anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający nie odpowiada na moje wiadomości, co robić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
rdr340
#8 Zapaleniec#

Kupiłem towar na AllegroLokalnie płacąc przelewem bankowym. Powód jest taki, że były to 3 licytacje i chodziło o zrobienie jednej przesyłki (kończąc zakupy poprzez portal musiałbym płacić 3 razy za wysyłkę).

Teraz mam problem z wadliwym towarem i sprzedający nie odpowiada na moje wiadomości. Być może jest świadom, że nie mogę otworzyć dyskusji ponieważ z punktu widzenia serwisu nie dokończyłem zakupu.

Gdzie mogę zgłosić taki problem poprzez Allegro?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Kupując poza Allegro, tą drogę sobie zamknąłeś, Tu nie pomogą. Reklamacja wadliwego towaru przysługuje niezależnie od sposobu zakupu. Masz fakturę, paragon?

Jak się nie uda, to tylko sąd, Rzecznik Praw Konsumenta.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@rdr340 masz na piśmie zawarta transakcje (wiadomości e-mail, potwierdzenie przelewy)

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@rdr340 W rzeczywistości dokończyłeś zakup. Wpłaty zwykłym przelewem nie są zabronione. Problem możesz zgłosić do Allegro przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5... Dołącz potwierdzenie przelewu.

Jeśli problem jest poważny, możesz nawet wystąpić o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących. Standardowego wniosku do POK nie wypełnisz, ale są inne możliwości. W takiej sytuacji pisz do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=d8143baa-4f1d-48b1-9dc1-e76e40a5fc38&subjectId=4c2c4428-a... Także dołącz potwierdzenie przelewu.

oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

xyz96

Hm. Z zapytania zrozumiałem, że zakup przez Allegro nie dokończony, aby nie płacić trzykrotnie z wysyłkę. Nie forma płatności decyduje, tylko sposób zakupu.

"(kończąc zakupy poprzez portal musiałbym płacić 3 razy za wysyłkę)."

Swoją drogą, sprzedawca wymyślił sobie metodę (...bo Pan mniej zapłaci...).

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

To był zakup na Allegro Lokalnie. Kupujący dokonał opłaty zwykłym przelewem, to nie jest zabronione, można tak płacić. W takiej sytuacji, mimo że opłata poza Allegro Finanse, kupujący może skorzystać z POK, mam to na piśmie od Allegro.

oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

" Powód jest taki, że były to 3 licytacje i chodziło o zrobienie jednej przesyłki"

Od kiedy forma płatności decyduje o dokonaniu zakupu.

"(kończąc zakupy poprzez portal musiałbym płacić 3 razy za wysyłkę)."

Czyli nie kupione przez Allegro, tylko dogadane prywatnie.

Może autor wątku sprecyzuje.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rdr340 przykro mi, ale ponieważ był to zakup poza Allegro nie możemy podjąć działań. Na przyszłość w takiej sytuacji, opłać zamówienie przez Allegro i skontaktuj sie ze sprzedającym z prośbą, żeby zamówienie wysłał w jednej przesyłce, wówczas w razie problemów będziemy mogli pomóc. 
@DECO-MASTER @xyz96 sprawdziłam to i w tym wypadku mamy doczynienia z zakupem poza Allegro, ponieważ transakcja została odwołana. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@la_nika Co to znaczy odwołana? Anulowana z powodu zapłaty poza Allegro Finanse? W takiej sytuacji można skorzystać z POK, czyli jest to zakup na Allegro.

Poniżej odpowiedź Allegro udzielona innemu kupującemu w takiej samej sytuacji.

Dzień dobry,
dobrze, że napisał Pan do mnie w tej sprawie
Oczywiście w takiej sytuacji wystarczy, że prześle Pan do mnie potwierdzenie wpłaty, a wówczas będzie Pan miał możliwość wypełnienia wniosku o rekompensatę z POK w wersji offline. Dyskusji niestety nie będzie można otworzyć.

Jeśli chciałby Pan wypełnić wniosek o POK, proszę o podanie numeru oferty oraz o załączenie potwierdzenia płatności.

W razie pytań, służę pomocą.

Pozdrawiam
// Marta P
Zespół Allegro

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

był zakup, brak zapłaty przez allegro finanse, umowa nie zwarta 😞

Samo kliknięcie kup teraz lub wygrana w licytacji na Allegro Lokalnie nie jest równoznaczne z zawarciem transakcji.

