anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rezygnacja ze smarta

Slawciu4
#7 Wielbiciel#

Witam.

Wykupiłem sobie allegro smart, ale okazało się, że i tak muszę ponieść koszt transportu do paczkomatu. Towar za ponad 50 zł. Więc zrezygnowałem ze smarta. Czy dostanę zwrot kosztów?

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli od zakupu Smart nie minęło 14 dni, możesz z niego zrezygnować przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?subjectId=ef513a07-42d5-49cc-aec6-0af7e6cef91c&kategoria=1bba437d-a...

Jeżeli w ciągu 14 dni od rezygnacji nie otrzymasz zwrotu wpłaty, przez ten sam formularz złóż reklamację i napisz w niej, że brak zwrotu wpłaty w tym terminie jest niezgodny z prawem.

oznacz moderatorów

Slawciu4
#7 Wielbiciel#

Nie pamiętam ile upłynęło, w każdym razie udało mi się zrezygnować. Pewnie nie było więcej niż 14 dni. Ale skoro allegro ma na zwrot 14 dni, to spokojnie. Jeszcze nie upłynęło.

Dzięki bardzo.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Slawciu4 Smart nie oznacza, że jako kupujący z automatu masz dostawy gratis od 40 zł wzwyż. Sprzedawca też musi spełnić pewne warunki, żeby jego oferty miały oznaczenie smart. Poza tym przed zakupem wystarczyło sprawdzić sposoby dostawy w ofercie i od razu wiedziałbyś czy jest w niej smart, czy go nie ma.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Slawciu4
#7 Wielbiciel#

Teraz wiem. Nie robię aż tak dużo zakupów, żeby mieć tego smarta. Co z tego, że go opłaciłem, jak i tak może się okazać, że kupując i tak mogę z niego nie skorzystać przez rok. Dlatego rezygnacja.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Slawciu4 I słusznie. Ja też nie kupuję "darmowych" dostaw, bo potem albo cena towaru będzie za niska, albo sprzedawca nie będzie miał Smarta, albo cenniki będzie miał ustawione niewłaściwie i w sumie oprócz kosztów wysyłki zapłacę dodatkowo za Smart, albo mając Smart skorzystam z niego tylko raz i zamiast 8.99 zł za tę jedną wysyłkę zapłacę za nią 39 zł 🙂 Wielu kupujących się na to nacina, dlatego Allegro tak zachęca do Smart 🙂

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Niektórzy jednak się nie ograniczają jakoś specjalnie.

"Aktywni klienci w czasie pandemii oszczędzali dzięki darmowym dostawom z Allegro Smart przeciętnie od 80 do 120 złotych, ale rekordzista, który  zamówił ponad 1000 paczek,  zaoszczędził 6,2 tys. PLN na dostawach."
https://magazyn.allegro.pl/96842-allegro-przedluza-program-darmowych-dostaw-smart-dzieki-ktoremu-pol...

🤣

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Knowhere allegrowa propaganda 🙂  Zobacz na te wątki tylko z dnia dzisiejszego, z cyklu "mam Smart a i tak płacę za wysyłkę".  1000 paczek, dobrze, że nie milion 😄

Zwróć też uwagę, że w czasie pandemii przez chyba 3 miesiące darmowe dostawy były faktycznie darmowe, teraz znowu trzeba je kupić.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 No właśnie zwróć uwagę na datę tego artykułu - jest dokładnie po dwóch miesiącach darmowego smarta w wersji "pandemiczna promocja"😏
Zacząłem się zastanawiać, jak można zamówić 1000 paczek w 2 miesiące (czyli jakieś 17 dziennie, po co najmniej 40 zł każda, co daje zakupy na jakieś 40 tys. zł)🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

White_Dove_
#12 Orędownik#

I kolejna "szczepa"  nie do końca się zgodzę. Darmowa dostawa a Smart to są zupełnie inne zakupy. Wbrew pozorom na Samart zarobiłem ponad 100zł w ramach promocji, a to tylko 3-miesiące.

Darmowe zakupy są u pewnych sprzedawców i od określonej kwoty, a Smart to zupełnie inna bajka.

Pomimo że mieszkam na wsi , okazało się że jadąc do pracy i wracając przejeżdżam obok paczkomatu, i punktu odbioru( poczta polska, orlen) dlaczego mam z tego nie korzystać?

oznacz moderatorów