anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Skutki prowizji Allegro

konto zamknięte
Nie dotyczy

Witam. Od pewnego czasu obserwuję jaki wpływ na ceny mają podwyższone prowizje i nowa prowizja od kosztów wysyłki. Efekt jest jednoznaczny - ceny rosną, a za wszystko mają płacić kupujący.

Większość sprzedających ma swoje strony internetowe na które po podwyżkach zaglądam i tak:

- dzisiaj zakupiłem basen z akcesoriami, w stosunku do ceny na Allegro zapłciłem niej o 45 zł, a Allegro nie zarobiło nic;

- wczoraj dokonałem zakupu akcesorii meblowych, w stosunku do ceny na Allegro zaoszczędziłem 215 zł , Allegro nie zarobiło nic;

- kilka dni temu kupowałem płyny eksploatacyjne do samochodu, w stosunku do Allegro zapłaciłem mniej o 37, 50 zł, Allegro nie zarobiło nic.

Tylko przez ostatnie kilka dni zaoszczędziłem 297,50 zł kupując w sklepie internetowym od sprzedawców którzy mają te same towary na Allegro. Dla mnie to dużo.

Jaki ma to wszystko sens ? Kto to wymyśla ? W mojej ocenie sprzedaż, ani kupno na Allegro nie ma już sensu. Kiedyś było to miejsce gdzie można było kupić najtaniej, ceny były nawet niższe od cen producentów. Dzisiaj to najdroższe miejsce. Nie rozumiem tej polityki Allegro.

oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44

Knowhere
#21 Demiurg#

@glenmoranghie No tak, zapomniałem że gdy zatrudniasz się w jakiejś firmie, to całe wyposażenie biura/magazynu (czy gdzie tam akurat pracujesz) masz wnieść do firmy razem ze swoją wspaniałą osobą🤣 Widziałeś kiedyś na własne oczy jakieś ogłoszenie oferujące pracę kuriera? Zauważyłeś w którymś wymóg posiadania własnego auta?😏
Już samo to, że allegro jeszcze w trakcie trwania 3. miesiąca darmowego smarta przyłożyło prowizją od kosztów dostawy świadczy o tym, że najprawdopodobniej słupki w różnych arkuszach excela nie do końca im się posklejały (a ojciec [lub matka] pomysłu "znieśmy roczny limit przesyłek w smarcie, będzie fajnie, zobaczycie", być może już w allegro nie pracuje).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#13 Ambasador#

@pulkownik66  "takie pierdy piszesz" 

Chyba jesteś pracownikiem inpostu skoro u ciebie też występują problemy z kulturą osobistą.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@glenmoranghie Piszę do ciebie powoli- żebyś mógł pomału przeczytać i zrozumieć. Takie pierdy - pierd oły - głupoty, wypisuje się wtedy, kiedy nie ma się zielonego pojęcia o stanie faktycznym.Jeżeli wydaje ci się, że mam problem z kulturą osobistą, to przeczytaj jeszcze raz, co napisałeś na temat inpost i pomyśl- z czym masz TY problem./ podpowiedź- masz to osadzone na szyi, to takie- podobne do piłki/

Ps: Zaspokoję twoją ciekawość- nie jestem pracownikiem tej firmy, tylko klientem jak zdecydowana większość tutaj.

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#13 Ambasador#

@pulkownik66 cała twoja wypowiedź to jedno wielkie argumentum ad personam, co dobitnie potwierdza że masz drastyczne braki w kulturze osobistej. 
I przyjmij do wiadomości że gdy kogoś usiłujesz obrazić, to przede wszystkim wystawiasz "laurkę" sobie, a nie osobie atakowanej.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@glenmoranghie @pulkownik66 Proszę obu Panów o zachowanie kultury wypowiedzi i zaprzestanie personalnych komentarzy w stosunku do siebie wzajemnie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@glenmoranghie Tak tak- miszczu.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@glenmoranghie Tak według ciebie wyglądają gruchoty Inpostphoto.jpg

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ 15 lat a może cm ,nie potwierdza obecność rozumu.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@glenmoranghie, kelce! pozdruf szafę! 😄

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#13 Ambasador#

@konto zamknięte  "kelce! pozdruf szafę!" 

Nic nie rozumiem.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@glenmoranghie, Kielce (TKI), pozdrów Szafę (youtuber z kanału testhub.pl) 😛

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Jeżeli chcecie liczyć wynik na kontrakcie ALL-InPost to wezcie pod uwage, ze SMART to 20-30% (przynajmniej w mojej ofercie) dostaw w ramach tej pary. Tak więc nawet jak za SMART ALL nic nie placi to dostaje tylko taki upust od ceny bazowej.

Mysle ze to nie jest niemożliwe. 

Przepraszam za brak polskich liter, ale cos na tej stronie mi nie dziala

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Na przykładzie paczkomatu.

All płaci Inpostowi 6zł

Prowizja od sprzedawcy 4zł (średnio więcej)

Opłata za przesyłkę przez kupującego 2zł (49zł za 25 przesyłek)

Statystycznie jest dochód.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@akcesoria-net-pl Statystycznie to wiesz co, kto i podobno ile ma😉

Allegro to obecnie własność funduszy inwestycyjnych - to one mają zarabiać, a nie "satelity" z którymi allegro współpracuje, bo inaczej akcjonariusze ich zeżrą i wyplują.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@Knowhere to 'wyliczenie' na dowód jak All strasznie dokłada do smarta.

Wszyscy na tym zarabiają, satelity też. 

Tak, właśnie wróciłem ze spaceru na 3 nogach.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@akcesoria-net-pl Tak czy owak opcje są tylko dwie: albo allegro lekko zapalił się grunt pod nogami i stąd te podwyżki i domiary (prowizja od kosztów dostawy) co chwilę, albo po prostu stali się już tak pazerni na kasę, że "po nas choćby potop".
Ja osobiście skłaniam się ku tej pierwszej opcji. Dlaczego? To może opiszę później (może nawet w innym wątku, w którym swego czasu było coś o tym), bo w tej chwili trochę nie chce mi się zabierać za opisywanie sytuacji sprzed niemalże dwóch miesięcy, kiedy to allegro po raz drugi przez ponad 15 lat posiadania tu konta, wysłało mi list (pomijając ten pierwszy z kodem służącym do pozbycia się "kopertki").

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ASORIS
#9 Pomysłodawca#

Jest właśnie taki ból, że na All nie możesz jakkolwiek wspomnieć o swoim sklepie internetowym, gdzie są większe obroty 😕 Potem jest tak, ze jest nierozpoznawalność firmy, a ta ma konto na All tylko jako sposób dotarcia do szerszego grona kupujących. Tylko czy jest to gra warta świeczki jak ma się własny sklep internetowy mieć jeszcze konto na All?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ASORIS Trzeba było pomyśleć wcześniej i założyć konto z loginem, który w nazwie ma domenę sklepu, coś w stylu www_example_com😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#13 Ambasador#

@konto zamknięte mylisz mnie z kimś. Ja nie mam nic wspólnego z Kielcami.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@glenmoranghie, ale te autka od inpostu, rejestracje kieleckie 😄

oznacz moderatorów