Nie dali zarobić allegro to jak mają ich chronić 😞

Dalej uważam że zawarcie umowy następuje w momencie kliknięcia kup teraz, i to co jest w regulaminie jest niezgodne z KC 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
rdr340
#8 Zapaleniec#

Witam , serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

@la_nika: Niestety Pani Moniko, taka odpowiedź utwierdza mnie w przekonaniu  że Allegro z czasem jest coraz gorsze. A szkoda, bo kiedy zaczynałem je używać to miało wiele atutów. Od 2004 roku jestem też na **piiip** i mimo wszystko ucieszył mnie fakt kiedy **piiip** poległo w zdobyciu polskiego rynku (wtedy Allegro było polskie). Ale to było wiele lat temu i myślę że powodów aby skorzystać z **piiip** jest coraz więcej. Kupiłem tam i na discogs kilkaset płyt, bo te których szukam są na polskim rynku niedostępne. A czemu o tym piszę? Bo tam nie ma znaczenia jak płacę (osobiście preferuję PayPal, bo daje mi dodatkową ochronę). Zaznaczam że zapłaciłem za towar (bo wygodniejszy był np. przelew) i taki rodzaj transakcji jest dopuszczalny. Serwis widzi, że zapłaciłem i transakcja miała miejsce. Czemu Allegro nie daje takiej opcji nie wiem. Skoro tacy sprzedawcy mogą sobie tak pogrywać, a Allegro to firmuje (dając im miejsce w swoim systemie sprzedaży) to działa to na niekorzyść Allegro. I długofalowo nie jest to dobre. A jak może Pani wie łatwiej jest utrzymywać klientów niż zdobywać nowych. Nawet Chiński Serwis (wiadomo o jaki chodzi) daje ochronę kupujących która jest o niebo lepsza od Allegro. No ale cóż. Na szczęście mój zakup był za bardzo małą kwotę i w międzyczasie sprzedawca się nieco obudził odpisując, więc może jeszcze coś z nim ustalę.

 

oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

"...w międzyczasie sprzedawca się nieco obudził odpisując..."  ,

Jak łatwo jest oskarżać. Może wcale nie jest nieuczciwy, jak podejrzewasz.

xyz96 co Ty z tą zapłatą się uparłeś?

Nie kupione na Allegro - Allegro nie pomaga.

Jutro w Biedronce kopię banany i zgłoszę na Allegro do POK.

oznacz moderatorów
rdr340
#8 Zapaleniec#
Spoiler
 

odpisal po kilku moich mailach (z kilku dni) gdy w koncu napisalem ze zglosze sprawe do Allegro. pewnie gdybym tak nie napisal to odpowiedzi bym nie dostal. poniewaz ma jeszcze cos do sprzedazy to lepiej bylo odpisac.

minusem allegrolokalnie jest brak rekomendacji. oj .....zbiera sie tych minusow coraz wiecej. nie rozumiem polityki Allegro. pewnie chca sie skupic na wielkich sprzedawcach, ale podejrzewam ze nowy amerykanski serwis (celowo nie podaje nazwy) ich wykosi. a drobnica (sprzedawcy staroci) przejdzie na inne portale (jeden o nazwie trzyliterowej mial nawet wysylke za 1zl w okresie promocji).

nigdy nie zakladam zlej woli, ale kilka sytuacji juz w zyciu mialem i wiem jak to dziala. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@DECO-MASTER Wiem, co piszę. Nie upieram się, tylko mam stanowisko Allegro w tej sprawie. Ty nic nie wiesz i stosujesz tu jakieś bzdurne porównania.

Czy z Programu Ochrony Kupujących na Allegro Lokalnie można skorzystać gdy dokona się zakupu przez Kup teraz, ale wpłata będzie zrealizowana poza Allegro Finanse, czyli wykona się przelew bezpośrednio na konto sprzedającego?

W przypadku dokonania płatności bezpośrednio na konto sprzedającego (warunkiem jest widoczny zakup w zakładce "kupione), jest możliwość skorzystania z Programu Ochrony Kupujących.
Konieczne będzie załączenie potwierdzenia wpłaty.

 Pozdrawiam
// Karolina P
Zespół Allegro

nr zgłoszenia 08899163

 

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rdr340 @xyz96 @DECO-MASTER bardzo przepraszam za wprowadzenie Was w błąd! Skonsultowałam to dodatkowo z zespołem zajmującym się Programem Ochrony Kupujących i chociaż w takiej sytuacji kupujący nie ma technicznej możliwość złożenia wniosku o rekompensatę z POK to może się o nią ubiegać, aby to zrobić powinnien skontaktować się z nami
@rdr340 Cieszę się, że sprzedający odpisał na Twoje wiadomości oraz, że w razie problemów moglibyśmy jednak pomóc. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

xyz96" ponieważ był to zakup poza Allegro nie możemy podjąć działań" , Pisze moderator

  ja za "wprowadzenie w błąd" dostałem bana, a teraz mam opieprz od xyz96 przez Ciebie 😁😁

oznacz moderatorów