anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż przedmiotu regenerowanego a zwrot starego lub wysłanie do regeneracji

lucasbrzozowski
#1 Nowicjusz#

Witam,

Czy oferty jak z rzutu poniżej są traktowane jako przedmiot który sprzedający musi wysłać bez żadnych kaucji/zwrotów starych części?

Zastanawia mnie to, bo często kupuję podobne przedmioty i telefonicznie dowiaduję się, że muszę dodatkowo wysłać kaucję, zwrócić starą cześć bądź wysłać swoją do regeneracji,

prośba o opinie,

Pozdrawiam

magiel.jpg

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

@lucasbrzozowski Zdjęcie jest ukryte, widzisz je tylko Ty. Jeśli w aukcji nic nie napisano o zwrocie starej części, a dowiadujesz się o tym tylko telefonicznie, to sprzedawca nie ma prawa zwrotu wymagać. Zasadniczo, na przykład przy sprzedaży akumulatorów, sprzedawca ma obowiązek odebrać stary. W przypadku innych ofert, jeśli wszystko w aukcji zostało jednoznacznie określone, sprzedawca może wymagać zwrotu starej części. Wtedy tego rodzaju oferta jest usługą regeneracji, która powinna być wystawiona w kategoriach usługowych.

oznacz moderatorów

lucasbrzozowski
#1 Nowicjusz#

Okroiłem screena być może teraz nie będzie blokowany, jak poniżej:

W opisie jest:

PRZEKŁADNIA KIEROWNICZA/MAGLOWNICA PO PROFESJONALNEJ REGENERACJI

Regenerację maglownicy przeprowadzamy za pomocą najnowocześniejszych maszyn dostępnych na rynku oraz używamy wysokiej jakości komponentów. Zapewnia to długotrwałe i bezawaryjne działanie przekładni kierowniczej.


magiel.jpg

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zdjęcie nadal niewidoczne, nie masz na to wpływu. Tutaj moderacja zatwierdza zdjęcia przed opublikowaniem, a Twoje jeszcze nie zostało zatwierdzone. Szkoda, że od początku istnienia tego forum, zadający tu pytania nie są o tym uprzedzani systemowo.

Jeżeli w opisie aukcji nie było wzmianki o konieczności zwrotu starej części, nie musisz jej zwracać. Masz prawo po zapłacie domagać się wysyłki oferowanego przedmiotu regenerowanego, bez żadnych dodatkowych warunków.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#16 Inspirator#

a podana cena jest już z wliczoną kaucją? I sprzedawca zwraca Ci jakoś cześć tej ceny jak odeślesz swoja starą?

Może podaj numer oferty

oznacz moderatorów

lucasbrzozowski
#1 Nowicjusz#

NP. Nr. oferty:
10418684189

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@lucasbrzozowski W tej ofercie kupujesz regenerowaną część i nie masz obowiązku niczego zwracać, nic dopłacać. Dodatkowo oferta jest niezgodna z regulaminem i narusza prawa konsumentów, ponieważ sprzedawca nie daje czasu na odstąpienie od umowy i nie podaje adresu do zwrotów. Możesz ją zgłosić do Allegro, sprzedawca otrzyma upomnienie lub aukcja zostanie usunięta.

Dodatkowo sprzedawca podaje w parametrach stan "nowy" a przedmiot nie jest nowy, czym dodatkowo wprowadza w błąd i dodatkowo łamie zasady Allegro.

oznacz moderatorów

mr_oma
Moderator
Moderator

@lucasbrzozowski@xyz96 wysłaliśmy sprzedającemu upomnienie w związku ze wskazaną ofertą. 

   Maja
   Moderator


   _____________
   Jeśli zdanie kogoś innego trafia w Twój punkt widzenia,
   nie czekaj i przyznaj tej osobie W punkt!
oznacz moderatorów

_Likos_
#16 Inspirator#

@mr_oma  @lucasbrzozowski @xyz96 

Jak dla mnie to tutaj chodzi o sprzedaż usługi nie produktu

W aukcji jest cąły opis procesu usługi a nie opis produktu. ponadto jest tam wymieniony milion marek samochodów i niemożliwe jest aby ta częśc pasowała do wszystkich

Być może też stąd sprzedający prosi o wyslanie maglownicy. Aby po prostu aby wykonać usługe i ją odesłać.

oznacz moderatorów