i olał temat bo namieszasz i na dodatek będziesz miał bałagan w papierach, a jak chce to niech podeśle kuriera !

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@reboot23 kiedyś też reklamowałem szajsowaty sworzeń wahacza , ale nadałem na Poczcie foto potwierdzenia wyłałem sprzedawcy i poszło bez problemu , paczki pocztowe i listy są na stawce zw.  ,a nie masz obowiązku wysyłania kurierem .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@reboot23 to masz firmę ? a zakup był na firmę, zakup konsumencki ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Czy w korespondencji przez allegro napisales sprzedajacemu jakiego roszczenia reklamacyjnego oczekujesz? Wymiana / naprawa / zwrot kasy?

oznacz moderatorów