anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż towaru, który do niczego się nie nadaje

irmisiek
#2 Obserwator#

Kupiłam kawiarkę elektryczną, która nie miała ... kabla. Sprzedawca twierdzi, że towar był zgodny z opisem, ale po co  komu kawiarka elektryczna, z plastikową podstawą, bez kabla, na gaz też nie postawi się. Negatywnej oceny wystawić nie można, bo ... straszy mnie sprzedawca, a sklep nabiera innych. SUPER.

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

xyz96
#21 Demiurg#

Ocenę negatywną wystawić można. Jeśli będzie ona zgodna z rzeczywistym przebiegiem transakcji, sprzedawca może sobie straszyć 🙂 A towar trzeba reklamować, czyli odesłać na koszt sprzedawcy i domagać się naprawy, wymiany - także na koszt sprzedawcy, lub zwrotu wszystkich kosztów, jeśli naprawa i wymiana nie wchodzą w grę.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@irmisiek podaj link do aukcji. Zobaczymy czy faktycznie produkt był zgodny z opisem. Jeśli sprzedawca tak twierdzi, to gdzieś musiał podać w opisie informację o braku kabla albo jakoś inaczej to sformułował.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@irmisiek  Wystaw opinie bez bojaźni i reklamuj towar. Musi przyjąć reklamację(rękojmia). Sprawę załatwiaj przez Allegro. Opisz sprawę:https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433, @xyz96 Wy od razu negatywy, dyskusje, reklamacje i uwalenie sprzedawcy.

A ja mam pytanie do @irmisiek czy to czasami nie ta kawiarka, którą kupił za 41zł w licytacji, gdzie wyraźnie było napisane (pogrubioną czcionką)

"

UWAGI:

Posiada widoczne ślady użytkowania zabrudzenia, rysy, otarcia. Brak podstawy przez co nie można sprawdzić sprawności przedmiotu. Opakowanie oryginalne, mocno poniszczone, klejone." ?????

Jeśli tak, no to sorry, ale ja totalnie żadnej winy sprzedawcy nie widzę, a za negatyw w tej sytuacji, bez zastanowienia bym ścigał klienta.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nic o kablu?Każdy kupujący ma prawo do reklamacji. Sprzedający albo ja odrzuci albo się zgodzi.

oznacz moderatorów

kytorr
#13 Ambasador#

sądząć po poziomie kupującego mógł go nie dojrzeć.. zwykle jest pod podstawką.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433 jest jak byk napisane "brak podstawy" co jest jednoznaczne z tym, że nie ma kabla bo kabel masz w podstawie. Widać nawet na zdjęciu, że to podstawa jest zasilana bo jest tam jakiś licznik czy zegar. Jak ktoś więc stara się upolować taką promocję, no to sorry. Niech ma później do siebie pretensje. Choć tak czy siak, z odstąpienia od umowy można skorzystać i tyle. Nie ma o co bić piany. Poza tym skoro to była licytacja to był czas na zadanie dodatkowych pytań sprzedawcy.

Edit:

teraz nawet doczytałem dalszy ciąg opisu "

ZDJĘCIE KATALOGOWE JEST TYLKO ZDJĘCIEM POGLĄDOWYM PRZEDMIOTU , SPRZEDAWANY PRODUKT ZNAJDUJE SIĘ NA REALNYCH ZDJĘCIACH WYKONANYCH PRZEZ ...."

 

No i faktycznie, oprócz zdjęcia katalogowego (które sugeruje, że kabel jest właśnie w podstawie, której brak) są jeszcze real foto, na których nie ma żadnego kabla i widoczna jest sama górna część. Więc sprawa naprawdę bezdyskusyjna. Jedyne co kupującemu radzę to odesłać produkt w ramach odstąpienia i nawet nie myśleć o jakimś negatywie, który by tutaj zarzucał jakąkolwiek nieuczciwość sprzedawcy czy niezgodność z opisem lub zdjęciami. Wszystko było widać czarno na białym.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie znam tej aukcji, napisałem o możliwościach a nie osądzam kogokolwiek i kropka.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433 ja też nie znałem, ale szybko ją znalazłem bo podejrzane wydało mi się to, że klient jest tak bardzo zdziwiony, a z drugiej strony rzekomo sprzedawca odpisał, że wszystko jest zgodne z opisem. No i tak jak myślałem, jest.

Więc @irmisiek odstąp od umowy zakupu, odeślij produkt. Dostaniesz zwrot kasy i tyle. Zapomnij o sprawie i wyciągnij wnioski na przyszłość 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@irmisiek Jeśli w opisie nie było informacji o braku kabla, a kabla nie ma, to śmiało wystawiaj negatywa i śmiało składaj reklamację na koszt sprzedawcy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie osądzasz innych o braku kropek, przecinków i ...calej reszty?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 weź nie pisz głupot bo ten klient narobi sobie tylko biedy przez takie złote rady. W opisie jest wyraźna informacja o braku podstawki. Na fotce katalogowej widać, że kabel zasila podstawkę, więc skoro jej nie ma, to i kabla. W dodatku są real foto w aukcji gdzie wyraźnie widać co jest przedmiotem aukcji. Tam kabla nie ma. Jest tylko górna część. Ja np. taką reklamację bym odrzucił, a sprawę negatywa skierował w odpowiednie miejsce. Klient zostałby więc z ręką w nocniku, bez kasy. A jak odstąpi od umowy, to dostanie zwrot i po sprawie.

