anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający nie chce zwrócić pełnej kwoty za zwrócony towar

kollecki
#8 Zapaleniec#

Witam Wszystkich

Zwróciłem towar Sprzedawcy bez podawania przyczyny nie chciałem robić zamieszania.

Po miesiącu jak upomniałem się o pieniądze dziwnym trafem towar okazał się porysowany w późniejszych wpisach jak prosiłem o zwrot gotówki to towar był już wedle Sprzedającego zamontowany w pojeżdzie  czyli używany po kolejnych wpisach i prośbach o zwrot gotówki to Sprzedający już odpłynął pisząc że to nic niewarty złom

Możecie jakoś pomóc

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

konto zamknięte
Nie dotyczy

Zwrócił ci tyle ile uznał, jeśli uważasz, że to za mało, to zawsze możesz się z nim pobawić w sąd. Dyskusja w tym momencie już nie pomoże, bo allegro nie może się wtrącać w takie sprawy.

oznacz moderatorów

kollecki
#8 Zapaleniec#

No i proszę Allegro odpowiedziało

Nasz pracownik napisał

„Proszę Sprzedającego o szczegółową wycenę. Sprzedający powinien udowodnić zasadność obniżenia kwoty zwrotu. ”

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Ooo, git, nie spodziewałem się, serio 😄

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Sprzedawca nie musi udowadniać nic allegro. Allegro nie ma na to żadnego przepisu ani nie jest stroną umowy.  Jeśli się nie zgadzasz idź do sądu, tam powołany zostanie rzeczoznawca i stwierdzi co było montowane, przymierzane i modyfikowane oraz dokładnie oszacuje stratę wartości.

oznacz moderatorów

kollecki
#8 Zapaleniec#

Nie ma co sprawdzać Sprzedawca nie posiada zwracanego towaru nie ma co udowodnić jest to tylko jego słowo i tyle.

Podejrzewam że towar został sprzedany komuś innemu a może się uda

oznacz moderatorów

kollecki
#8 Zapaleniec#

Witam Wszystkich

I zdarzył się CUD !!!!!

Dziwnym trafem pieniądze znalazły się na koncie 😁👍

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kollecki No i super. Nie można się poddawać naciągaczom, nie kończyć Dyskusji, wzywać pracownika Allegro na pomoc, nie odpuszczać.

 

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kollecki fajnie, że się udało 🙂

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Musi ci oddać nawet 1% wartości, w końcu części w środku nie są warte 0 🙂
Napisz, by oszacował straty i resztę oddał, w końcu 14 dni ustawowo masz 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zgodnie z prawem sprzedawca może zmniejszyć kwotę zwrotu ze względu na zmniejszenie wartości rzeczy w wyniku jej używania. Przyjmuje się, że kupujący może zapoznać się z towarem tak, jak by to zrobił w sklepie stacjonarnym. Sprzedawca jednak nie może nadużywać tego prawa i nie może całkowicie odmówić zwrotu wpłaty. Dobrze by było, gdybyś miał zdjęcia towaru z momentu pakowania go do odesłania, aby udowodnić, że nie był zupełnie zniszczony. Wyjaśnij to ze sprzedawcą w Dyskusji, w której po 24 godzinach możesz poprosić o wsparcie pracownika Allegro. W Dyskusjach sprzedawcy zazwyczaj stają się bardziej ugodowi 🙂

https://allegro.pl/dyskusje/nowa

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/problemy-transakcyjne/jak-rozpoczac-dyskusje-i-wyjasnic-prob...

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96, daj w (stały) podpis linki, które są najbardziej potrzebne i z głowy 😛
np NOWA DYSKUSJA | SZYBKI KONTAKT | cośtam jeszcze | cośtam jeszcze 😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Nadworny radca prawny Allegro @xyz96 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433, no, to co? kłaniamy się po japońsku? 😄
<kłania się po japońsku> ARIGATO! 😄
w sumie jak jadłeś to poczekaj 😮

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Od tyłu nie jest pusto ha ha

oznacz moderatorów