anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż zwrotów jako nowy towar

Client:49802589
#7 Wielbiciel#

Czy zwrócony towar może być sprzedany później jako nowy?
Kupiłem poduszkę, specjalnie w filtrach zaznaczyłem opcję, iż chcę kupić nowy towar
taki też według opisu kupiłem "Stan: Nowy"

 
Aczkolwiek towar przyszedł w pudełku w opłakanym stanie, a z kartonu sprzedawca zapomniał wyciągnąć formularz zwrotu po osobie która wcześniej zwróciła ten towar.
Sama poduszka wydaję się w porządku, mimo wszystko po coś zaznaczam opcję, aby towar był nowy, bo nie chcę później mi się robić oględzin czy ktoś obślinił moją poduszkę czy też nie.

Czy zwrócony przez kogoś towar może być później sprzedawany jako nowy?

 

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

Vryko
#18 Luminarz#

Nie, to ewidentna niezgodność z opisem. Masz pełne prawo do reklamowania. Albo zwrotu. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Nieprawda.

Na jekiej podstawie twierdzisz, że jest to niezgodność z opisem?

Kupujący sam stwierdził, że poduszka jest OK.

A co ma do tego opakowanie - kompletnie nic, zgodnie z wyrokami sądów, opakowanie towaru nie jest przedmiotem sprzedaży. Proszę się z tym zaznajomić.

Towar ze zwrotu? - a na jakiej podstawie kupujący ma pełne prawo do reklamowania? Przecież kupujący sam stwierdził, że towar jest OK. Nie wskazał nigdzie, że poduszka była "obśliniona".

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:49802589 Złóż reklamację na niezgodność z ofertą, opisem że towar nowy. Sprzedawca może zaproponować np obniżenie ceny. Oczywiście masz 14 dni na zwrot.Otwórz dyskusję z sprzedawcą i opisz, niech się odniesie:https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedawca nie może proponować obniżenia ceny! Obniżenie ceny może proponować kupujący. Poza tym może żądać wymiany lub odstąpić od umowy w ramach reklamacji.

ze sprzedawcą, a nie z sprzedawcą.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Jak odpisałem powyżej.

Towar był nowy, zdaniem kupującego OK. Więc w jaki sposób ma on wykazać niezgodność z ofertą?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

 Oczywiście zwrócony towar w 99% jest sprzedawany później jako nowy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:49802589 Jeżeli ci odpowiada i towar jest Ok, ale nie jest nowy, zaproponuj sprzedawcy obniżenie ceny.

oznacz moderatorów

artur198613
#11 Animator#

A czy dotknięty, albo przymierzonych towar w sklepie stacjonarnym też jest uważany za używany?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:49802589 a jak w sklepie stacjonarnym 10 osób przymierzy buty to są nowe czy używane, jak w sklepie 10 osób wyciągnie z worka poduszkę pomaca pogniecie a Ty ja weźmiesz z półki i zakupisz będzie używana, jak byś nie znalazł formularza zwrotu to byś nawet nie wiedział 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Client:49802589 Weź lupę i poszukaj włosa na rzeczonej poduszce. Jak znajdziesz,  była używana. Jak nie znajdziesz, jest nowa i sprzedawca byłby głupi, gdyby obniżył cenę, bo przy takich ilościach zwrotów, jakie są teraz, każdy sprzedający poszedłby z torbami.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale formularz zwrotu mógł wyjąć, oznacza to że nawet nie sprawdził w jakim stanie dostał zwrot.😁

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@LEW433 W rzeczy samej. Mógł.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Przy zwrocie towaru, gdy pudełko jest w opłakanym stanie, sprzedawca też nie jest głupi i obniża kupującemu kwotę zwrotu.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Nie do końca Cię rozumiem. Sprzedawca obniża zwracaną kwotę za zniszczone podczas zwrotu pudełko??? Poduszki nie są pakowane w pudełka. Są w foliowych workach. W pudełko sprzedawca zapakował do wysyłki. Z jakiej racji ma obniżać kwotę zwrotu? Dlatego, że przewoźnik zniszczył opakowanie?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 To już Ci wyjaśniam. Sprzedawca pomniejsza czasem kwotę zwrotu za uszkodzone pudełko - oryginale opakowanie. Nie jest głupi.

W tym przypadku wyszło na jaw, że inny sprzedawca wydał jako nowy towar po zwrocie, który nie wiadomo jak był używany przez kogoś w domu, nowy nabywca o tym wie i być może mu to nie odpowiada, musi teraz niby nową rzecz prać, ale sprzedawce nie obniży ceny, bo też nie jest głupi.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Za oryginalne czasem obniża. Poduszki nie są w oryginalnych pudełkach, tylko w foliowych workach, jaki wiele innych tekstylnych towarów. Ludzie odsyłają, sklepy pakują w nowe worki i sprzedają bez obniżania ceny.

Pytanie brzmiało: Czy zwrócony przez kogoś towar może być później sprzedawany jako nowy?

Odpowiedź: Tak, może.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Client:49802589
#7 Wielbiciel#

Poduszka była w kartonowym pudełku 

Podobnym do tego na zdjęciu 

Screenshot_2020-12-01-20-32-42-489_org.mozilla.firefox.jpg

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie widzimy, moderator musi zatwierdzić.

oznacz moderatorów

Client:49802589
#7 Wielbiciel#

Widać to po kartonie, karteczka to już tylko potwierdzenie 

Nie są to buty, ani puszka, kiepskie porównanie 

Niektórych rzeczy ze względów higienicznych nie powinno się według mnie sprzedawać jako nowe, nie wiem czy ktoś postanowił pospać sobie na tym dwie noce i oddał czy nie użył tego wcale

oznacz moderatorów