No, ale @irmisiek rób co chcesz. Takimi radami jak daje @xyz96 tylko szerzy się później nienawiść na Allegro, a sprzedawców szlag trafia bo jeśli już real foto nie wystarczy to co do cholery ma być wystarczające?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 e tam za słabo

"Jeśli w opisie nie było informacji o braku kabla, a kabla nie ma, to śmiało wystawiaj negatywa i śmiało składaj reklamację na koszt sprzedawcy. "

a jak nie napisał o  braku młotka  - negatyw sprzedawcy

i dalej

jak nie napisał, że nie daje wiadra z prądem - negatyw sprzedawcy

nie dał ziemi do kwiatków - bo z takiej kawiarki to tylko doniczkę można zrobić - negatyw sprzedawcy

 

ale na poważnie ja w takich przypadkach odpowiadam - tylko grzecznie coś w tym stylu - z chęcią bym napisał aukcja nie dla debi ili lub nie rozumiesz tekstu pisanego nie kupuj ale to by było uznane za klauzulę abuzywną

@xyz96 narażasz Kupującego swoimi radami na odpowiedzialność karną, mogłeś równie dobrze napisać w duchu prokonsumenckim:

- właśnie dla takich przypadków zostało stworzone odstąpienie od umowy bez podania przyczyny

i dodać tu swoje wstawki o zwrocie kosztów wysyłki

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@RED Tu nie ma co kombinować. Jeśli ktoś sprzedaje kawiarkę zasilaną prądem i nie napisze w aukcji, że kawiarka nie ma kabla do prądu, to Ty uważasz, że to jest uczciwe........... ?

Odstąpienie od umowy jest wtedy, gdy nam się coś odwidzi, a nie wtedy, gdy przedmiot ma braki pominięte w opisie.

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Jak sprzedam auto to mam pisać że nie ma paliwa, płynu do spryskiwaczy itp?

Brzmi to jak bym miał pisać informacje że przy zakupie kawiarki, nie ma:

kawy, gniazdka z prądem, wody, gąbki do czyszczenia, własnego baristy i dodatkowo maszynki do mielenia kawy.

Jak czegoś nie ma w opisie to tego prawdopodobnie nie ma, gdyby była informacja o kablu to podejrzewam że znajdzie się o tym informacje.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Adekpol @RED @konto zamknięte  Tak własnie xyz przekracza granice absurdu.Żałosne

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jak sprzedajesz samochód to napisz, że nie ma silnika. Jak sprzedajesz czajnik, to możesz nie pisać, że nie ma w nim wody.

I nie pisz "prawdopodobnie" Opis aukcji ma być jasny i nie może wprowadzać w błąd. To nie może być łamigłówka dla kupującego i nie ma co szukać kolejnych powodów aby usprawiedliwiać sprzedawcę, który sprzedał czajnik elektryczny bez kabla, tylko zapomniał o tym braku wspomnieć w opisie.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 oczywiście masz rację ale jak zwykle tylko częściowo

oferta musi być tak napisana by była zrozumiała dla typowego kupującego

i może on domniemywać, że jeżeli inne podobne produkty mają ten nieszczęsny kabel z prądem to ona też go ma

i jeżeli sprzedawca zamieścił zdjęcie kompletnego sprawnego towaru - to powinien opisać jego braki w stosunku do tego zdjęcia

oferta powinna być napisana prostym językiem

ale właśnie w takich wypadkach chroni kupującego możliwość odstąpienia od umowy bez podania przyczyny - nie wie nie rozumie nie doczytał nie sprawdził to może swobodnie zwrócić towar

ale nie wiem czy zauważyłeś że w wielu zachodnich sklepach internetowych czy też na a  m a zanie czy e bay - opis produktu z reguły zawiera tylko jego nazwę koed ean i zdjęcie bez opisu - dlaczego - efekt działania ustawy konsumenckiej i ludzi myślących jak ty

u mnie osobiście mam obecnie serię zwrotów towarów bo ludzie coś myśleli i chcieli te produkty zastosowac do sytuacji do których nie zostały stworzone

 

i musiałbym napisać całą serię informacji - typu nie jeść kabla - jesteś idiota nie kupuj

- tylko dla profesjonalistów - nie pij denaturatu

- dlaczego tego nie zrobię? otóż część takich wpisów może mieć charakter klauzul abuzywnych

bo nawet debil ma prawo robić zakupy

w części ofert nawet napisałem nie stosować w pewnych sytuacjach -  i tak to Kupujący mają w głębokim poważaniu

kiedyś prawie każda aukcja miała dopisek - nie wiesz, nie rozumiesz skontaktuj się przed sprzedażą - ale allegro taki oferty usuwa

tak jak usunęło numery telefonów do sprzedawców

i oczywiście podobnie jak ty uważam że wspaniałe oferty jaki to towar jest super rozpisane na kilka ekranów

a na samym dole. w środku - dopisek "nie działa" za naganne

oznacz moderatorów