anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłam poza Allegro, a sprzedający nie oddał pieniędzy za zwrócone zamówienie, co mogę zrobić?

franelka2
#1 Nowicjusz#

Chcialabym sie dowiedziec jak moge wplynac na Sprzedajacego zeby oddal mi pieniądze za zwrot?

Niestety, nie kupilam przez allegro ale przez jego stronę...ale wiem ze tutaj tez sprzedaje...

Oddalam zakupiony towar.Uznali zwrot ale pieniedzy od grudnia nie ma! Mysle ze tutaj tez jest wielu niezadowolonych 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@franelka2 Przy zakupie poza Allegro, Allegro Ci nie pomoże. Ja się postaram - zgłoś sprawę do najbliższego rzecznika konsumentów, pomagają bezpłatnie. Listę rzeczników znajdziesz na stronie UOKiK.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Jak kupiłaś poza Allegro to możesz ścigać sprzedawcę tylko prywatnie.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@franelka2 
Jeżeli Sprzedawca uznał zwrot to może najlepszym rozwiązaniem byłoby zapytanie go kiedy oddał / zamierza oddać środki za zakup i "przypomnieć" mu, że miał na to aż 14 dni od złożenia przez Ciebie oświadczenia o odstąpieniu od Umowy (a po tym okresie rosną odsetki za zwłokę).
A może nie złożyłaś oświadczenia o odstąpieniu od Umowy (takiego o którym mowa w Art. 27 Ustawy o Prawach Konsumenta) ? i Sprzedawca czeka na ruch z Twojej strony - bo samo odesłanie (zwrócenie) rzeczy takim odstąpieniem nie jest.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów