anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem dodany do czarnej listy

MAMY ROZWIĄZANIE!
domarski_m
#7 Wielbiciel#

Sprzedający dodał mnie do czarnej listy przez co nie mogę zrobić u niego zakupów. 

Ale dlaczego to zrobił? Moje podejrzenie jest takie. Po zakupie, oceniłem transakcję i poleciłem sprzedającego z tym, że za koszt przesyłki dałem jedną gwiazdkę. Za wysyłkę taśmy klejącej zapłaciłem 24,99zł.  Mam wrażenie, że sprzedający obawia się, być może złej opinii po kolejnym moim zakupie i przez to mnie zablokował. Myślę, że to jest nie fair i allegro powinno coś z tym zrobić.  Jestem na czarnej liście za opinie o zakupie... 

oznacz moderatorów
396 ODPOWIEDZI 396
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AdasP, jeżeli Sprzedający miał nieprzyjemne doświadczenia z Tobą jako Kupującym i obawia się, że mogą się powtórzyć może wpisać Cię na Czarną Listę. Jeżeli uważasz, że było to niesprawiedliwe, skontaktuj się ze Sprzedającym, tylko on może cofnąć taki zapis.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@tgeborys94 Bzury Ci opowiada. Do czarnej listy dodać mógł tylko on sam, nie Allegro. Możesz to łatwo ominąć. Załóż sobie nowe konto na Allegro, a wtedy kupisz u niego pomimo czarnej listy. Założenie nowego konta to kilka chwil.

oznacz moderatorów
tgeborys94
#7 Wielbiciel#

To jego i moje odpowiedzi. Co o tym sądzicie? 

oznacz moderatorów
tgeborys94
#7 Wielbiciel#

 

System automatycznie blokuje tych, co anulują zamówienia. Anulowanie zakupów powoduje chaos - ponowne wystawienia, zwrot prowizji. Do dodania nowych gier jest inny, właściwy sposób. A tym bardziej, za takie kombinacje nie wysyłam za pobraniem. Proszę na przyszłość kupować u konkurencji
14:50
Ok ale proszę mnie odblokować za dodanie jeszcze jednej gry to chyba coś nie tak... Ja nic nie kombinuje zawsze jak zamawiam to odbieram
To już nie pierwszy zakup u Pana
Poza tym anulowałem tylko jeden raz bo nie chciałem płacić drugi raz za kuriera. To logiczne
Jeśli chce Pan zarobić to musi mnie Pan odblokować z tej listy
Choćby na to jedno zamówienie jeszcze. Allegro potwierdziło że oni nie blokują tylko i wyłącznie sprzedawca
16:49
 
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@tgeborys94 nic nie sądzimy bo nie znamy stanowiska sprzedawcy i powodu dodania Cię na czarną listę, kup gdzie indziej 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
tgeborys94
#7 Wielbiciel#

Gdzie indziej jest drogo... 

oznacz moderatorów
tgeborys94
#7 Wielbiciel#

Takiak tutaj pisze ja tylko anulowałem zamówienie a czemu taka reakcja sprzedawcy? Dziwne... 

oznacz moderatorów
tgeborys94
#7 Wielbiciel#

Nie chce zarobić? 

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Trudno nam osądzać czy nie chce zarobić lub czy boi się stracić nie znamy jego stanowiska w tym temacie i czego on się obawia z twojej strony.

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@tgeborys94 Wg mnie zrobiłeś to źle. Następnym razem po prostu napisz do sprzedawcy, że jeśli jeszcze nie wysłał paczki to chętnie dokupisz i dopłacisz mu za tę jedną pozycję.

Anulując całe zamówienie i składając nowe rzeczywiście sprawiasz, że u sprzedającego robi się chaos, przede wszystkim musi wystąpić o zwrot prowizji za to pierwsze zamówienie (allegro może mu tutaj robić problemy jeśli ma kiepską "jakość sprzedaży"). Możliwe, że musi korygować wystawiony już paragon i wybijać go od nowa. I wiele innych rzeczy.

Ale jego reakcja oczywiście jest głupia, widać chce dostać negatywa. Jeśli to transakcja bez wysyłki w ramach "smarta" to zawsze możesz kupić z innego konta.

oznacz moderatorów
tgeborys94
#7 Wielbiciel#

Wiesz ale ja anulowałem to zamówienie tych dwóch gier tego samego dnia czyli w sobotę. A weekendy zamknięte więc zupełnie nie rozumiem jego zachowania... 

oznacz moderatorów
tgeborys94
#7 Wielbiciel#

Gdybym przed daniem kurierowi tej przesyłki tak zrobił to po części bym zrozumiał a tak... 

oznacz moderatorów
tgeborys94
#7 Wielbiciel#

Nie nie mam smarta a zawsze wszędzie preferuje za pobraniem bo to najbardziej pewne

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@tgeborys94 Serio? A mało to już ludzi dostało za pobraniem cegłę albo ziemniora?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

Czyli "gdy wyrzucają cię drzwiami, to pchaj się oknami"😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
tgeborys94
#7 Wielbiciel#

Jak stracić jak już u niego robiłem zakupy i wcześniej było wszystko ok i dałem mu nawet słowo że chce kupić te gry. Nie rozumiem... 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@tgeborys94 System nie dodaje do CL listy tylko sprzedający. Ja bym nie kupował od takiego sprzedawcy, jeżeli coś nam nie smakuje to nie kupujemy. Sam fakt że kłamie że to system dodaje do CL świadczy o takim sprzedawcy.

oznacz moderatorów
tgeborys94
#7 Wielbiciel#

Tym bardziej że to jeszcze są gry na komputer ale do tej pory płyty od niego były ok nie porysowane 

oznacz moderatorów
a_brod
#12 Orędownik#

@LEW433 , @tgeborys94 Moim zdaniem sprzedawca postępuje bardzo dziwnie, tym bardziej że już z tego konta były robione u niego zakupy. Sam jestem sprzedawcą, również dodaję niektórych klientów do CL, ale nie w takim przypaku. Jedynie z tym automatycznym dodawaniem do CL przez system, to tutaj jest taka możliwość. Oczywiście nie przez system allegro, ale jeżeli korzysta z systemu BaseLinkera, to mozna ustawić tak, że przy zmianie statusu na ANULOWANE zostaną z automatu wykonane określone akcje np. dodanie do CL.

Endrju
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@a_brod Zgoda, ale ustawianie systemu, żeby dodawał do CL za anulowanie jest co najmniej na "wyrost".

oznacz moderatorów